Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske 2019

Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske 2019
Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske

Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske

bronzluk giderici maske

bronzluk giderici maske

Bronz ten özellikle yaz aylarında kadınların sevdiği ten renkleri arasındadır. Ancak beyaz tenli kalmak isteyen kadınlar yazın oluşan bronzluğun geçmesi için bazı kozmetik ürünler kullanırlar. Kozmetik ürünlerin yanı sıra bitkisel çözümler de kullanılabilir.

Bronzluk nasıl geçer: Bronzluğu ne geçirir?

1.) Bronzluğu geçirmek için ne yapmalı: Ten rengini açmak için limon

– Limon suyu cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Cildi beyazlatır ve kir ile ölü deri hücrelerinin temizlenmesini sağlar.

– Limon suyu doğrudan cilde uygulanabilir. Bir süre ciltte kuruması beklenir ve su ile durulanır. Eğer cilt hassas ise limon suyu ve su karıştırılarak uygulanmalıdır. Her gün 3 kez uygulanabilir.

2.) Ten rengini açmak için ne yapılmalı: Ten rengini açmak için maske

– Limon suyu ile birlikte salatalık ve gül suyu da kullanılabilir. Gül suyu cildi besler ve cilt yapısının yumuşak kalmasını sağlar. Salatalık suyu da cildin nemli kalmasına yardımcı olur.

– Biraz limon suyu, salatalık özü ve gül suyu karıştırılır. Pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak 2 kez yapılabilir.

3.) Ten rengini açan maskeler: Cilt rengini açan zerdeçal maskesi

– Zerdeçal da cilt bakımında yaygın olarak kullanılan bir çözümdür. Cilt yapısının canlı ve parlak kalmasını sağlar. Aynı zamanda güneş yanıklarının görünümünü azaltır.

– Biraz un ile zerdeçal tozu karıştırılır. Su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Elde edilen macun cilde uygulanır. Yardım saat kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

4.) Ten rengini açan maske tarifi: Ddomates maskesi

– Domates içerdiği enzimler ile cildin beyazlamasına yardımcı olur. Kahverengi lekeler için de kullanılan domates güneş nedeni ile oluşan cilt koyulaşmasını da azaltır.

– Taze aloe vera yapraklarından çıkarılan jel ile biraz domates püresi karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. 10 ya da 15 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Ardından ılık su ile durulanır.

5.) Cildin rengini açan maske: Bal ve papaya

– Papaya papain isimli bir madde içerir. Bu madde cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Aynı zamanda cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Bal ile birlikte kullanılabilir.

– Bir çorba kaşığı bal ile papaya püresi karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. 1 saat kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

6.) Cilt rengini açan maskeler: Ayran ve yulaf unu

– Ayran içerdiği enzimler ile ciltteki bakterilerin ölmesine yardımcı olur. Yulaf unu ise ciltteki kızarıklıkları ve kaşıntıyı azaltır.

– 2 yemek kaşığı yulaf unu ile birlikte 3 çorba kaşığı ayran karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulamanın düzenli olarak yapılması ciltteki ölü deri hücrelerin ve kirin arınmasını sağlar.

7.) Cildş beyazlatan  yoğurt maskesi

– Domates sitrik özellikleri ile son derece etkili bir malzemedir. Yulaf ile karıştırılarak kullanılabilir. Cilt tonunu dengelemeye yardımcı olurken aynı zamanda cildi besler ve güçlendirir.

– Eşit miktarda yoğurt ve domates püresi karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. 30 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Ardından cilt yumuşak bir fırça ile fırçalanır ve su ile durulanır.

8.) Cilt rengini açmak için portakal suyu

– Portakal içerdiği C vitamini ile cildi besler ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Yoğurt ile birlikte kullanıldığında son derece etkilidir.

– Biraz yoğurt ile portakal suyu karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. 30 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra alan ılık su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak 1 kez yapılmalıdır.

9.) Cildi beyazlatma maskesi: Çilek ve süt

– Çilek de domates gibi etkili bir çözümdür. Cilt yapısını beslerken aynı zamanda cildin yumuşak ve canlı kalmasına da yardımcı olur.

– Biraz çilek püresi ile süt karıştırılır. Elde edilen karışım 30 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından alan ılık su ile durulanır.

10.) Cilt rengini açmak için ne yapmalı: Limon suyu ve patates

– Patates cilt bakımında kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Cildin daha canlı görünmesine yardımcı olan temel vitamin ve mineraller içerir.

 – Patates suyu ve limon suyu karıştırılır. Bu karışım cilde uygulanır. Kuruması için 1 saat bekletilir. Ardından soğuk su ile durulanır.

11.) Cilt tonunu açmak için sandal ağacı tozu

– Sandal ağacı tozu da cilt için kullanılan yaygın bitkisel çözümlerden biridir. Cildi besler ve güçlendirir.

– Biraz sandal ağacı tozu ile gül suyu karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklendikten sonra alan ılık su ile durulanır.

12.) Hindistan cevizi suyu

– Hindistan cevizi suyu da cilt tonunu dengelemeye yardımcı olur. Bu nedenle güneş yanıkları için kullanılabilir.

– Biraz sandal ağacı tozu ile hindistan cevizi suyu karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklendikten sonra soğuk su ile durulanır.

13.) Bal ve ananas

– Ananas da cilt yanıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda cilt yapısını besler ve geliştirir.

– Biraz bal ile ananas püresi karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak dairesel hareketler ile uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapılmalıdır. Ciltteki ölü deri hücrelerin ve kirin arınmasına yardımcı olur.

14.) Süt ve zerdeçal

– Süt ve zerdeçal tozu karıştırılır. Ardından karışım koyulaşma oluşan cilt alanlarına uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır.

15.) Lahana

– Lahana da bronzluğun azaltılması için kullanılabilir.

– Biraz lahana ezilir ve püre haline getirilir. Ardından cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Her gün düzenli olarak yapılabilir.

16.) Buz küpleri

– Hem bronzluğun azaltılması hem de yanma hissinin hafifletilmesi için buz küpleri kullanılabilir. Birkaç buz küpü plastik bir torbaya konulur. Ardından ince bir havlu ile sarılır. Etkilenen alanlara kompres olarak uygulanır. Uygulama 15 dakika kadar yapılmalıdır.

17.) Kil

– Kil de ciltteki bronzluğun azaltılması için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Ciltteki kirin ve ölü hücrelerin arınmasını sağlar.

– Biraz kil ile su karıştırılır. Ardından cilde uygulanır. Ciltte kuruması beklendikten sonra alan ılık su ile durulanır.

18.) Buğday unu

– Buğday unu da ciltteki koyu lekeler ve güneş yanıkları için kullanılabilir. Cilt onunun dengelenmesine yardımcı olur.

– Biraz buğday unu ile su karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama günde 1 ya da 2 kez yapılabilir.

Güneş yanıkları ve bronzluk için tüm bu bitkisel ve doğal çözümler kullanılabilir. Cildin renginin açılmasına yardımcı olmak için kese de yapılabilir. Ancak uygulama yapılan cilde kase yapılırken dikkatli olunmalı, çok fazla baskı yapılmamalıdır. Aksi halde ciltte tahriş olabilir. Ayrıca tekrar bronzlaşmamak için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu krem ve losyonlar kullanılmalıdır.

Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske 2019

Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske 2019

Related news Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici MaskeBronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske


Bronzluk Nasıl Açılır: Bronzluk Giderici Maske