Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 2019

Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 2019

Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 10 03.02.2019, 22:51

Bogorodsky'deki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri

Başkentin kuzey doğusuna özgüBina: Bogorodsky'deki Rab Tapınağının Dönüşümü. Bu, Moskova'da oymalı oymalar kornişleri, oyma direkler, pencerelerde dantel muhafaza, akıllı revaklar, kubbeler bulunan tek kilisedir.Bogorodsky'de Rab'bin dönüşümü yapılan tapınak

Tapınak Geçen yüzyılın ahşap mucizedir ve Moskova Macarius Metropoliti onayıyla 17 Ağustos 1880 tarihinde kutsandı.

Tapınak inşaatı

Bogorodsky'deki Rabbin Dönüşümü başında tapınakonun hikayesi yoktu, ancak Peygamber Efendimizin tapınağına atfedildi. Hizmet İlyas din adamları tarafından gerçekleştirildi. Ana parishioners tatilcilerin kabul olarak Yaz hizmetleri, sadece tatillerde her gün ve kışın idi.

1887'de Bogorodsky'de bir fabrika kuruldulastikler, bot, çizme: lastik ayakkabı üretti "Herkül",. Köy işçilerin ve ailelerinin yüzlerce taşınmış ve kilise tüm kulları karşılamak olamazdı. Buna iki yan koridor takmaya karar verdik. Meryem Ana Tikhvin Simge 1897'de onun onuruna ithaf edilen tapınak, sağ tarafına yerleştirildi ve bir yıl sonra sol Hz Elijah ve Aziz Alexis, Moskova Metropoliti onuruna takdis.

Rahip Alexis Dobroserdov

Kilisenin ilk rektörü başpiskopos Kolychev'tiAlexander T., ve 1902 yılında sonradan Tanrı'nın tapınağın tarihinin büyük bir rol oynamak zorunda olacak genç deacon Alexey Dobroserdov, hizmet girdi.Pazar Dekanlığı kromu

1917'den beri Alexy Ivanovich rektör olduKilise ve 47 yıl boyunca görev yaptı. Peder Alexis çok gayretli bir papazdı ve İlahi Hizmet Şartını sıkı sıkıya izledi. Tanrı mücadelelerinin acımasız yıllarında Peder çekip çıkarmamış ve kendisine yaklaşan herkesi korkusuzca kutsamıştır.

Theophilic yıllar

Bogorodsky'de Lord Tapınağı'nın dönüştürülmesisadece Peder Alexy'nin yetki ve insanları birleştirme kabiliyeti sayesinde ayağa kalkma. insanlar sadece inananlar Bogorodskoye Sovyet makamları olmasından ölüm veya bağlantı bekliyorlardı yirminci yüzyılın, zor yıllarda tapınağın kapanmasını yürütmek için başarısız oldu. Binlerce fabrika işçilerinden oluşan bir kalabalık tapınağı çevreledi ve Tanrı dövüşçülerine izin vermedi. Onlar da, kategorik açıklamalarından bu yana kaç gün sabahtan tapınağında gece göreve İnsanlar, bu tehlikenin ilk işareti, işçileri bilgilendirmek için: Bogorodskoye Bizim Rabbimiz Kilisesi'nin Başkalaşım kapalı, o zaman bunların hiçbiri işe gelecek. Böyle büyük bir fabrikada grevden korkan MSM başkanı, kiliseyi kapatma kararını iptal etti.Moskova piskoposluk tapınakları

İkinci Dünya Savaşı sırasında pencereler kararmıştıNazi bombardımanı sırasında bir tapınak, kilisede ise ülke halkı için sürekli bir dua. Duadan çok daha kolay ve sakinleşti ruha değil.

Zaferden sonra, 1945'te kilise konseyi oldurektör için bir ev inşa etmeye çalışmak. Daha sonra babası, kendi ve annesinin ölümünden sonra bu binanın kilisenin ihtiyaçları için kalacağına dair bir iradeden vazgeçti.

Şimdi Kıyamet Dekanlığı Kilisesi veya ROC Moskova piskoposluğunun dekanlığı, Bogorodsky'deki Rabbimiz'in Dönüşümü Kilisesini içeriyor.

Tapınağın Ateşi

1954'te, 14 Ağustos'ta, tatilten kısa süre önceRab'bin dönüşümü, bir mucize oldu, sonsuza kadar tapınağın tarihinde kalacaktı. Tapınakta tatilin önündeki gece derin bir ateş vardı. Geçen taksi şöförü, kubbenin altından çıkan alev fark etti ve itfaiyecileri çağırdı. İtfaiyeciler yangın söndürdüklerinde, onlardan önce üzgün bir resim açıldı: etrafındaki her şey yandı, simgesel duruş, simgeler, hatta bir avize bile yandı ...Tanrının Annesi Tikhvin simgesi

Tanrının Annesi Tikvin simgesi ve Nicholas simgesiWonderworker zarar görmeden kaldı. Her yer ateş etrafında yanıyordu ve bu iki büyük ikona da alevler dokunmadı. Aynı gün, Patrik I. Aleksey, kiliseyi ziyaret etti ve mümkün olan her şekilde kilisenin restorasyonunda yardım etme sözü verdi.

Tapınağın restorasyonu

Yakında Peredelkino yaldızlı getirildiŞaşırtıcı bir şekilde, tapınağın üç şapeline ulaşan ikonostaslar. Açıkça, kutsal şehit Trifon'un simgesi o zaman bağışlandı. Artık kilise, ateşten sonra yazılmış ya da hediye olarak alınan birçok simgeyi saklıyor. Aralarında - Meryem Ana ikonu benzeri İlyas emanetler ile Peygamber simgesi Matrona simgesi ve kalıntıları ile Saratov Aziz Seraphim bir simge ve "Hızlı Kulak ver etmek".

Her gün kilisede ilahi bir hizmet var. Moskova Piskoposluğu'ndan tapınaklar - bu inananların toplanma yeri ve Rab Tanrı'ya hizmet, ancak Rus Ortodoks halkının tarihinin de yaşayan anıtlar sadece, biliyorsunuz ve beslemek gerekir.

Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 2019

Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 2019

Related news

 • 12 aylığa kadar bebek beslenmesi
 • Palet Vellaton, kendinizi zarar vermeden değiştirmenize izin verecektir
 • Vücut Pompa. Pompa nedir
 • LC Waikiki düşler ülkesinde
 • Duş Perdesi Nasıl Takılır
 • Tahriş ... Fizyoloji ve psikolojide tahriş

 • Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 83

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri


  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 34

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 30

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 77

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 12

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 13

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 49

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 68

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 4

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 40

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 74

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 16

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 18

  Bogorodskydeki Rab tapınağının değişimi, tarihi ve mucizeleri 53