Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 2019

Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 2019

Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 78 02.02.2019, 17:19

Bitkiler için "Trichopol": ülkeye uygulama

Her yaz sakinle geç olumsuzluklarla karşı karşıya kaldım. Bu, çoğunlukla güneş ışığı eksikliği ve yeryüzüne su damlaması olduğunda ortaya çıkan mantar hastalığıdır. Kuru ve açık havada, görünümü daha az olasıdır, ancak tamamen göz ardı edilemez. Bunlara domates, patates, salatalık ve patlıcan, yani neredeyse tüm bahçe bitkileri bulaştı. Bir fungal enfeksiyon gelişimini önlemek için hastalığın engellenmesi veya yok edilmesi gerektiği görüşü vardır. Ve bugün, düzenli bir eczanede satın alınabilecek etkili bir çare bulmayı düşünüyoruz. Trichopol, on yıldan fazla bir süredir bahçıvanlar tarafından bitkiler için kullanılmaktadır. İlacın benzersiz özelliklerinden ötürü böylesine alışılmamış bir şekilde kullanılması mümkün olmuştur.bitki uygulamaları için trichopol

Hastalığı önleme yolları

Herhangi bir hastalığın tedaviden daha kolay önlenmesi. Bu, fittofanlar için de geçerlidir. Görünümünden kaçınmaya yardımcı olan bazı önlemler vardır:

 • Baharın erken saatlerinde bitki bitkileri, yenilgi şansınızı azaltır. Bu, uzun boylu çeşitler için de geçerlidir, aynı zamanda daha kararlıdır.
 • Yatakları havalandırılan alanlara yerleştirin. Bu durumda, çalılar, yapraklar birbirleriyle temas etmeyecek şekilde yerleştirilmelidir. Alt dalları kesmek önerilir.
 • Su bitkilerinin sadece kök altında olması tercih edilir.
 • Domateslerin ve salatalıkların yemyeşil çalılarını birbirine bağladığınızdan emin olun. Zemin ile temas hastalığın görülme ihtimalini arttırır.

Halk yolları

Phytophthora'dan kurtarma, sadece bitkiler için "Trichopolis" uygulaması değildir. Şimdi geri döneceğiz, ancak şu anda dacha'nın başka yolları hakkında konuşalım.

 • Sarımsak çözeltisi neredeyse özgürdür. Bunun için bir kova suya 200 gr sarımsak eklenir. İyice ezilmeli ve su ile dökülecektir. Çözeltinin daha iyi yapışması için sabun katılır.
 • Bordeaux karışımı. Her gün yağmur yağarsa, sarımsak zaten güçsüzdür. Size% 100 yardımcı olacak bir araca ihtiyacınız var. Emaye kovasında 8 litre su dökün, 100 g vitriol ekleyin. Ayrı olarak bir litre suda 130 gr kireci söndürür. Bu iki çözeltiyi karıştırın ve bitkilerin işlenmesine başlayın.

Bu yöntemlerin her birinin dezavantajları vardır. İlk durumda, yağmur kompozisyonu yapraklardan tamamen temizler ve ikincisinde yağlı zehir kullanmak gereklidir. Bitkiler için "Trichopolis" uygulaması mükemmel bir alternatiftir. Bahçeyi fungal hastalıklardan korumak için güvenli ve güvenilir bir yoldur.püskürtme bitkilerinde trichopolum uygulaması

Evrensel bir araç

Bugün bununla ilgili hiçbir sorun yok. Uzmanlaşmış mağazalarda iyi bir terapötik etki sağlayan çok sayıda ilaç vardır. Ama bahçıvanlar iki şeyi durdurur: fiyat ve bileşenler. Kimse domates eleme kimyasını işlemek istemiyor, çünkü yakında yararlı salatalar hazırlayacaklar. Bitkiler için "Trichopolis" uygulaması, bitkilerin tamamen zararsız koruyucu tedavisini gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Ve prosedürün maliyeti oldukça küçüktür.bitkiler uygulama için trichopol

Antimikrobiyal bir ilacın avantajları

Bu ilaç antifungal vezorlu hastalıkların üstesinden gelmeye yardımcı olur. Piyasada başka bir analog var, metronidazol. "Trichopol" dan daha ucuzdur ve ekonomik yaz sakinlerinden hak edilmiş bir talebe sahiptir. Seralarda sebze püskürtmek ve mevsim boyunca birkaç kez açık zemin için bir ilaç kullanın. Tedavi, fitototun yayılmasının başlangıcında olduğu kadar profilaksi için de gerçekleştirilir. Esas olan, hastalık meyveye çarpmadan önce tedaviyi yürütmektir.

Yedi sıkıntı - bir cevap

İlaçları eczaneden alabilirsiniz.doktor reçetesi olmadan satılır. Bitkileri püskürtmek için "Trichopol" kullanımı, salatalık ve domateslerin yanı sıra herhangi bir bahçe ürününde de olumlu bir sonuç vermektedir. Bu basit ilaç olan kurtuluş birkaç hastalık vardır:

 • İlk ve en önemlisi geç yanıklıktır. Yaygın bir talihsizlik, her türlü ürün için felakettir. Kendisini gösterdiği gibi, her yaz sakini biliyor. Yaprakların yüzeyinde kahverengi renk lekeleri vardır. Nedeni sporlar tarafından yayılan mantardır. Komşunun bahçesinde göründüğü kadar yeterli ve uygun hava koşullarında bahçeniz de tehdit altında olacak.
 • Ülkede bitkiler için "Trichopolis" uygulamasıkülleme tedavisi için haklı. Çoğu zaman salatalıklarını etkiler. Hastalık hemen hemen anında yayılır. Yaprak sararmaya ve solmaya başlar, üzerinde beyaz bir kaplama görülür. Sonuç olarak, bitki ölmese bile, verim keskin bir şekilde bozulur.
 • Bu ilacın yardımcı olabileceği bir başka hastalık, fusariosis'tir. Hastalık, bitkilerde çürüme oluşumunu ve yaprakların sararmasını teşvik eder.
 • Açısal lekelenme başka bir fungal mantar hastalığıdır. Çoğu zaman salatalıklarını etkiler. Bütün çarşaflar soldurmaya ve ölmeye başlar. Meyveler minimum seviyeye indirilir.bitkiler için trichopol

Hastalıktaki bitkiler için "Trichopol" kullanımı

Nispeten yakın zamanda başvurmaya başladıBahçede ve ülkede metronidazol. Ancak bunların hepsi, bunun güvenilir ve bütçeli bir araç olduğuna ikna oldu. Bu preparasyonun sahip olduğu avantajlar sayesinde, bitkisel arıtma daha etkili hale gelir. Sezon başına sadece üç veya dört tedavi yeterlidir, böylece fitotoforlar bitkilere fazla zarar veremez. Bahçıvanlar birkaç ana avantajı var. Bu bir kişi için güvenlik. Meyveler, sadece suyla durulayarak rahatça yenebilir. İkinci pozitif an da tecrübe ile ortaya çıkmıştır. Etkili etki sadece mantar ve patojenik bakteriler üzerinde değil, aynı zamanda zararlılar üzerinde de. Metronidazol ile tedavi edilen bitkilerden kaçınırlar.iç mekan uygulamaları için trichopol

Ilk tedaviler

Bitkilerin tedavisi için "Trichopol" kullanımıönceden olmalı. Hastalığın belirtileri çıplak gözle zaten görülürse, o zaman çok geç olabilir. Tecrübeye ve sayısız deneylere dayanan kamyon üreticileri, dikiminizi korumaya yardımcı olacak ideal bir program geliştirdiler. Hastalığın çok hızlı yayıldığını unutmayın, bu yüzden tedavi ile gecikmeyiniz. Koruyucu tedavileri zamanında gerçekleştirin:

 • İlk tohum ekim zaman. Burada iki seçenek vardır, tohumları solüsyona batırın veya diktikten hemen sonra toprağı dökün.
 • İkincisi - fidelerin toplanması sırasında.
 • Üçüncü, açık bir toprağa veya seraya nakledilirken.

Bu tür önlemler sinsi bir mantarın bitkilere yerleşmesine ve nüfusun yayılmasını engellemesine izin vermez.

Yaz tedavileri

Şimdi açıktır, neden "Trichopol" içinbitkiler. Bir antimikrobiyal kullanımı, büyümenin başlangıç ​​fazlarındaki tedavilerle sınırlı değildir. İlaçlama mevsim boyunca yapılmalıdır. İlk tedavi yaz başında yapılır. Bu dönemde, fungal enfeksiyonların domates çalıları üzerine çoğaltılması için ideal koşullar yaratılmaktadır. Ancak, fitototra domates başta olmak üzere ortaya çıkarsa, diğer bitkilerin güvenli olduğunu düşünmeyin. "Metronidazol" salatalık ve fasulye, lahana ve üzüm gibi meyve ağaçları için mükemmeldir.bitkiler uygulama tedavisi için trichopol

Ikinci işleme

Dikiminizi düzenli olarak kontrol edin. Çürük izleri görürseniz, sıkmadan sıkmak gerekir. Şimdi, tedavi, hastalık belirtileri ortadan kalkıncaya kadar, her gün düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Buna ek olarak, bir Trichopol çözeltisi ile kök sulama yapmak için gerekli olacaktır. Dikim koşulu normal ise, hasat başlamadan önce ikinci arıtma gerçekleştirilir. Meyvelerin toplu olarak uzaklaştırılmasından en az iki hafta önce. Ancak işlendikten hemen sonra bile toplanan salatalık ve domatesler sağlığa zararlı değildir.

Bazı yaz sakinleri başka bir program önermektedirişlem, yani, her on günde bir, sezon boyunca. Ancak bu durumda, mantarın ilaca uyarlanması gerçekleşebilir, bu yüzden düzenli olarak formülasyonu değiştirmeniz gerekir.

dozaj

Bitkiler için "Trichopol" nasıl ekilir? Kullanım talimatları aşağıdaki oranları önermektedir. 10 litre suda 20 tabletin sulandırılması gerekli olacaktır. Tabletler iyice ezilmeli ve az miktarda su ile seyreltilmeli ve daha sonra sıvının geri kalanıyla karıştırılmalıdır. 20 dakika sonra bahçe bitkilerini işlemeye başlayabilirsiniz. Küçük alanlarda bir püskürtücü kullanılır. Ancak bölge büyükse, o zaman bir püskürtücü kullanmanız gerekir.bitkiler uygulaması için neden Trichopol kullanıyorsunuz?

Zelenka ve "Trichopol"

Eğer sonucu önemli ölçüde artırabilirsenizek bir bileşen ekleyin. Yeşil ve metronidazol kombinasyonu mükemmel bir sonuç verir. Antifungal ilaç hastalığın tüm patojenlerini temizleyebilir ve yeşil domatesleri enfeksiyondan koruyacaktır. Bu ilaçları karıştırarak, çevre dostu ve etkili bir ilaç alabilirsiniz. Bir alternatif iyodindir.

Çözeltiyi hazırlamak için 15Flakonchikom iyot veya zelenki ile tabletler ve bir kova su ile karıştırın. Bir kez daha, hastalığın belirtileri belirginleşmeden dezenfekte edilmesinin gerekli olduğunu hatırlıyoruz. Atomizasyon için bir nebulizatör kullanılır. Tesisi çok kullanışlı ve ekonomik olmayan küçük bir süpürge ile püskürtebilirsiniz.

maliyeti

İç mekan bitkileri için "Trichopolis" uygulamasıayrıca haklı. Bahçenin işlenişine paralel olarak düzenli olarak sprey ve dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. Bundan zarar gelmeyecek, ancak bir takım problemleri önleyebilecek. Bahçıvanların görüşüne göre, bu ilacın kullanımı pestisitleri dağıtmayı mümkün kılmaktadır. İlaç, şehirdeki eczanelerden kolayca satın alınabilir veya çevrimiçi olarak sipariş edilebilir.

"Trichopol" maliyeti - paket başına 90 ruble. Tek bir kovana ihtiyacınız olması koşuluyla, bu bir tedavinin fiyatıdır. Büyük bir bahçe işlenmesi çok daha maliyetli olacaktır, bu nedenle metronidazol denen bir analog daha sık kullanılır. Fiyatı paket başına yaklaşık 10 ruble. Aynı zamanda, kompozisyon neredeyse aynıdır ve fiyat kaliteyi etkilemez. Satın aldığınız belirli ilaçların önemi yoktur.

Sonuçlandırmak yerine

Bahçeyi korumak için eczane ürünlerinin kullanımıhastalıklardan yeni bir uygulamadır. Ancak, uygulama bu prosedürün etkili ve güvenli olduğunu göstermektedir. Yani, bahçenizdeki kimyayı kullanmak istemiyorsanız, Trichopol'un bir çözümünü deneyin. İlk sezon, vücut hazırlıkları için ucuz ve güvenli bir şekilde alabileceğinizi gösterecektir. Trichopolum ile tedaviden sonra, meyveler hemen yenebilir, sadece su altında durulayın. Çocuklarınız varsa, elbette bu önemli bir nokta. Sonuçta, çocuklar tedaviyi unutabilir ve birkaç sebze yiyebilir.

Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 2019

Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 2019

Related news

 • Windows - sürücü eksik hatası
 • Kestaneli Simit Tarifi
 • Makarna Cipsi
 • Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı
 • Ortak bir isim nedir ve neyin ortak olduğu

 • Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 56

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama


  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 12

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 56

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 74

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 79

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 60

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 26

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 88

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 93

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 73

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 69

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 77

  Bitkiler için Trichopol: ülkeye uygulama 44