Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 2019

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 2019

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 15 20.02.2019, 10:52

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri

Bayramlar da ve özel günlerde ikramlıkların vazgeçilmezidir baklava. Cevizli, fıstıklı tarifleriyle damak zevkimize hitap eden nefis bir lezzettir. Esra hanım tarifiyle sizlerle, kendisine teşekkür ediyoruz.

Muhallebili Baklava (Hazır Yufkadan)

Bayramlarda mutfağımızda mutlaka bulunması gereken bir tatlıdır baklava. Hangi eve gidersek gidelim o evde de bulunduğunu tahmin ederiz açıkçası. Birsel Hanım da özellikle bayramlarda hayatımızda yer eden baklavanın bir çeşidini sunuyor bizlere. İşte Birsel Hanımın ellerinden Muhallebili Baklava tarifi:

Gül Baklava

Baklava çeşitlerimizden lezziz bir tarif daha! Muhteşem tariflerini göndermeye devam eden Birsel Hanım bu defa da bir baklava tarifiyle bizlerle. Şık bir sunumla sofralarınızda bulundurmak isteyeceğiniz bu tarifi kim geri çevirebilir ki? İşte lezzetinin yanında aynı zamanda oldukça şık bir tatlı olan Gül Baklavanın tarifi..

Dilber Dudağı Baklava

En özel misafirlerinize en güzel tatlılarımızdan biri olan Baklavanın farklı bir tatlısını sunmak istermisiniz. Sizlere küçük bir fikir olması açısından Birsel Hanımın Dilber Dudağı Baklava tarifini sunuyorum. İşte tarif:

Burma Baklava

Türk Osmanlı geleneği olan ikramlıkların başında gelen tatlılardan biridir. Sümeyra hanımın tarifiyle sizlerle kendisine teşekkür ediyoruz.

Cevizli Ev Baklavası

Yapımının tüm zorluğuna ve o incecik yufkaları açarken harcadığımız tüm emeğe rağmen evde yapılmış bir baklavanın bir dilimi bile bu emeğe değiyor bence. Sizce de ev baklavasının lezzeti dışarıdan alınanlara göre çok daha lezzetli değil mi? İşte ozaman benim gibi düşünenlere Gamze hanımın tarifiyle nefis Cevizli Ev Baklavası..

Cevizli Burma Tatlısı

Bayram günlerinin değişmez tatlısıdır bizim evde burma tatlısı. O yüzden ne zaman yesem bana hep bayram günlerini anımsatır. Aslında baklava yufkası açmak herkesin harcı olmadığı için yapımı zordur ama son günlerde marketlerde satılmaya başlanan hazır baklava yufkaları ile çok pratik bir şekilde leziz sonuçlar elde ediliyor. Bu yüzden artık ne zaman o günleri özlesem kısa sürede bu enfes tatlıyı yapıyorum. İster kendi açtığınız yufkalar ile isterseniz hazır baklava yufkaları ile sizin de denemenizi öneririm.

Kaymaklı Ev Baklavası

Baklava yapmak her yiğidin harcı değil fakat ben hünerlerimle bunun altından kalkabilirim diyorsanız işte size göre bir tarif. Tatlıların baş tacı yemesi güzel fakat yapması zahmetli olan bu tarifi deneyerek emeğinize değecek lezzette baklavaları evinizde hazırlayarak ve ağız tadıyla yiyebilirsiniz.

Gaziantep Baklavası

Gaziantepin baklavasının meşhur olduğunu hepimiz biliriz. Özellikle Ramazan günlerinde sofralarımız baklavasız kalmaz. Nilgün Hanım da bizimle, çok tatlı bol sohbetli iftar yemekleriniz için hazırlayabileceğiniz bir tarif olan Gaziantep Baklavasını paylaştı. Daha öncede bizlerle Gaziantep Baklavası tarifi paylaşan Nilgün Hanım’ın bu defa tarifi daha farklı. Kendisine ilgisinden ve emeğinden dolayı teşekkür ediyorum.

Göçmen Baklavası

Cevizlisinden fıstıklısına, dolamasından büzmesine kadar hangi çeşiti olursa olsun muhteşem lezzetinden hiçbir değer kaybetmeyen baklavalar aynı zamanda mutfaklarımızın en zahmetli tatlılarından olmuştur.
Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 2019

Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 2019

Related news

 • Bambu Mutfak Eşyaları Nasıl Temizlenir
 • Bakan Eroğlu şarkının sözlerini yazdı, Haluk Levent seslendirecek
 • Tencerede Fincan Keki

 • Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 39

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri


  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 4

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 23

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 18

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 68

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 1

  Bugün Çok Okunan Yemek Tarifleri 5