Bratislava Slovakyanın başkenti 2019

Bratislava Slovakyanın başkenti 2019 Bratislava Slovakyanın başkenti

Bratislava Slovakya'nın başkenti

Bratislava, Avrupa'da muhteşem bir şehirdirSlovakya'nın başkenti. Alan 368 kilometrekare. Bu, Macaristan ve Avusturya olmak üzere iki devletin bitişiğindeki dünyanın tek başkenti. 1993 yılında Çek Cumhuriyeti ve Slovakya'nın kurulmasından sonra Bratislava bağımsız bir Slovak devletinin başkenti oldu.

Slovakya'nın başkentiBratislava ve tarihi merkezi çokKompakt Tüm mekanlarla tanışmak için yarım gün yeterli. Slovakya'nın başkenti, Avrupa'nın en güzel şehridir. 1536'dan 1784'e kadar, Bratislava Macaristan'ın başkentiydi. Şehrin ana cazibe merkezi, Tuna'nın sol kıyısında yer alan Bratislava Kalesi'dir. Şehrin ilk sözü dokuz yüz yedi yıla kadar uzanıyor.

Morava nehrinin olduğu yerde Romalılar zamanında bileBüyük Tuna'ya düşer, ilk sur ortaya çıktı. Moravya'nın çöküşünden sonra, kale önemini yitirdi, ancak on üçüncü yüzyılda Avusturya ile Macaristan arasındaki çatışmada hala önemli bir rol oynayabildi. Daha sonra, kale Napolyon ordusu tarafından havaya uçtu ve o zamandan beri kimse onu yeniden inşa etmedi.

Slovakya'nın başkenti bir çok tarihi var.kültürel ve mimari anıtlar. Ülkeyi ilk kez ziyaret ettiyseniz, kesinlikle Mimar Gefer projesi kapsamında Cardinal Batkhani için 1778'de kurulan Bratislava'daki Başpiskoposluk Sarayı'nı görmelisiniz. Saray klasik mimarinin örneklerinden biri olarak kabul edilir.

Duvarlar beyaz ve pembe mermerlerle süslenmiştir.başpiskoposun otoritesinin sembolü olan heykeller ve dökme demir şapka. Sarayın iç dekorasyonu oldukça mütevazı ama eşsiz sanat eserleri var. Sarayda Habsburg ve Maria Theresa hanedanının temsilcilerinin portrelerini görebilirsiniz.slovakya başkenti

Buna ek olarak, burada benzersiz bir görebilirsinizFlaman dokumacıları tarafından yaratılan lüks İngiliz halılarından oluşan bir koleksiyon. Napolyon ordusunun başlangıcında, duvar halıları dikkatlice gizlenmiş ve yüz yıl sonra halka açılmıştır. Ayna salonu ziyaretçilere büyük ilgi gösteriyor. Şu anda saray, Bratislava belediye başkanının ikametgahı.

Başkenti en genç olan SlovakyaAvrupa'da, tarihi yaşına rağmen, Slovakya Cumhurbaşkanı'nın mevcut ikametgahı olan Grassalkovich Sarayı ile gurur duyuyor. Bazen "Slovak Beyaz Saray" denir. Görkemli beyaz saray 1760 yılında Avusturya-Macaristan Maliye ve Ekonomi Bakanı Count Grassalkovich için inşa edilmiştir.

Saray genellikle mahkeme topları vekonserler. Burada büyük Franz Josef Haydn sık sık eserlerini temsil etti. Bina, geç Barok'un bazı unsurları ile Rokoko tarzında inşa edilmiştir. Sarayın içi zengin bir şekilde dekore edilmiştir. Cephe bir çitle çevrilmiş.

Bratislava'daki gezilecek yerler, Slovaklar için çok önemlidir. Hepsi devlet ve hukuk tarafından korunuyor. Tarihi eserlerin korunmasında sıradan vatandaşlar da yardımcı olabilir.

Bratislava manzaralarıBratislava'da, tüm turistler görmeye çalışıyorfaaliyet Katolik katedrali. Onüçüncü yüzyılda inşa edilmiştir. Mevcut düzeni 1849 yılına dayanıyor. Bu ülkenin önemli bir ruhsal merkezidir. Geçmişte bu tapınakta taç giyimleri yapıldı. Çok sayıda yeniden inşa edildikten sonra, katedral Gotik tarzın unsurlarını korumuştur.

Slovakya'nın başkenti zamanında çok şey gördü. Son yıllarda şehirde ortaya çıkan bariz değişikliklere rağmen, bazı gizem ve ortaçağ atmosferini korumuştur.

Bratislava Slovakyanın başkenti 2019

Bratislava Slovakyanın başkenti 2019

Related news

 • Kulaklı Çorba
 • Burçlara göre öpüşme ile Etiketlenen Konular
 • Hasan Paşa Köfte Tarifi – Köfte Tarifleri
 • Mum Nasıl Uygulanır Neo-pentotrans
 • Ispanaklı Alt Üst Böreği

 • Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti


  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti

  Bratislava Slovakyanın başkenti