Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 2019

Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 2019

Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 87 24.01.2019, 16:01

Bir para birimi olarak ruble'nin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol

Bugünlerde herkes neye benzediğini biliyorruble adı. Makalede gördüğünüz bu para biriminin sembolü. İçinde sadece ortaya çıkış tarihi hakkında konuşacağız. Ayrıca, metin alanındaki ruble sembolüne nasıl gireceğinizi de size söyleyeceğiz. Klavyedeki karakter, elbette belirtilmemiştir, ancak yine de girmenin yolları vardır. Bu yazıda hepsine bakacağız.

Sembolün tarihi

Öncelikle, tabi ki, dikkat etmeye değerSembolün görünüm tarihi. Rublesi bir para birimi olarak tanımlamak, onüçüncü yüzyılda ortaya çıktı. Ve hemen hemen indirgeme ihtiyacı vardı. Varyasyonlar kütle idi, ama bize bilinen ilk bilinen varyant, iki harf - "p" ve "y" nin birleşimidir. Kesinlikle tek bir şey söylenebilir: bu azalma Rusçadaki o zamanın yazılı dilinin evrimi nedeniyle ortaya çıktı. Bu arada, bu azalma 17. yüzyılda ortaya çıktı ve 19. yüzyıla kadar kullanıldı.

klavye üzerindeki sembolün sembolü

Zamanımızda, ruble başka bir sembol bir semboldür"₽". Bununla birlikte, bu yazımın sadece Rus kökenli faturalarla ilgili olduğunu ve herkesin rubenin üç ülkede kullanıldığını bildiğini belirtmektedir: Rusya, Belarus ve tanınmayan Transdinyester. Her ülkede farklıdır.

 • Belarus'ta - "Br";
 • Transnistria'da - "P" dikey olarak bulunan bir çizgiyle.

Ancak makalede sadece Rus rublesi hakkında konuşacağız.

Klavyeden ekle

Yani, daha önce yaptığımız ana şey, biz gösterdikruble adı. Sembolü biliyoruz ve şimdi klavyeden nasıl girileceğini anlatmanın zamanı geldi. Kullanacağımız ilk yol, 2013 yılında nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Ancak, Microsoft'un bu simgeyi tüm işletim sistemlerinde değil, yalnızca geçerli olanlarda uyguladığını belirtmek gerekir.

Yani, ruble atama, klavye üzerindeki sembol hakkında konuşmaya devam, yukarıda belirtildiği gibi, bulamayacaksınız. Burada klavye kısayolunu kullanmanız gerekecek - Alt + 8.

Bu ikisine bastıktan sonra oldukça basitimleci yerleştirdiğiniz yerdeki tuşlar, rubenin basılı sembolü. Ancak, Alt'ın sağa, soldan değil, sekizinin de en iyi sayısal tuş takımına girmesi gerektiğine dikkat çekmeye değer. Aksi takdirde hiçbir şey çıkmayacak.

Sembol tablosunu kullanarak ekle

En basit giriş yöntemi yukarıda sunulduruble sembolü. Ancak bazı sebeplerden dolayı çalışmayabilir (bozuk anahtar veya Windows'un eski bir sürümü). Ya bir ruble sembolü girmeye acilen ihtiyacınız varsa? "Word" deki sembol size bu konuda yardımcı olacaktır. Şimdi, şimdi "Word" deki sembol tablosunu belgedeki ruble sembolünü eklemek için nasıl kullanılacağını düşünün.

Bu oldukça basit bir şekilde yapılır, önemli olan -Başlangıçta masanın kendisini açın. Bunu yapmak için "Ekle" sekmesine gidin. Şimdi, araç çubuğunda, "Sembol" düğmesini bulmanız gerekiyor. Üzerine tıklayın ve açılan menüden "Diğer Semboller" i seçin. Görsel olarak, aşağıdaki resimde görebileceğiniz tüm süreç.

Word'de Rublesi sembolü sembolü

Şimdi doğru tablonun var. Görebildiğiniz gibi, hayal edilemez bir miktar olan karakterler, arzu edilenin manuel olarak aranması uzun zaman alacaktır. Aramaları kolaylaştırmak için "Ayarla" açılır listesinde "Para birimleri" ni seçebilirsiniz. Bundan sonra, farklı ülkelerin para birimi sembollerini göreceksiniz. İstediğinizi bulun ve "Ekle" düğmesine tıklayın. İşaretin koduna dikkat edin, daha da kullanışlı olacak.

Onaltılı kod kullanma

Dikkat etmeniz gereken kodu hatırlıyor musunuz? Bu sembolün onaltılık kodudur. Şimdi ruble sembolüne girmek için nasıl kullanılacağını düşünün.

Ve burada yapacak bir şey yok, sadece kodu girin ve ALT + X tuşlarına basın. Fakat netlik için, örneğe bir bakalım.

"Kelime" ye bir sayı girdiğinizi ve en sonunda rubenin sembolünü koymak istediğinizi varsayalım. Bunu yapmak için:

 • imleci istenen yere koyun;
 • "20BD" girin;
 • ALT + X tuşlarına basın.

Ruble para birimi cinsinden

Bundan sonra, kod ihtiyacımız olan simgeye dönüşecek. Sembollerin diğer kodlarını bilmek isterseniz, bunları sembollerle tabloda görüntüleyebilir, sadece istenen öğeyi vurgulayabilirsiniz. "Karakter kodu" alanı, seçilen karakterin onaltılık kodu olan dört karakter kümesini gösterir.

Pano Kullanımı

Eh, ve son olarak, genellikle tembel olanlar için olsa daçok az insan onu biliyor. Panoyu kullanarak, sadece belgede basılı bir sembol değil, aynı zamanda bu sembolün resmini de ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, resim veya sembol öncelikle panoya yerleştirilmelidir, yani kopyalayın. İstenen nesne tamponda olduğunda, ona başka bir şey kopyalamadığınızdan emin olun, aksi halde çalışmaz.

Ardından, sembolü gireceğiniz programı veya sayfayı açın, kopyalanan nesneyi CTRL + V kombinasyonu veya içerik menüsü ile yapıştırın.

Rublesi sembolü sembolü

Bu arada, doğru materyali kopyalamak için bu makaleyi kullanabilirsiniz. İşte sembol - "₽". Bu arada, bu şekilde herhangi bir sembolü veya resmi kopyalayabilirsiniz.

Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 2019

Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 2019

Related news

 • En iyi olana karar veriyoruz: kuyu ya da kuyu
 • Tahinli Kek
 • Klasik Kek Yapılışı Videosu
 • Yaşlı kişi için en iyi köpek. Kayaların kısa tanımı

 • Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 5

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol


  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 47

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 35

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 88

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 60

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 31

  Bir para birimi olarak rublenin atanması. Ruble sembolü: klavyede bir sembol 17