BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 2019

BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 2019
31.03.2019

BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 36

BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri

BMP formatının zaten ortaya çıkmış olmasına rağmenyeterince uzun, hala alakalı olmaya devam ediyor. Buna katkıda bulunan ana sebep, bu bilgilerle çalışmanın rahatlığı ve kolaylığıdır. Çoğu sistemiBMP formatı.buradaki işletim sistemlerinin görüntüleriform ve saklanır. Yazılımla benzer bir durum. Örneğin, aynı "WINAMP" derisini bu biçimde saklar. İkinci önemli faktör, değişiklik yapma kolaylığıdır. Çoğu grafik editörü, bu tür resimlerle sorunsuz çalışır ve düzenleme olanağı sağlar. Dolayısıyla, önemli yaşlarına rağmen BMP formatı, modern kişisel bilgisayarların çalışmasında önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

tanım

Şartlı olarak, bu tür resimler çağrılabilirnokta kartı. Bu isim daha doğru özünü yansıtır olamazdı. adı İngilizce kelime "bit" dan gelir (Rusça, aynı anlama gelmek üzere tamamen aynı sesler - "bit") ve "mape" (kelimenin tam anlamıyla kartı anlamına gelir). Görüntünün yapısına bakarsak arka planı görmekBMP formatında resim.bilgi ve biraz kaydedilmiş bir resimbilgileri. İlk bileşen dosyanın kodlamasını içerir (örneğin, bir pikselden kaç bit sorumludur, bunlardan daha fazlası, daha fazla renk aktarılabilir) ve içindeki bilgileri deşifre edebileceğiniz diğer veriler. İkinci kısım resmin kendisi. Sonuç olarak, BMP formatının 2 bileşenden oluştuğuna dikkat edilmelidir: referans bilgi ve veri.

editörler

Bu görüntü neredeyse hiç olmadan açılıristisnalar, izleyiciler ve editörler. Bu tür resimler için en ünlü ve en popüler editör Boya. Başlangıçta Windows işletim sisteminde var. Buna ek olarak, kullanıcı dostu bir menüye sahiptir. Ama bunun işlevselliği arzulanan çok şey bırakıyor. Sonuç olarak, doğrudan bir rakip - Paint.NET vardı. Benzer bir menü ile bu ürün daha fazla işleve sahiptir. Ama aynı zamanda bir eksi var - ayrı bir kurulum ihtiyacı. Bu yeterli değilseBMP formatına çevir.Güçlü bir grafik editörü satın alabilirsiniz.Photoshop adında bir Adobe şirketi. Onun yardımı ile mümkün olan her şeyi yapabilirsiniz. Bu çözümün dezavantajı, lisans almak ve PC donanım kaynakları için yüksek gereksinimleri satın almaktır. Tüm bu programlar sadece düzenleme yapmakla kalmaz, aynı zamanda BMP formatına başka bir resim de aktarır. Ayrıca izleyiciler var. Onların yardımı ile görüntüyü görebilirsiniz. Bu sınıfın en ünlü ürünü AseeDSee'dir.

randevu

BMP formatı çalışmalarında önemli bir rol oynarişletim sistemi. Tüm servis resimleri buna kaydedilir. Örneğin, indirme sırasında görünen bir ekran koruyucu bu formattadır ve kaydedilir. Çoğu programla benzer bir durum. Arayüzlerinin görünümünü koruyorlar.

özet

BMP formatında görüntü oynamaya devam ediyorModern kişisel bilgisayarların çalışmasında önemli bir rol. Eksiklikler arasında zayıf görüntü kalitesi ve zayıf sıkıştırma oranı göze çarpmaktadır. Ve olumlu yön, işin sadeliğidir. Bunun nedeni, bu uzantının uzun bir süre için hala geçerli olacağıdır.

BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 2019

BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 2019

Related news

 • Chuck Vepner: Biyografi ve Kariyer
 • Bir taştaki taş ayrılmaz: deyimin anlamı ve örnekleri
 • Defacto-ceket-modelleri-2012-2013
 • Norveçte kıyamet kütüphanesi kuruldu
 • En yetenekli ve çekici İtalyan aktörleri

 • BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 38

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri


  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 46

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 65

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 26

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 71

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 39

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 72

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 92

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 32

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 68

  BMP formatı - grafik bilgilerinin saklanması için ana dosya tiplerinden biri 83