01.04.2019

Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 85

Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete

Adjika için akut tarifi

Adjika baharatlar, otlar, acı biber karışımıdırAbhazya'da pişirmek için geleneksel olan sarımsak. Ama zamanla, bu kelimenin anlamı biraz çarpıldı. Birçoğu, orijinalinden uzak olan tariflerine göre bir yemek hazırlar. Gerçek bir adzhikada asla domates veya domates eklemeyin. Fesleğen, safran, kişniş ve birçok baharatlı otlardan oluşur. Abhazya'nın aromalarıdır. Baharat akut olarak adlandırılabilir. Bu makalede adjika tarifi ele alınacaktır.

Birkaç gerçek

Domates yokluğuna rağmen, Adzhika rengi -büyük miktarda acı biber yüzünden kırmızı. Ama bu baharatın başka bir çeşidi var. Bu yeşil bir adzhika. Abhazya'da yeşil biber ve bitkilerden pişirilir. Ama bugün domates, Bulgar biberi, elma ve diğer malzemelerle baharat hazırlayın ve Adzhika olarak adlandırın. Ana şey - keskin olmalı. Tarif adzhiki klasik veya takviyelerle birlikte olabilir, ama yine de lezzetli bir baharat.

Gerçek bir adzhika

Kış için akut adzhika tarifi

Adjika Abhazya'yı nasıl hazırlıyor, keskin mi? Tarif çok basit. 1 kilogram acı biber, 200 gram ceviz, dörtte üç gram aldık. tuz, kişniş tohumu (öğütülmüş), bir demet maydanoz ve kişniş ve 300 gram sarımsaktan oluşan üç büyük kaşık. Biber yıkanır ve tohumlar çıkarılır. Böyle bir işten sonra eller yanar, bu yüzden eldiven kullanmak daha iyidir. Sonra biberi kıyma makinesinden geçiririz. Ceviz ve sarımsak ile yapın. Yeşil bir bıçakla ezilmeli. Şimdi tüm malzemeleri karıştırın ve onlara tuz ve kıyılmış kişniş ekleyin. Karışım çok keskin. Adzhika'nın tarifi yemek pişirmeyi ima etmez. Bu karışımı üç gün boyunca masanın üzerinde bırakın, bazen karıştırın. Sonra onu bankalara yayarız ve buzdolabında temizleriz.

Adjika Abhazya sıcak tarifi

Akut adzhika'nın en iyisine

Ve şimdi bu yemeği pişirme seçeneği, amaoldukça farklı. Bu kesinlikle bir klasikler kalkış değil, aynı zamanda lezzetlidir. domates beş kilogram, soğan, elma, havuç ve biber yarım kilogram, sarımsak 300 gram tuz iki büyük kaşık, şekerin üç çorba kaşığı ve maydanoz yağı bitkisel demet bir bardak alın. Başlamak için sebzeleri iyice yıkayarak hazırlayın. Sonra adzhika'nın tüm parçalarını büyük parçalara ayırın. Şimdi tamamen ezilmeleri gerekiyor. herhangi bir uygun teknik (bir kıyma makinesi, blender, vb) kullanımı sayesinde. tavaya karışımı yayıldı ve tuz, şeker ve bitkisel yağ ilave edin. 1.5 saat boyunca adzhika pişiriyoruz. Yangın küçük yapılmalı ve kütleyi sürekli karıştırmalıdır. Bitmiş çanak temiz kavanozlara ve yakın kapak ayrıştırılır. Meze çok keskin çıkıyor. Adzhika tarifi acı biber içermez, ancak eklenebilir.

Çok keskin Adjika

1 kilogram acı biber alın, yarımkilogram sarımsak, 500 gram taze kişniş, 20 gram taze dereotu ve fesleğen. Biber tohumu tohumlardan çıkarır ve kuruyana kadar koyarız. Güneşte kurutulmalı. Bundan sonra sarımsakla birlikte bir kıyma makinesinde öğütürüz. Yeşilleri bıçakla kesiyoruz. Daha fazla kişniş tohumu alabilir ve bunları bir harçla dövebilirsiniz. Şimdi tüm malzemeleri bağlayın ve bir bardak tuzu ekleyin. Hepsi karışık. Bu Abhazya'da kış için akut adjika için gerçek bir reçete. Buzdolabında saklayın.Related news

 • Kahve Çekirdeği Yelpaze Bebek Yelek Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • TRT Çocuk, 7.Yılında Facebook Etkinliği Düzenliyor
 • Maddi olmayan kaynaklar temelinde işletmelerin kârının ve kârlılığının planlanması
 • Sıralı Fiyonklu Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu
 • Pancakeli Mozaik Pasta

 • Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 93

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete


  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 25

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 12

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 18

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 11

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 9

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 29

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 27

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 36

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 6

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 44

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 89

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 28

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 28

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 53

  Bu baharat akut olmalı. Adjika için Reçete 36