Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 2019

Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 2019
15.05.2019

Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 57

Bulgaristan'a ne kadar para almalıyım? Nüansları anlama

Tatile mi gideceksin? Bulgaristan'a hangi para birimi kullanmalıyım? Burası Avrupa Birliği ülkesi, dolayısıyla AB'nin para birimi (euro) ile oraya gitmeniz gerekiyor. Ancak henüz avro bölgesine girmediği için avro, Bulgaristan'da henüz yasal bir ihale değildir. Bu nedenle, Bulgaristan'da para birimi (2013) hakkında soru sorulduğunda, pek çok kişi "Bulgar levaları ülkenin resmi para birimi" dir. Zaten 2014'te ülke, avro bölgesine girecek ve Avrupa para birimini - euro'yu kabul edebilecek. Prensipte sol, Bulgaristan şehirlerinde ve tatil yerlerinde neredeyse tüm Avrupa para birimlerini değiştiriyor. Bununla birlikte, döviz kuru kesinlikle karlı değildir. Bu nedenle, önceden Rusya'da avro için ruble alışverişi yapmak daha iyi.

Dikkat et

Bulgaristan'a hangi parayı alacağınızı bilseydiniz, ancak Bulgaristan'a geldiğinizde neden hala daha fazla para alışverişi yapmanız gerekiyorsa ne olacaktı?Bulgaristan'da hangi para birimi alınacakHer şehirde birçok değişim noktası var,dikkat etmeniz gereken tek şey - havaalanları ve tren istasyonlarında para alışverişi yapmayın - en çok "yırtıcı" kursun yanı sıra komisyon aldığınız noktalardır. Sadece hangi para biriminin Bulgaristan'a gideceğini değil, aynı zamanda oranların oranını bilmek de önemlidir: 1 lev = 20 ruble ve 1 euro = 1.9 lev. Ülkenin ana bankasının değiştiricileri ya da basit "komisyonsuz" işaretiyle her zaman en karlı oranları sunuyoruz.

Farklı kurumlar - farklı kurallar

Bulgaristan'a ne kadar para almalıyım? Herhangi bir devlet teşkilatında veya mağazasında, ulusal para birimi dışındaki herhangi bir şeyi ödeyemezsiniz.Bulgaristan'da hangi para birimi 2013Restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve turistlerşirketler Euro'yu memnuniyetle kabul edecektir. BGN küçük mezhep toplu taşıma için ödeme, küçük hediyeler ipucu gerekebilir. Buna ek olarak, ulusal para birimi müzeler ve tiyatrolar tarafından da kabul edilir, aynı zamanda açık manzaralı bölgeye giriş ücretini de alır. Bir masraflar üzerinde 50-80 aslanı almak ile Aksine bütçe planlama soego seyahat ve Bulgaristan'a götürmek için hangi para birimi sorusuna güreşmek yerine, ekli Avro hesabı olan bir plastik kart almak ve. Unutmayın ki hafta sonlarında bankalar çalışamaz veya para birimini kabul etmezler.

Plastik kart
Bulgaristan'a hangi para birimi kullanmalıyım

Bu, seyahat bütçesi sorununun ideal çözümüdür. Neredeyse her yerde ödenebilir. Herhangi bir ATM'de nakit para ödeyebilirsiniz. Güvenlik nedenleriyle, tesislerdekileri kullanmak en iyisidir. Kartı nakit olarak çıkardığınızda, banka işlemin yanı sıra dönüşümü de yazacaktır. Bunu önceden düşünün.

Dolar ve Ruble

ABD doları ile Bulgaristan'a gelirseniz veyaonlar da değiştirilebilir. Dolar döviz bürolarında değiş tokuş edilebilir, ancak ruble problemiyle - her yerde değişmezler ve belki bakmanız gerekir. Bulgaristan'da onunla para değiştirmek için yasadışı olduğunu unutmayın, bu yüzden kolayca polisin de gidebilirler Bunun nedeni, muhteşem teklifler kovalayıp dönüştürücüler dışında para değiştirmek gerekmez. Döviz bürosunda,% 1'lik bir komisyon ile para alışverişi yapmak, kanunları ihlal etmekten yakalamaktan daha iyidir.

Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 2019

Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 2019

Related news

 • Bohem Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır
 • Fırında Köfteli Patates Yapımı Videosu
 • Çok Güzel Ve Kolay İğne Oyası Modeli Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • İbrahim Değerli Gel Diyorsun Bana Şiiri
 • Çok İzlenen Videolar

 • Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 62

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama


  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 86

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 17

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 35

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 78

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 39

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 14

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 26

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 25

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 16

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 20

  Bulgaristana ne kadar para almalıyım Nüansları anlama 84