Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 2019

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 2019
19.08.2019

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 87

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun

Çoğu modern adam gerçekten istemiyororduda hizmet eder. Bu nedenle, hangi hastalıkların çağrıdan "sapan" yardımcı olacağıyla ilgileniyorlar. Özellikle en sık karşılaşılan sorulardan biri şudur: "Skolyozlu ve düz ayaklı orduya mı götürülüyorlar?" Ayrıca, bu iki hastalık çok yaygındır.

Skolyozlu orduya mı götürüldüler?

Skolyoz orduya alınır, fakat her zaman değil. Çoğu zaman omurganın deformasyon derecesine bağlıdır. Ordunun 2 derece skolyoz alıp almadığını merak ediyorsanız, o zaman cevap size çok hoş gelmeyebilir. Orduya skolyozla girmek istememekle birlikte, tıbbi muayene sırasında bir tıbbi hikayenin yanı sıra bir röntgen çekmeniz gerekir. Askeri kayıt ve kayıt bürosundan değil, dışarıdan bir doktor tarafından bir sonuç çıkarmak daha iyidir. Sonuçta, orduya olabildiğince çok insan göndermeleri gerekiyor, bu yüzden sonuç yanlış yapılabilir. Ancak sadece askeri kayıt bürosunda bir adamın orduya girip girmeyeceğini belirleyecekler. Hangi kategoriye girdiğine bağlı.

Merak ediyorsan, orduya girmek mümkün mü?skolyoz, sonra aşağıdakiler göz önünde bulundurulmalıdır: "A" kategorisine giren işe alımlar uygundur. "B" kategorisinde, görev istasyonları sınırlıdır, ancak serbest bırakılamazsınız. Yani ordudaki bu kategoride bile. Eğer "G" kategorisine girerseniz, altı ay boyunca bir mola verilecek ve daha sonra tekrar tıbbi bir komisyona gitmeye zorlanacaksınız. Sapma açısını belirledikten sonra, doktorlar hastayı hangi kategoriye dahil edeceğine karar verir.

Orduda bir skolyoz olsun

1 derece skolyoz

Bazıları, alıp almadıklarını merak ediyorlar1. derece skolyoz. Bu durumda, bu hastalık ciddi olmadığından ordudan kurtulmak mümkün olmayacaktır. Eğer tedavi etmezseniz, ilerleyebilir.

Semptomlar: daha kötü duruş, boyunda ağrı. Bu durumda, nazik tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz, daha sonra vücut çok hızlı bir şekilde geri yüklenir. Bu LFK, manuel terapi, karmaşık egzersizler, düzeltici duruş. Bütün bunlar evde yapılabilir. Orduda günlük ordu tatbikatları yapılır, bu da postürü düzeltmeye yardımcı olur.1 derece skolyo ile ordusu alıp almayacaksınız

İkinci skolyo derecesi orduya mı atıldı?

2 derecelik skolyozda "B" kategorisi verilir.Uygun olarak tanınan gençler var, ancak her şirkette hizmet veremiyorlar. Doktorların sağ taraflı skolyoz şüphesi varsa, hastayı röntgene gönderir ve hastanın orduna gidip gitmeyeceğine karar verir. Semptomlar: ayakta durma pozisyonunda uzun süre kaldıktan sonra artan vücutta bir asimetri vardır.

Asimetri görünümünden sonra 2. derece skolyoz3. sınıfa hızla ilerler. Tedavi, egzersiz terapisi yardımı ile yapılır (fizyoterapi egzersizleri). Ayrıca masaj, egzersiz kompleksi, manüel terapi, postür düzelticiyi de olumlu etkiler.2 derece skolyo ile ordusu alıp almayacaksınız

3 hastalık derecesi

Eğer alıp almadığınızı merak ediyorsanız3 derece skolyoz, cevap negatif olacaktır. Nadir durumlarda, böyle bir hastalıkta bile olsa, genç insanlar çağrıya girebilir. Semptomlar: omurganın eğriliği çok güçlüdür, bir kambur ortaya çıkar, toraks hareket eder. Bu, bazı iç organların (kalp, akciğerler) aktivitesinin bozulmasına yol açar.Orduda 3 derece skolyoz alıp alma

Bir skolyoz 4 derece ile almak olsun

belirtiler: omurga ve organ sistemlerinin fonksiyonları ihlal edilir, kalp kaydırılır, nefes alma, dayanıklılık, ödemler ile ilgili sorunlar vardır. Ordu, "D" kategorisine giren 25 yaşın altındaki erkekleri tam olarak almıyor. Bir "beyaz" askeri bilet verilir. Ordu, skolyozla 4 derece alınmaz ve hastaya hizmetten bir serbest bırakılır.

Düztaban grupları

Pek çoğu, orduna skolyoz veya düz ayak ile gidip gitmediklerini bilmiyorlar. Daha önce anladığımız ilk hastalık ile, ikinciye geçiyoruz. Düzleştirme 4 gruba ayrılmıştır:

 • "A". Bu, genç adamın tam olarak orduya düşmediği ayağın çok ciddi bir ihlalidir. "D" kategorisini alacak ve hizmet için uygun olmadığı beyan edilecektir.
 • "B". Aynı zamanda oldukça ciddi bir ihlaltir, ancak bu durumda, işe alımın sınırlı olarak kabul edileceği düşünülmektedir. Yani, barış zamanında bu çağrılmaz, ama savaş durumunda gerçekleşir.
 • "B". Aynı zamanda, "B" kategorisini de alır ancak hizmete uygun olarak kabul edilir. Ancak, sadece uygun koşullara sahip yerlere gönderilebilir.
 • "G" - ayak fonksiyonlarının ihlalleri ortaya çıkmaz. Bir adam tüm şirketlerde hizmet için uygun kabul edilir.

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun

Yassı ayak komplikasyonları

Şimdi soru oldukça alakalı:Bu iki hastalık en yaygın olanı olarak bir skolyoz veya platypodia ile ordusu almak olsun. Bazen, hizmetin kesinlikle yasak olduğu bazı komplikasyonlarla birlikte olabilirler. Sonuçta, düz ayaklar neredeyse her zaman artroz ile birlikte akar. Eğer draftın artroz ve 3 derece düztaban olması durumunda, kanuna göre hizmete alınamaz. Ancak artroz yoksa, ordunun yamaçtan ikinci derece düztabanlı olması muhtemel değildir. Aksi halde hizmet etmek de yasaktır.

Teşhise rağmenOrduya girmeye zorlandığında, yasa ihlal edildiği için mahkemede askeri seçim bürosuna dava açabilirsiniz. Askerlik bürosunda söylenen her şeye inanmayın. Çalışanlarının amacı mümkün olduğu kadar çok kişiyi aramaktır. Tıbbi verilerin orijinallerini askeri komiserliğe bırakmayın (doktorun sonuçları, sertifikaları, tıbbi kayıtları, X-ışınları), burada kaybolmuş olabilir.skolyozla orduya girebilir miyim

Bütün noktaları "ve" nin üzerine koyacağız

Orduyu skolyozla alıp almadıklarını merak ediyorsanızya da düz ayaklar, hastalık derecesine, formuna, onun seyrine bağlıdır. Bunu bağımsız olarak belirlemek imkansızdır. Ordu için uygunluk kararı ortopedi travma uzmanı koymalıdır. Eğer böyle bir uzman yoksa, o zaman bir cerrah onu teşhis edebilir, ancak bir adamı orduya sokup götürmeyeceğini belirlemez. Bildirinin mutlaka bir röntgen geçirmesi gerekir, bundan sonra radyolog da onun sonuçlarını çıkarır. Son karar askeri seçim bürosunda alınır.

Herkes skolyozla orduya gidip gelmediklerini bilmiyor, bu yüzdenher durumda olmadığı gibi. Genellikle, 3. ve 4. derece skolyozlu çocuklar servise gönderilmez. Ancak doktor kasıtlı olarak hastalığın derecesini azaltmak istiyorsa, orduya genç bir adam yollamak için, o zaman onun patronuna yazılı olarak şikayette bulunabilirsiniz. Doktorun neyin yanlış teşhis edildiğini öğrenin, x-ışını yardımcı olacaktır. Yanlış tanıdan eminseniz, başka bir klinikte muayene edilmesi daha iyidir.

Bu nedenle, çoğu zaman ordudaskolyoz ve düz ayaklar. Ağır dereceler ve hastalık formları daha az yaygındır. Bu durumda, servisten "dilimleyebilirsiniz". Eğer hastalığın ağır formuna rağmen, orduya gönderilirseniz, askeri kayıt bürosuna şikayette bulunma hakkınız vardır.

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 2019

Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 2019

Related news

 • Temmuz ayında doğan çocuğa nasıl isim verilir Güzel ve güzel isimleri seçin
 • Rusyada yangından korunma tarihi. Rusyanın Yangından Korunma Günü
 • Bisküvili Kolay Rulo Pasta Tarifi
 • Marmara Forum Yaz Spor Okulu’nda Çocuklar Spor Dolu Yazın Keyfini Çıkarıyor
 • Bold Pilot senaryosuna aşık oldum: Farah Zeynep Abdullah MAGin sorularını yanıtladı

 • Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 86

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun


  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 22

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 23

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 61

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 21

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 67

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 68

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 9

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 96

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 73

  Bir skolyoz ve bir platypodia ile orduya olsun 43