Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 2019

Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 2019

Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 20 21.02.2019, 06:02

Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı

Sokolov Boris Vadimovich - Rus edebiyatıeleştirmen, tarihçi, edebi eleştirmen. Edebi eserlerin sonuçları tartışmalıdır. Kitaplarıyla ilgili dikkat çekici olanı ve neden Rus gücü için uygun olmadığına dair neydi? Bu yazıda hayatının yolu ve yaratıcılığı tartışılacaktır.boris falcons

Biyografi: Boris Sokolov

Boris, 2 Ocak 1957'de Moskova'da doğdu. 1979'da Moskova Devlet Üniversitesi'ni (Coğrafya Fakültesi) bitirdi ve daha sonra 1986'da tezini savundu ve SSCB Bilimler Akademisi Etnografya Enstitüsünden Tarih Bölümü'nde doktora aldı. 1992'de aynı Moskova Devlet Üniversitesi'nde çalışmalarını savunan Doktora Felsefesi'ne başladı.

Sosyal Bilimler Bölümü'nde profesör olarak çalıştı.Rus Devlet Sosyal Üniversitesi'nde antropoloji. Boris Sokolov, Rus PEN Merkezi ve AIRO-XXI gazetesinin "Yahudi Sözcüğü" köşe yazarı ve Rus edebiyatı ve Sovyet tarihi hakkında 100 makalenin ve 60 kitabın yazarı olan "Grani.ru" sitesinin kalıcı bir yazarının köşe yazarı. Çalışmaları yalnızca Rusça değil, İngilizce, Japonca, Lehçe, Estonyaca ve Letonca'ya da çevrildi. Uzun süredir Özgür Tarih Kurumu Boris Sokolov'a üye.

sokolov boris vadimovich

Edebi eleştirmenlerin kitapları

Rus edebî eleştirmeninin eserleriKitabın "Rus Yazarları Sırlar", "Decoded Bulgakov:" Master ve Margarita "sırları" İkinci Dünya Savaşı: sürümü ve gerçekler "" 100 büyük savaş '' Meslek: Gerçek ve Mitleri "" Sırlar O da dahil olmak üzere eserler çeşitli kapsamaktadır Fin Savaşı "," 100 büyük siyasetçi "," Büyük Gandi. Righteous hükümeti "" Wolf Messing "" İkinci Dünya Savaşı Sırları "ansiklopedi 'Gogol '" Vladimir Sorokin en üstünde Kitabım' ve' Bulgakov "ve diğerleri.

Boris Sokolov ve büyük biyografileri tarafından tanımlananbireyler: Sergey Yesenin, Joseph Stalin, Adolf Hitler, Peter Vrangel Winston Churchill, Lavrenty Beria, Fyodor Dostoyevski, Pasternak, Georgi Jukov, Nadezhda Krupskaya, Konstantin Rokossovski, Heinrich Himmler, Mihail Tuhaçevski, Inessa Armand, Semyon Budyonni, peygamber Vanga ve . yazarın eserlerinin çoğu onun kahramanlarının biyografik verilere ilişkin sorulara tamamen öngörülemeyen tepkiler verir.

"Saakashvili mi kaybetti?": B. Sokolov'un görüşü

2008'de, makalenin yayınlanmasından sonra "Kaybettim mi?"Saakaşvili "RSSU ile işbirliğini tamamladı. Sokolov yayınında, Rusya'nın Gürcistan'a karşı askeri operasyon için bir mazeret bulacağını iddia etti. Rusya Federasyonu hükümeti farklı bir senaryo oynayacaktı ve Tskhinval'e karşı Gürcü grevi olmasa bile bir günde Tiflis'i ele geçirecekti.

boris şahinleri kitaplar

Yazısında makalenin yazarı eylem denirSaakashvili sadece "rasyonel değil, aynı zamanda toprağını kurtarmak için tek haktır." Sokolov, Mihail Saakaşvili'nin, Rus başbakanının bulunduğu (Olimpiyat'ın aynı zamanda Volga'da tatile çıktığı) Olimpiyatların ilk gününde savaşa başlamaya karar verdiğini ve böylece potansiyel düşmanı engellediğine inanıyor. Gürcistan'ı istila etmek yerine Rus askerleri birkaç gün içinde Tskhinval ile savaşmak zorunda kaldılar. Boris Sokolov, bu planın önceden geliştirildiğini ve şüphesiz Gürcistan çatışmasında galip geldiğini, çünkü "şimdi NATO 'ya daha önce hiç olmadığı kadar katılma şansına sahip olduğunu" garanti ediyor. Ancak Rusya, yazara göre, kaybetti.

Yayının yayımlanmasından sonra Sokolov'a sorulmuştur.isteyerek işten çıkarılma başvurusunda bulunmak. Ona göre, bu Başkanlık İdaresinin idaresine yapılan bir çağrı sonrasında oldu. Makale derhal gazetenin internet sitesinden kaldırıldı.

Tarihçenin yanlışlıkla suçlanması

Boris Sokolov, uzman bir film olarak hareket etti.Sovyet Hikayesi, birçok uyuşmazlık ve dolandırıcılık ve manipülasyon suçlamalarına neden olmuştur. 2019 yılında, Putin'in itiraz etmesi için Putin'in bir itiraz imzaladı. 2015'te, Kırım'ın Rusya Federasyonu'na katılımı hakkında yorumda bulundu: "Rusya, bölgeye ihtiyaç duyuyordu, ki bu aslında gerekmiyor. Ülke için herhangi bir değer taşımayan bölge - ne kültürel ne de ekonomik, ne de askeri-stratejik. ” Mayıs 2016'daki bu açık ifadelerden ötürü, diğer insanların çalışmalarını yanlış bir şekilde alıntılamak, kaynakların uygunsuz şekilde ele alınmasını ve Özgür Tarih Toplumundan kovulmakla suçlandı.

boris falcon tarihçi

Verilerdeki yanlışlıklar: kaza veya tahrifat?

Bazı yazarlar eserlerde iddia ediyorlarSokolova birçok hata ve yanlışlıklar. Pek çok gazeteci, sosyolog ve tarihçi, Sokolov'un yayınlarında bahsettiği İkinci Dünya Savaşı yıllarında Kızıl Ordu'nun kayıplarına dair veriler güvenilmez olarak değerlendiriliyor. "Zafer Fiyatı" kitabında Sokolov SSCB ve Nazi Almanyası'nın ölü savaşçılarını sayar. Bununla birlikte, bunun yaptığı metodoloji oldukça yanlıştır ve daha sonra diğer araştırmacılar tarafından kanıtlandığı gibi, gerçek rakamları önemli ölçüde çarpıtmaktadır. Özellikle, Sokolov Rus askerlerinin kayıplarını saydığında.

Rus Bilimler Akademisi Osipov Gennady Akademisyeni Boris diyorSokolov bir tarihçidir, o yüzden sadece kanıtlanmış gerçekler üzerinde çalışmalı ve ne olduğunu anlamıyor. Onun tüm hesaplamaları saçma ve kendi - "yorulmaz profesyonel sahtekarlık" olarak adlandırdı. Yine de, Sokolov'un çalışmaları dikkat çekicidir. Kitaplarında okuyucu çok ilginç ve yeni bulacaktır, diğer yandan tarihi tarihçeleri keşfedecek, dünya edebiyatının büyük eserlerinden birçoğunu çözecektir.

boris şahinlerin biyografisi

Sonuçlandırmak yerine

Her halükarda okuyucu, Boris Sokolov'un ya da bir başkasının çalışmalarıyla tanışacak, diğer insanların fikir ve kalıplarına dayanarak değil, kendi analiz ve deneyimleriniz temelinde sonuçlar çıkaracaksınız.

Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 2019

Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 2019

Related news

 • Kıymalı Börek Tarifi
 • Anti Aging Maya Maskesi Tarifi
 • Kapıların büyüklüğü. Standart gereksinimleri ve özellikleri
 • Adem Ljajicin ağabeyi: Babamız Biz Müslüman bir aileyiz, sen de dindar birisin, Türkiyeye git dedi

 • Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 45

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı


  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 4

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 52

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 99

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 68

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 55

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 28

  Boris Sokolov: seçkin bir tarihçi ve edebiyat eleştirmeni veya vasıflı kızı 53