Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 2019

Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 2019
18.07.2019

Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 98

Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız?

Dünyada her gün sosyal ağlar gelişiyorgittikçe daha fazla, sanal dünyada iletişim daha popüler hale geliyor. En ünlü sosyallerden biri. BDT ülkelerindeki ağlar "VKontakte" dir.

Siz, tüm arkadaşlarınız veya tanıdıklarınız gibiSosyal ağların çok sık kullanıcı (istatistik gezegendeki her ikinci bir kişi bu tür kaynaklarda en az bir sayfa olduğunu söylüyor). Buna göre, vb sizin için ilginç insanlarla sohbet Fotoğraflarınızı hazırlamak ister Ama gizli bilgileriniz tehlikede ise? sosyal ağdaki sayfanızı hack nedeniyle bloke olursa doğrusu, ne yapmalı?

sayfayı saldırıya uğradı

İlk olarak, nasıl olabileceğinizi anlarızSosyal ağda profilinize girmek için veri toplayan dolandırıcıların kurbanı. Yani, birkaç hackleme yolu vardır. En popüler olanları kaba yöntem, phishing saldırısı ve ayrıca sahte. Bu yöntemlere ek olarak, dünyada hala daha az popüler olan var, ama hiç duramıyoruz.

Kaba hacking sayfalar - Bu önemsiz bir seçimdirgirişiniz Bu yöntem özel beceri ve beceri gerektirir ve bu nedenle başkaları kadar sık ​​kullanılmaz. Saldırganlar, sosyal ağa gittiğiniz e-posta adresinizi hesaplar ve bunun için bir kod sözcüğü almaya çalışır. El ile bu çok sorunlu, bu yüzden şifre sembolleri otomatik seçimi ile ilgilenen birçok program var. Bu tür hacklemelere karşı korunmanın tek yolu, büyük ve karmaşık bir paroladır. Bu sistemler atlarsa, farklı kayıt defteri numaralarını, herhangi bir mantıksal sıra oluşturmayan harfleri ve sembolleri kullanmayı deneyin.

sosyal ağ

Phishing - bu şekilde daha zekice, çünküSayfanızdaki verilerin kendisinden alınması. Bu davetsiz misafirlere nasıl mümkün olur? İşte en popüler şema. Sosyal ağdaki bağlantıya gitme isteğiyle e-posta yoluyla bir mektup alırsınız. Adres çubuğuna tıklayarak, adresi gerçek bir sosyal ağın adresine en yakın olan bir kimlik avı sitesine gidersiniz, bu nedenle hemen yerini alması zor olur. Hesabınızı etkinleştirmek için kullandığınız klon olan giriş sayfasında bir kez, saldırganlar tarafından kayıt defterine yazılan e-posta adresinizi ve şifrenizi girersiniz. Sen, hiçbir şeyden şüphe etmeden, yönetim senin hack yüzünden sayfanızı engelleyene kadar işine devam et.

Sahte muhtemelen en yaygın yoldur. Arkadaşınızın duvarınızda bir mesaj bıraktığını belirten bir e-posta ile bir e-posta alırsınız. Bundan sonra, linke tıklayarak bilinmeyen bir siteye ulaşırsınız. Sayfanızın çoktan saldırıya uğradığını düşünün.

Hangi sosyal ağı tercih ettiğiniz önemli değil.Böyle bir olayı koruyan öneri, sadece bir tanesi: Bir sosyal ağda bir sayfayı kırmadığınız e-posta mektuplarında garip linkleri geçmeyin. Bu arada, bu tür olayların sizi bir kez daha rahatsız etmemesi için uyarı işlevini kapatabilirsiniz ("sabun" a gelen kalıcı bildirimler, sitenizdeki eylemleriniz hakkında bilgi içerir). Yani sadece gizemli mektubun size geldiğini "bilmezsin".

Özgür sosyal. Ağlar aynı zamanda çok popüler, ama aynı zamanda çok tehlikeli, çünkü davetsiz misafirleri tarafından hacking nedeniyle sizin için önemli verileri kaybedebilirsiniz. Sonuçta, çoğu fotoğraf ve belge sadece bir arkadaşla yazışma tarihinde yer almaktadır. Ve belki de, mesajların kendileri sizin için çok değerlidir. Yani, bir sayfayı hacklediyseniz ne yapmalı?

ücretsiz sosyal ağ

Her şeyden önce, umutsuzluğa gerek yok. Eğer bir mola belirtileri fark, ancak hesabınız bloke değilse, hemen şifrenizi değiştirin. Zaten sayfasını kesmek var ve bir moderatör tarafından bloke edilmiştir, bunu bağlıydı hangi için cep telefonu numarasından kendisine erişim kazanabilirsiniz. nedense, bu prosedür yürütülen edilemez Ama eğer erişim reddetmesi sosyal ağda profilinize girişinde belirtilecektir için ikna ettiği bir anket doldurmaları gerekecek. Pasaport bilgilerinizi ve gösterilir fotoğrafı sağlayacaktır, "Saldırıya uğrayan sayfaların" nedenini belirlemek ve anketi doldurmak Eğer kurtarma girmeniz gerekir. Bundan sonra, idare başvurunuzu kontrol ve erişim hakkını geri kazanacak.

Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 2019

Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 2019

Related news

 • Twitterda temizlik: 58 milyondan fazla hesap askıya alındı
 • Unsuz Ekmek Tarifi
 • Kardeşlik sözleri 2019 facebook
 • Ressam Devrim Erbil: Yeteneksiz heykeltıraşların yaptığı Atatürk heykellerine tabudan dolayı dokunamıyorsunuz
 • Anüs kaşındığında ne yapmalı

 • Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 27

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız


  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 63

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 92

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 59

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 51

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 95

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 53

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 49

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 89

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 37

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 8

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 33

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 79

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 59

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 4

  Bir sosyal ağda bir sayfayı saldırıya uğradıysanız ne yapmalısınız 100