BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleriBiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri


BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 2 01.03.2019, 17:07

BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri

Yangın, insan yaşamında her zaman ikili bir rol oynamıştır. Bir yandan, bir ısı kaynağı ve yemek pişirmek için bir fırsattır. Ve öte yandan - özellikle de yanlış muamele ile insanlar için tehlike. Ayrıca, hala orijinal çekiş gücüne sahiptir. Bir yangının veya bir mumun nasıl yantığını saatlerce izleyebilirsiniz. Bu nedenle dekorun bir parçası olarak ateş uzun süre kullanılmaya başlandı. Ama aynı zamanda maksimum koruma ve aynı zamanda ilginç bir tasarım öğesi olsun biyo şömine yardımcı olabilir. Artıları ve Eksileri - bunu kullanmak için tüm argümanlar bir satın alma karar vermeden önce çalışılmalıdır.

cihaz

Bu canlı ateş kaynağı ikiana elemanlar: brülörler ve yakıt depoları. Yapılar değişebilir, ancak üç ana tip ayırt edilir: duvar, otonom, yerleşik. Tüm versiyonlar yanmaz malzemeden yapılmıştır. Bio-Şömine'nin ısı kaynağı olarak incelemeleri çelişkilidir.biyo-şömine değerlendirme eksiklikleri Bazı kullanıcılar bunun olabileceğini iddia ediyorsadece ek ısıtma olarak kullanın. Birisi bunun küçük odaları ısıtmak için harika bir cihaz olduğunu söylüyor. Kullanıcıların üçte biri, istenen alanı cihazla ısıtmanın hala imkânsız olduğu gerçeğine eğilimlidir, çünkü minimum ısı emisyonuna sahiptir. Evet, odayı periyodik olarak havalandırmanız gerekiyor. Bu nedenle, biyo şöminelerin avantaj ve dezavantajları ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

Bir ısı ya da dekor kaynağı mı?

Yine de ısıtmanın ana unsuru kullanılmadığı içinbio şömine. Alıcının yorumları ve gösterimleri, ısının serbest bırakıldığını söylüyor ancak odayı ısıtmak için yeterli değil. En güçlü aparatları bile kullanarak, daireyi istenen sıcaklığa ısıtmak mümkün değildir. Odayı periyodik olarak havalandırmamız gerekiyor. Bu neden gereklidir, daha fazla düşüneceğiz.biyo-şöminenin dezavantajları Bio-şömine kullanımında çevre dostu çevre dostugüvenli yakıt - etanol. Bitki hammaddelerinden yüksek kaliteli bir sıvı yapılır. Örneğin, buğday, mısır ve diğer tahıllar. Ekipman için saf yakıt kullanıldığı için yanma ürünlerinin salınması en aza indirgenmiştir. Tamamen yanmayan koku, duman kokusu. Ancak, ateşin hala oksijeni yaktığını ve bizim durumumuzda, bir su salınımı ve karbondioksit oluşumu olduğunu unutmayın. Oksijen ve aşırı karbon eksikliği - odanın havalandırılması için bir gösterge. Ancak kuru odalarda ek bir nem kaynağı çok yararlıdır.

Biofireplane yakıt tüketimi operasyonundasaatte yaklaşık 0,36 litre. Bu gösterge kapasiteye bağlı olarak değişebilir. Yüksek kaliteli ve saf hammaddeler kullanıldığı için etanol maliyeti oldukça yüksektir. Ortalama yakıt fiyatına dayanarak, bu tür bir cihazın çalışma saati yaklaşık 100 rubleye mal olacak. Bu nedenle, biyo-şömine eksiklikleri göz önüne alındığında, öncelikle, tam teşekküllü bir ısı kaynağının yerini tutamayacağı belirtilmektedir. İlk olarak, pahalı bir zevk olacak. İkincisi, normal sıcaklığa ulaşmak yaklaşık dört saat sürer. Bu süre zarfında karbondioksit oluşacak ve oksijen yanacak, dolayısıyla havalandırılacak. Ayrıca sıcaklık sadece normal seviyeye değil, aynı zamanda korunmalıdır.Modern biyo şöminelerin avantaj ve dezavantajları hakkında

Uygulamanın temel detayları

Hala biyo-şömineler sıklıkla bir eleman olarak kullanılırdekor. Bu nedenle, pazar ve geniş bir yelpazenin her türü bağlamında sunmaktadır. Varyanta bağlı olarak, istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat bir dizi güvenlik önlemi almak gerekiyor:

 • Donanı yakının yanına koymayın.
 • Yangını gözetimsiz bırakmayın. İstisna, istenen çalışma süresi için programlanabilen akıllı şömineler olabilir.
 • Cihazın yanına kolayca yanıcı olan nesneler koymayın.
 • Çalışırken, kullanım talimatlarına uyun.
 • Yakıt, iş için gereken kadar doldurulmalıdır.
 • Sıvının dökülmemesi sağlanmalıdır. Bu olursa, zamanında kaldırın.
 • Ateşleme için özel uzun bir çakmak kullanın.

Hangi kontraendikasyonlar biyo-şöminelerin kullanımını engelleyebilir? Aşağıdakiler, incelemelerin ana dezavantajlarıdır:

 • Oda en az 25 metrekarelik olmalıdır. Cihazın dahili varyantları için m.
 • Ana ısıtma kaynağı olarak kullanılamaması.
 • Bir dekorasyon olarak oldukça pahalı. Bu, inşaat ve yakıt fiyatlarının toplamıdır.

biyo-şömine değerlendirmeleri ve müşteri izlenimleri

kendi kendine yeten

Piyasa bu çeşitte geniş bir ürün yelpazesi sunuyorekipmanı. Ana avantaj - odanın herhangi bir köşesine kurabilirsiniz. Stil seçmek için ve iç mekana girmek için yetkin bir şekilde ana görevdir. Bu tür biyo şömineler ahşap bile olsa, herhangi bir zemin kaplamasına konabilir. Bu, herhangi bir yüzeye montaj için destek elemanlarının ısınmayacağı tasarım özelliğinden dolayı izin verilir.

Bağımsız biofireplaces yorumları nelerdir? Dezavantajları şunlardır:

 • Odalarda yüklemek için tavsiye edilmezçocuk olabilir. Kendiliğindenlik ve meraktan dolayı, çocuklar böyle bir yapıyı bozabilir veya yanabilirler. Artan yangın tehlikesi olan bu ekipman.
 • Kolayca yanıcı olan iç eşyaların yanına koymayın, gözetimsiz bırakın.

Genel olarak, yorumlar olumludur. Bu tasarım öğesinin yardımıyla, odayı dekorasyona ekleyerek tamamlayabilirsiniz. Ayrıca, cihaz odayı daha ilginç ve şık hale getirecek. Böyle bir şömine için, en önemlisi, havalandırılan herhangi bir alanın odasına sığabilir.

Duvar biyo şömineler

Bu tür ekipman içinde yapılabilirçeşitli varyasyonlar. Örneğin, bir resim veya bir meşale şeklinde. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak, doğru modeli seçebilirsiniz. Duvar biyofilmelerinde kullanıcılardan gelen geri bildirimler nelerdir?bio şöminelerin avantaj ve dezavantajlarıBurada dezavantajlar pratik olarak gözlenmemektedir. Bu modelin avantajları kompaktlığıdır. Standart versiyonlar, bir metreye varan bir uzunluğa, derinliğe - 150 ila 250 mm arasındadır. Herhangi bir duvara yerleştirilebilir. Bazen nişler kurulum için kullanılır.

Yerleşik biyo şömineler

En popüler klasikbüyük yapılar. Bu tür ekipmanların tipleri geniş odalara yerleştirilmiştir. Yürütmenin en çeşitli olduğu kabul edilir. Bu klasik ve duvar boyunca bir dizi ışık ya da salonun ortasındaki iki yönlü bir şöminedir. Her şey tasarım fikrinin uçuşuna ve üreticilerin yeteneklerine bağlıdır. Yerleşik biyo-şöminelerin en yaygın örnekleri nelerdir? Kullanıcıların dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Ekipmanların yaygınlığı. En ucuz yaklaşık 30.000 rubleye mal olacak.
 • Yüksek yakıt tüketimi ve bu nedenle kullanımı pahalıdır.

avantajları

Her ekipman türünü dikkate alarak genel avantajlarını anlatmak gerekir.

 • Kurulum kolaylığı. Kural olarak, ekipman zaten satılmakta ve sadece basit bir montaj gerekli olacaktır. Herkes baş edebilir.
 • Baca ve ek havalandırma sistemi gerekli değildir. Buna göre, bu cihazlar dairelerde bile monte edilebilir.
 • Ekolojik uyumluluk. Analoglarla kıyaslandığında, insan vücuduna zararlı maddeler salmaz. Karbondioksit oluşumu göz ardı edilebilir.
 • Hareketlilik. Dairenin etrafında çeşitli modeller serbestçe hareket ettirilebilir. Bu, tasarımı değiştirmeyi kolaylaştırır.
 • Geniş bir yelpazede her türlü iç mekanı dövmenize izin verir.
 • Sürekli iyileştirme. Yeni teknolojilerin, tasarım trendlerinin ortaya çıkmasıyla birlikte, biyo şöminelerin değişimleri dinamik olarak değişmektedir.
 • Bu tür ekipmanların kurulması, devlet organlarında ve diğer durumlarda koordinasyon gerektirmez.

Biyofirepelerin dezavantajları

Olumlu özelliklerle birlikte dikkate alınması ve olumsuz olması gerekmektedir. Yani, biyofilmeler ve onların eksiklikleri:

 • Ekipmanların yaygınlığı. Biyo şömine, bir dekor unsuru olarak satın alınır ve bir ısı kaynağı değildir. Bu nedenle, ücretsiz finansman olduğunda bu cihazları satın alırlar.
 • Hizmetin yaygınlığı. Ek bir ısı kaynağı olarak kullanıldığında, yakıt maliyetleri önemli olacaktır. Bu nedenle, başka bir ısıtma cihazının satın alımını dikkate almalı ve hesaplamalısınız. Örneğin, sıcak bir zemin.
 • Bio-şömine ateşi taklit etmiyor. Yangın güvenliği önlemlerine uymak gereklidir. Ve her şeyden önce onu gözetimsiz bırakmamalısınız.
 • Bir tür yakıt - etanolün bağlanması.

Satın alırken nelere dikkat etmeliyim?

Her şeyden önce, ekipman iyi bilinen üreticilerin orijinal olmalıdır.biofireplaces ve eksiklikleri Garanti yükümlülüğü zorunludursatıcıdan. Bir cihaz alırken, parçaların bütünlüğünü kontrol etmeye değer. Teknik özelliklerine göre, ekipmanın kapasitesine ve besleme ayarlarına olan dikkat gösterilmelidir. İyi ve geri kalanında, finansal bir bileşene ve tasarım fikirlerine güvenmek gerekir.

biyo-şömine değerlendirmeleri

Verileri inceledikten sonraModern biyo-şöminelerin avantaj ve dezavantajları, her birey için seçim kalır. Tek bir şey söyleyebilirsin: bu, ilk gereklilik değil, bir lüks gibi bir şeydir. Zenginlik işaret etmek istiyorsanız, bu, bu cihaz ile göze batmayan yapılabilir. Böylece biyo-şömine incelemelerine, dezavantajlarına ve avantajlarına baktık.

BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleriBiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri

Related news

 • İsrail bayrağı: devlet sembolleri açıklaması
 • Muhallebi ile ünlü eclairler
 • Pekmezin içine tereyağı ekleyip içerseniz
 • Muhteşem Maklube Tarifi Videosu
 • İki Renkli Çam Kozalağı Bebek Örgü Modeli
 • Ticari sır - korunmanın özü ve yöntemleri

 • BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 32

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri


  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 60

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 97

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 87

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 20

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 6

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 69

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 52

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 30

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 17

  BiyoFireplaces: incelemeler, arızalar, avantajlar, türleri ve özellikleri 41