Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşüBir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü


Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 80 31.01.2019, 03:36

Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü

çocuk tedavisinde pürülan anjinaBademcik hastalıklarıiltihaplı, anjina denir. Hipotermi ve aşırı yağlanma, enfeksiyon, kötü beslenme, streptokok ve stafilokoklar çoğalmaya başladığında, bunlar için bunlar ideal şartlardır. Çocukta pürülan anjina gibi bir hastalığın nedensel ajanlarıdır. Bu rahatsızlığın tedavisi, patojen tipine, hastalığın ciddiyetine, bebeğin yaşına ve bireysel özelliklerine bağlıdır.

Çocukta pürülan anjina

Tanı koyulduktan sonra tedavi hemen başlamaya değerdir. Hastalığın belirtileri:

 • yüksek sıcaklık;
 • yutulduğunda boğaz ağrısı;
 • baş ağrısı;
 • zayıflığı;
 • çocuğun vagasları;
 • yemeyi reddetme;
 • kusma ve ishal (bazen).

Nasıl tanımlanır?

çocukta pürülan anjina 1 yılMuayenede, bebek bademcikler ve kırmızı bir boğaz ile büyütüldü. Yüzey beyazdır.

Bir çocukta pürülan anjina: tedavi

Hastalığın durulanması için son derece önemlidirboğaz. Çocuk küçük ise, o zaman yutulursa tehlikeli değildir, çünkü furacilin bir çözüm seçilmelidir. Başka bir sprey "Miromistin", bir hidrojen peroksit çözeltisi - bir bardak su için 2 yemek kaşığı, biraz pembe potasyum permanganat çözeltisi yapacak. Çocuğunuza otlar, adaçayı, papatya, papatya gibi infüzyonlar verebilirsiniz. Enflamasyonu rahatlatmakta iyidirler. Hastalıklara karşı mücadelede spreyler yardımcı olacaktır:

 • "Lugol";
 • "Geksoral";
 • "Tantum Verde";
 • Ingalipt.

Ancak, mukoza zarının hasar görmesinden dolayı, bademciklerin herhangi bir çözelti ile yağlanmasına gerek yoktur - koruyucu tabaka. Bu sadece pürülan anjina gibi hastalığın seyrini arttıracaktır.

Çocuğa 1 yıl mı yoksa pek fazla değil mi? Böyle bir bebek yaş için tehlikelidir bazen 40 dereceye ulaştığında, - O, tipik olarak yüksek bir sıcaklıkta eşliğinde bir hastalık akılda tutulmalıdır. termometre 38 altında bir işareti gösteriyorsa, kırıntıları ateş düşürücü vermek olmamalıdır. Bebeğin nörolojik anormallikleri, hatta sıcaklığa sahiptir Ama eğer nöbetlere neden olabilir 38. Bu nedenle, bebeğin durumunu dikkatle izlemelisiniz.

Purulent boğaz ağrısı: antibiyotikler

En sık kullanılan antibiyotiklerpenisilin grubu. Bu, bu ilaçların kolaylıkla aktarıldığı ve çok etkili olduğu gerçeğiyle haklıdır. Genellikle ilaçlar "Amoxiclav", "Flemoxin", "Augmetin" yazınız. Bu serinin ilaçlarına alerjik reaksiyonlar geldiğinde, pediatristler "Sumamed", "Tsefalexin", "Zinnat" gibi ilaçlar - makrolidlerin kullanılmasını önermektedir. Antibiyotik tedavisinin süresi sadece ilgili hekim tarafından belirlenir!

Ünlü çocuk doktorunun görüşü. Çocukta pürülan anjina

Çocukta Purulent angina KomarovskyKomarovsky - en iyi çocuk doktorları, tavsiyeBirçok anne tarafından kullanılır. Onun görüşüne göre, bir bakteri hastalığı olduğu için, kinsi antibiyotik olmadan tedavi edilemez. Ana şey - boğaz ağrısı emici haplarla tedavi etmeyin. Yaygın olarak ilan edilir, ancak talimat bu ilacın yardımcı tedavi için kullanıldığını söyler.

Bir çocuğa antihistamin verilmesine değer mi? Dr. Komarovsky'ye göre antihistaminikler verilmemelidir. O, alerji durumunda, sadece reaksiyonu yavaşlatacaktır. Ve bu süre zarfında vücut bir kez daha alerjeni alacak. Böylece, anafilaktik şoku bile provoke etmek mümkündür.

Sonuç

Doktorda "pürülan anjina" tanısı varsaÇocuk, tedavi en kısa sürede başlatılmalıdır. Antibiyotikler yapamazlar. Asıl mesele doktoru zamanında gösterip bütün önerilerini gözlemlemektir.

Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşüBir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Antoine de Saint-Exuperynin ateşli duası Küçük Basamaklar Sanatı
 • İtalyan havayolu firmasında grev: Uçuşların yüzde 60ı iptal edildi
 • Kuduz belirtileri

 • Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 12

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü


  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 90

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 26

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 34

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 53

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 74

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 62

  Bir çocukta pürülan anjina: yetkili doktorun tedavi ve görüşü 62