Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 2019

Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 2019

Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 32 03.02.2019, 18:10

Buzaklık "Kaptan Khlebnikov": Grönland süpürgelik

Mayıs 2016'da, buzkıran "Kaptan Khlebnikov"35. doğum gününü kutladı. Gemi 1981'de Finlandiya'da inşa edilmiştir. SSCB adam Yu K. Khlebnikov (1900-1976) 'da tanınmış ismini kullanıyor. kutup kaptan Hakkında Dünya Savaşı, Nakhimov Düzeninin ve Sovyetler Birliği'nin diğer yüksek ödüllerin sahibinin bir emektar, bir şey söyleyebilirsin. Biz şu bilgilere kendimizi kısıtlamak: o damar mütevazı esasa almıştır vb buzkıranını "Alexander Siberiansdahil" buzkıran "Litke", "Kuzey rüzgarı", buyurdu, ancak üstesinden gelmek için yararlanmaya çalışmaktadır .. "Kapitan Khlebnikov" Guinness Rekorlar Kitabı'na içine düşmek üzere olan ihtimal dışı değildir.

kaptan kaptanı

Yuvarlak Grönland

Dünyaya sunmak için mucize-aksiyon hazırlanıyor neon beş bin ton yer değiştirme, yüz otuz uzunluk, 24'ten fazla genişlik, on iki metreden biraz yüksek bir yan yükseklik, 35,2 km / saat'e (18 knot) kadar hızlarda "koşu" olan turist bir buz kırıcı? Geminin Kuzey Amerikalı bir şirketi tarafından kiralanan bir zamanlı charter sözleşmesi uyarınca kendisini 59 FESCO denizcisinin samimi bir ekibini (yelkencinin sahibi olan sözde nakliye grubu) yüceltmeye karar verdi.

Bilindiği üzere 2016 yazında, gemideki farklı ülkelerden gelen turistler "Kaptan Khlebnikov", Grönland'ı turlamak için Arctic'e taşındı.Karışık bir görev yanlışlıkla seçilmedi. Efsanevi buzkıran-çalışan herhangi bir karmaşıklığın koşullarını aşarak kutup denizlerini gezmek için tasarlandı.

neSeferi gemilerinin kohortundan bir diğeri değilkutup sularında hareket edebiliyor. Bildiğiniz gibi "Kaptan Khlebnikov" yolcularla Antartika'yı dolaşan ilk gemi oldu. Buz kırıcı tarihinin tarihleri ​​hakkında biraz: 1992'de eski Sovyet toplumunda gerçekleşen perestroika dalgasında bir turist oldu. 1992'den 2011'e kadar Arktik'e (yaz aylarında) ve Antarctica'ya (kışın) gitti. 2012'den 2015'e kadar geçici olarak "dinlendi".

buzkıran kapıcı ekmek yapımcıları

Gemi genel görünümü

Uzun süredir beklenen hizmete geri dönüş,Mart 2015. Aynı zamanda 2016 Arctic sezonu için ders alındı. En küçük ayrıntılar sayıldı. Çünkü buzdaki herhangi bir hata özellikle pahalıdır. Bilindiği gibi, "Kaptan Khlebnikov", yüksek nitelikli Rus subayları ve mürettebatı (farklı ülkelerden temsilciler) ile görev yapıyor.

Gemide bir iniş takımı vargemiler, kalkış ve iniş için helikopterler, vahşi doğanın istihbaratı dahil. Açık çok seviyeli güverte üzerinde mükemmel gözlem platformları ile donatılmıştır.

Ortak alanlar arasında iki yemek odası bulunmaktadır.salon ve bar, oditoryum, kapalı küçük yüzme havuzu, spor salonu ve sauna. Geminin bir kütüphanesi, bir mağazası, bir yolcu asansörü ve küçük bir tıp merkezi var. Genel olarak, buzda yolculuk tam konforda geçer.

Guinness Antarktika buzkıran kaptan ekmek kırıntısı kayıtları

Arktik Okyanusu boyunca uzanan yol

110 yolcu buzkıranı barındırabilir "KaptanKhlebnikov. " Kabinler üç kişilik (6), çift kişilik (41), salon (TV), TV / DVD ve köşe suit (4) ile donatılmıştır. Tüm kabinlerde banyo ve en az bir adet havalandırma panosu bulunmaktadır.

Yalnız gezginler cinsiyet temelinde üç ve çift kişilik kabinlerde konaklayabilir. Gezi uzmanlarının istekleri dikkate alınır.Bunun, donma yapmayan buzla kaplı alanlara erişim için tek gemi olduğunu bir görüş var. Aynı zamanda, turistlere konfor sağlanır ve güvenlik sağlanır.

75 günlük büyük bir yolculukta(10 Temmuz - 23 Eylül 2016), "Kapitan Khlebnikov" güçlü bir kaynaşma için keşif geleneksel tarzında düzenlenen turist Kuzey-doğu geçit keşfettiler, kuzey Grönland araştırdı.

Hareketin yönü

Kuzeyden deniz yolu ile seyahatKuzey Amerika'nın kuzey kıyısı boyunca bulunan Arktik Okyanusu, turistler iki yandan monte edilen helikopterlere tırmanarak havadan inanılmaz manzaralar seyretti. Fotoğraf çekmek ve ilginç gerçekleri kaydetmek için herkes kendi başlarına ilginç bir kutup kronolojisi yaratabilirdi.

Yolculuk kuzeydoğudan başlıyorEkstremite kalın bir buz tabakasıyla kaplıdır. Bunlar Rus Arctic'in eşsiz jeolojik oluşumları. Buzkıran "Kaptan Khlebnikov" un gösterdiği güçlü güç, yelkenliymiş gibi, yolcuları dünyanın gizemli, erişilemeyen bölgelerine götürdü. Yolculuk süresi 25 gündü.

Aşağıdaki yön, insanları ekstremiteye yönlendirdiGrönland. Kuzeybatı Geçidi arayanların kamplarının kalıntıları ziyaret edildi. Onlar "buzdağı sokak", yerel halk, tundralarının doğanın yaşam tarzına kısa ama parlak dokunmatik görkemini unutmak mümkün olduğunu söylüyorlar. Buna 21 günlük bir zaman sınırı verildi.

Üçüncü yol, bir tanıdık ile sonuçlandı.Kanada Arctic manzaraları. Kuzey Amerika Eskimoların yerli halkların yaşam izlerken sessiz kıyı kasabaları yoluyla Yolculuk 18 gün sürdü. Yolculuğun son kısmı Northwest Passage'in sonunda geldi.

buzkıran kaptanı

Bir buz parçası üzerinde şampanya

Yuvarlanmakta olan insanlar balinaları, fokları, kutup ayılarını, deniz kuşlarını seyretmekten keyif aldılar. Arktik Okyanusu'nun adalarını ve takımadalarını ziyaret etmenin turistler için bir favori olduğunu düşünüyorum.

hatırlayın: Buzkıran Vladivostok limanından ayrıldığında, dört gezgin gözü buz gibi mesafeye bıraktı. Aslan'ın hacıların payı Anadyr limanında alındı. Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya, Kanada ve diğer eyaletlerin vatandaşıydı. 23 Eylül'de Kanada'yı fetheden Rus Arctic'in "Prokolesiv" adlı buzkıranı Chukchi limanına geri dönecek.

Ticari ve yolcu gemileri yetenekli değildirkalın buz tabakalarını aşmak ve "Kaptan Khlebnikov" sessizce sessizce yürür, kar kraliçesinin egzotik dünyasına turistler sunar. Grönland Yolculuğunda, yabancılar şampanya içmek ve bir buz kütlesinde barbekü yapmak için hayal ettiler. Rüyaları, geminin Guinness rekorunu "parlamasına" rağmen. Antarktika, buzkıran "Kaptan Khlebnikov", Arctic her zaman orada ziyaret etmiş tüm gezginlerin anılarında kalacak, her zaman don var, ayılar dünyanın ekseninde sırtlarını ovuşturarak.

Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 2019

Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 2019

Related news

 • Kapadokya balon turisti yüzde 63 arttı
 • Çok İzlenen Videolar
 • Yazar Eldener: İnsana dair şeyler değişmedi, biyolojimiz değişmedi, teknolojimiz değişti
 • Derya Baykal Bebek Patiği Yapılışı
 • En İlginç Dekorasyon Modelleri

 • Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 6

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik


  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 59

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 13

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 40

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 86

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 88

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 51

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 4

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 28

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 44

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 21

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 67

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 74

  Buzaklık Kaptan Khlebnikov: Grönland süpürgelik 50