Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 2019

Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 2019

Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 28 03.03.2019, 05:53

"Burada bir şafak sessiz": Boris Vasilyev'in hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu

Ölüm, sürekli bir savaş arkadaşıdır. Askerler savaşta ölür ve bu da sevdiklerine acı çekmez. Ama kaderleri, Anavatanı savunmak, kahramanca eylemler gerçekleştirmek. Savaşta genç kadınların ölümü, hiçbir gerekçe göstermeyen bir trajedidir. Bu tema hikayeye ayrılmıştır "Ve buradaki sesler sessizdir." Boris Vasilyev tarafından icat edilen karakterlerin karakterizasyonu, bu işe özel bir trajedi sunuyor.

ve buradaki kahramanlar kahramanların sessiz karakterleridir.

Beş dişi imge, çok farklı ve çok canlı,Daha sonra yetenekli bir yönetmen tarafından filme alınan, hikayede yetenekli bir yazar yarattı. Eserdeki imgeler sistemi önemli bir rol oynar. Trajik bir şekilde erken sona eren beş hayatın hikayesi, "Burada bir şafak sessizdir." Karakterlerin özellikleri arsa merkezinde oynar.

Fedot Vaskov

Ustabaşı Fin savaşını geçti. Evliydi, bir çocuğu vardı. Fakat Vatanseverlik Savaşı'nın başlangıcında tamamen yalnız bir adam olmuştu. Karım gitti. Küçük bir oğul öldü. Ve dünyanın etrafında Vasco için özlem duyan bir kişi yoktu, onu önden bekleyecek ve bu savaşta hayatta kalacağını umuyordu. Ama hayatta kaldı.

Ana karakterler hikayede değiller "Ve burada sesler sessizdir." Karakterlerin özellikleri hala Vasilyev tarafından biraz ayrıntılı olarak verilmektedir. Böylece yazar sadece insanları değil, okulu bitirmeyi başarabilen beş kızın ve yaşlı bir emektarın kaderini betimler. Ortak hiçbir şeyleri yok. Ama savaş onları sonsuza kadar bağladı. Ve yıllar sonra bile, Vaska, beş genç uçaksavar topçusunun hayatının kesildiği yere dönüyor.

işin kahramanlarının özellikleri ve burada bulunan sesler sessiz

Zhenya Komelkova

Neden uzun yıllar kaybetmezOkuyucuların hikayesi "Dawns Sessiz Burada mı"? Bu kitaptaki karakterlerin özellikleri o kadar hacimlidir ki, kızların her birini geride bırakan ölüm, tanıdık bir kişinin ölümü olarak algılanmaya başlar.

Zhenya kızıl saçlı güzel bir kızdır. Onun sanat ve olağanüstü cazibesi ile ayırt edilir. O arkadaşlarına hayran. Bununla birlikte, karakterinin önemli nitelikleri güç ve korkusuzdur. Savaşta da intikam arzusuyla hareket ediyor. İşin kahramanlarının özellikleri "Burada Bir Şans Sessiz" onların kaderi ile ilgilidir. Karakterlerin her biri onun üzgün hikayesi olan bir adam.

Kızların ebeveynlerinin çoğu savaştan uzaklaştırıldı. Ama Zhenya'nın kaderi özellikle trajik, çünkü annesi, kız kardeşi ve erkek kardeşi, Almanlar gözlerinin önünde vuruldu. Kızların öldüğü son. Almanların peşine düşmek, birdenbire on sekiz yaşında ölmenin ne kadar aptalca olduğunu düşünüyor ... Almanlar onu boş yere vurdu ve sonra da güzel gururlu yüzüne baktı.

Hikayenin kahramanlarının özellikleri ve burada bulunan sesler sessiz

Rita Osyanina

Diğer kızlardan daha yaşlı görünüyordu. Rita, o günlerde Karelya ormanlarında ölen bir uçaksavar topçuları ekibinin tek annesiydi. Diğer kızlardan daha ciddi ve mantıklı bir insan izlenimi veriyor. Ağır bir sakatlıktan sonra Rita kendini tapınağa vurdu, böylece çavuş-majörün hayatını kurtardı. Hikayenin kahramanlarının özellikleri "Burada bir şafak sessizdir" - karakterlerin bir tanımı ve savaş öncesi yılların kısa bir tarih öncesi. Onun arkadaşlarının aksine, Osyanina evlenmeyi başardı ve hatta bir oğlu var. Kocam savaşın başında öldü. Ve oğlunu yetiştirmek için ona savaş verilmedi.

Diğer kahramanlar

Yukarıdaki karakterler en parlakhikayede "Ve şafak burada sessizdir." Makalede sunulan karakterlerin ana karakterleri sadece Vaska, Komelkov ve Osyanin değildir. Vasiliev adlı eserinde tasvir edilen üç kadın imge daha.

Lisa Bricchina Sibirya'dan bir kızbir anne olmadan büyüdü, ve herhangi bir genç kadın gibi, o aşk hayal etti. Bu nedenle, yaşlı bir subay Vaskov ile görüştüğünüzde, onun içinde bir duygu uyandırır. Ustabaşı onu asla öğrenmeyecek. Görevini yerine getirirken, Lisa bataklıkta boğuluyor.

Ve buradaki sesler sessiz ana karakter karakterizasyonu

Galina Chetvertak - bir çocuğun eski bir öğrencisievde. Savaş sırasında kimseyi kaybetmedi, çünkü tüm dünyada tek bir ruhu yoktu. Ama bu yüzden sevilmek ve bir aileye sahip olmak istiyordu, kendini kendini beğenmişlikle hayallere adamıştı. Rita ilk önce öldü. Ve mermi onu ele geçirdiğinde, Annem aradı, hayatında herhangi bir kadını aramadığı bir kelime.

Sonia Gurvich bir zamanlar ebeveynleri, erkek kardeşleri vekardeş. Savaşta büyük bir Yahudi ailesinin tüm üyeleri öldürüldü. Sonya yalnız kaldı. Bu kız, diğerlerinden sofistike ve eğitimden farklıydı. Gurvich, ustabaşı tarafından unutulmuş bir kese için geri döndüğünde öldü.

Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 2019

Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 2019

Related news

 • Alçıpan Nasıl Uygulanır
 • Katalonya Yalnız Değil: Dünyanın Dört Bir Yanından Bağımsızlık Talebi Olan 16 Bölge
 • Erkekler ev işi yapmalı mı
 • Haşhaşlı Limonlu Kurabiye Tarifi
 • Fransız Yeşil Kil Maskesi ve Faydaları

 • Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 75

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu


  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 46

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 82

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 29

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 31

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 27

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 52

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 64

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 24

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 98

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 28

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 76

  Burada bir şafak sessiz: Boris Vasilyevin hikayesinden karakterlerin bir karakterizasyonu 49