Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mıBuhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı


Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 90 12.03.2019, 21:48

Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı?

Herhangi bir ev sahibi ya da yaz sakini rüyasıkendi banyosu. Burada rahat bir şekilde rahatlayabilir, buhar geçirebilir ve aynı zamanda zor günlük yaşamdan sonra vücudunuzu iyileştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bu sadece buhar odasında normal şartlar gözlenirse mümkündür. Buhar odasında hiçbir taslak olmamalı, belli bir nem seviyesi ve oldukça yüksek bir sıcaklık olmalıdır.Buhar odasında havalandırma

Odadaki nem eksikliği, aşırıKarbondioksit gazı sağlığa onarılamaz zarar verebilir. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı? Gerekli taze ve sıcak hava dolaşımını sağlamak için, onsuz önlenemez.

Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı?

Resimi hayal edelim: Buhar odasında süpürgeler ile birkaç kişi var. Büyük bir zevkle uçarlar, aktif olarak nefes alırlar, böylece karbondioksit verir ve bu da sıcak buhar ve hava ile karışır. Yavaş yavaş nefes almak daha da zorlaşır, temiz hava akışı olmaz. Yutmak için, buhar odasından çıkmalısın. Bunun için yeterli güç var mı? Buhar odasında rahat şartların sağlanması için neler yapılmalı?

Buhar odasında havalandırma varyantları

Düzgün yürütülen havalandırma oluştururBuhar odasında rahat koşullar. Bu, fırından ve dışarıdan gelen hava akışının etkili hareketinden kaynaklanır ve ayrıca dışarıdaki özel açıklıklardan dışarı çıkar. Çoğu durumda, buhar odasındaki havalandırma, buharla doymuş olan bitkin havanın odadan ve taze içeri akışından doğal çekilme prensibine dayanır. Bu, ahşaptan yapılmış binalarda çok önemlidir, çünkü fazla nem, yapının duvarlarına hızlı bir şekilde zarar verir.Buhar banyosu odanın havalandırması

Küçük bir alana sahip bir parke odası değildir.özel pahalı ekipman gerektirir. Buhar odasının duvarları bir tuğladan yapılmışsa ve odada 10-12 kişi rahatça konaklanabilirse, o zaman bir besleme vanası veya egzoz fanı monte edilmelidir. Cebri havalandırma yardımı ile sıcaklık, nem ve hava sirkülasyonu otomatik olarak kontrol edilebilir. Buhar odasında havalandırma aşağıdaki sebeplerden dolayı gereklidir:

 • Odada hoş olmayan bir koku görünümü.
 • Ahşap yapılar üzerinde küf ve mantarlar.
 • Duvar yüzeyinde ve kondens tavanında görünüm.
 • Mekanik havalandırma - hava girişi ve çıkışıhayranların yardımıyla gerçekleştirilir. Böyle bir sistem, herhangi bir tesiste rahat bir hava değişimi yaratılmasına izin verir. Ancak, bir uzun vadede büyük finansal maliyetlerle bağlantılı olacak.
 • Kombine havalandırma - egzoz havasının dışarı akışı, egzoz fanı yardımıyla, giriş ağzından temiz bir şekilde doğal bir şekilde akıtarak gerçekleştirilir.

Mekanik veya doğal havalandırma - hangisi daha iyi?

Buhar odasında kendi ellerinizle havalandırmaBuhar odasının mekanik havalandırması kullanılabilir, ancak uygulaması bazı rahatsızlıklarla ilişkilidir:

 1. Hava değişim yoğunluğunu arttırmak veya azaltmak için, fan üzerinde ek yük oluşturmak için çıkış valfini kapatmanız gerekir.
 2. Hava ekstraksiyonu, buharın istenen sıcaklığını muhafaza etmek için, sauna sobasının ısıtılmasına ek olarak gerekli olacak bir yoğunlukta gerçekleştirilebilir.

Bu nedenle, doğal havalandırma konusunda daha ayrıntılı olarak yaşayacağız. Çok fazla para harcamadan buhar odasında havalandırma nasıl yapılır?

Buhar odasında havalandırma cihazı

En basit seçenek tedarik ve egzozTemel veya duvardaki delik. Bu durumda, bu deliklerin yeri ve büyüklüğü önemli bir rol oynar. Bazen, daha aktif hava değişimi için, havalandırma ekipmanı kurulabilir.Therma'da havalandırma nasıl yapılır

Buhar için tek bir havalandırma şemasıBinalar mevcut değildir, çünkü sadece yapıların özelliklerinde değil, aynı zamanda inşa ettikleri malzemelerde de farklıdırlar. Bu durumda, belirli bir vaka için en uygun havalandırma olanını seçebileceğiniz bazı kurallar vardır.

Havalandırma açıklığının boyutu, buhar odasının hacmine göre hesaplanmalıdır: 1 m3 havalandırılmış alan için, açıklık boyutu 24 cm2 olmalıdır.

Banyodaki ana görev havalandırmadır.Bununla birlikte, yeterli bir sıcaklık ve yüksek nem seviyesini muhafaza etmek için gerekli olan bir malzeme, bununla birlikte, havalandırma deliklerini çok küçük yapmaz, çünkü gerekli hava değişim seviyesi, bunun sonucu olarak garanti edilmeyecektir. Egzoz deliklerinin boyutu besleme havasının boyutuna uygun olmalıdır, aksi takdirde hava değişimi bozulur. Bazı durumlarda, banyonun çabuk kuruması ve egzoz havasının hızlı bir şekilde uzaklaştırılması için iki egzoz deliğinin açılması sağlanır.

Arz ve egzoz açıklıklarının düzenlenmesi

Çoğu durumda fırın buhar banyosundaoda. Giriş deliği, yerden 30 cm.den fazla olmayan bir mesafede fırının yakınında bulunmalıdır.Bu, en popüler olanıdır, ancak buhar odası için havalandırmayı organize etmenin en iyi yolu değildir. Bu durumda giriş delikleri temelde zeminin altında yer aldığında çok daha etkilidir. Kemirgenlerin nüfuz etmesini önlemek için, bu deliklerin metal ızgaralarla donatılması arzu edilir.Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı?

Buhar odasında böyle bir havalandırma eş zamanlı olarak çözülecektir.iki görev: banyoya temiz hava verin ve prosedürlerin tamamlanmasından sonra duvarları ve döşemeleri etkili bir şekilde kurutun. Bu durumda, döşeme levhaları, hava akışının serbest geçişini sağlamak için tercihen küçük bir boşluk ile döşenmelidir.

Havalandırma havalandırma

Gerekli hava sağlamak içinBuhar odasının ısıtılması sırasında, havalandırma kanalları, buhar odasından kapatılabilen (açılabilen), böylece hava değişim, sıcaklık ve nemi düzenleyen özel tapalarla (kapaklar) donatılmıştır.Buhar odasında havalandırma şeması

Etkili nem giderme

Buhar odasındaki havalandırma için etkili olması için aşağıdakileri yapmak yasaktır:

 • Havalandırma menfezini, boyut olarak hesaplanandan daha az olacak şekilde takın.
 • Her biri egzoz ve giriş deliklerini yerleştirinarkadaşının tersine - alınan tüm hava akımı pratikte hemen sonuçlandırıldıktan sonra, oksijen vermek için zamanım olmadı, bunun sonucu olarak, bir buhar odası için karşı-gösterge niteliğinde olan taslak oluşturuldu.

Buhar odasında havalandırma şeması

Buhar odasında havalandırma sistemlerinin en popüler varyantlarını düşünelim:

 1. Bu seçenek doğal bir sistemdirHavalandırma. Delikler karşıt duvarlarda bulunur. Giriş deliği, ısıtıcının altında, egzozda - duvardaki hava girişinin karşısında bulunur. Bununla birlikte, bu şema en etkili değildir: hava akışı fırının yanından geçer, ısınır, yükselir ve hemen egzoz portundan ayrılır. Böylece, hava kütlelerinin yetersiz hareketi, zayıf oksijen doygunluğu ve duvarların ve zeminlerin yetersiz kurutulması söz konusudur.
 2. Aşağıdaki yöntem çok daha etkilidirHavalandırma: giriş deliği sobanın arkasında yer alır, egzoz - hava girişinin karşısında, duvarın altında. Bu durumda egzoz deliğinin bir fan ile donatılması önerilir. Soğuk hava akışı sobadan ısınır, daha sonra soğuyunca, soğuyunca ve yavaşça iner. Fanın yarattığı hava akımı nedeniyle, soğutulmuş buhar dışarıya deşarj edilir.Hamamın buhar odasında havalandırma. Sskhema
 3. Soba gelen karşı duvarda bulunurhavalandırma deliği. Giriş deliği, yerden 30 cm mesafede sobanın karşısında yer alır, bir fanla egzoz edilir - zıt duvarda, zeminden 30 cm uzakta. Sonuç olarak, buhar odasına soğuk hava gönderilir, fırına vurulur, sonra ısınır ve yükselir, düşer, yavaşça soğumaya bırakılır, dışarıya egzoz girişine gönderilir.
 4. Fırın kül tablası sayesinde, süper ısıtmalıegzoz havası. Bu seçenek için, fırının yakınında bulunan bir havalandırma deliği gereklidir. Bu şema sadece fırın ısıtıldığında çalışır.

Küvetin buhar odasında havalandırma, devre - hangisini seçmek için?

Yukarıda listelenen planlar en yaygın olanlarıdır.Buhar odasında kullanılır, ancak bunların kombinasyonları ve çeşitleri çoktur. Havalandırma sistemleri için yukarıdaki seçeneklere bağlı olarak, buhar odasının belirli bir versiyonu için kendi planınızı geliştirebilirsiniz.

Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mıBuhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı

Related news

 • Peçetelik Lif Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Bir çocuğun derisinde döküntüler
 • İşte Miss Turkey 2019 birincisi
 • Caillou ve Arkadaşları Capacity Alışveriş Merkezi’nde
 • Filistin Yönetimi Başkanı Abbas, Şili Kupasını kazanan Palestina futbol takımını tebrik etti
 • SODALI TEPSİ BÖREĞİ

 • Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 83

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı


  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 48

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 2

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 75

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 8

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 18

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 15

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 84

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 12

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 60

  Buhar odasında ellerinizle havalandırma. Buhar odasında havalandırma ihtiyacınız var mı 30