Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 39 29.01.2019, 13:36

Bir konutun kiracısı kim? RF CC'nin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri

Çoğu yaşlı vatandaş yaşıyorDairelerde mülk olmayanlar. bulundurma ve kullanım için kendilerine sağlanan barınma, sosyal işe olduğundan, t., E. devlete aittir. Buna karşılık, nedeniyle kendi evlerinde satın alınması için fon yetersizliği nedeniyle pek çok genç insan, aynı insanlardan kendileri gibi (yalnızca sahipleri) bir daire kiralamak zorunda kalıyor. Bütün bunlar hakkında makalemizde okuyun.

Önemli

Bazen hayatta her şey aynı değildirİsterdim, ve kendi evinizi satın alma olasılığı, gerçekte ancak yıllarca gerçeğe dönüşebilen bir hayal haline gelir. Yine de, bu durumun bir yolu var.

bir konut kiracısı

Ülkemizin yoksul vatandaşlarısosyal istihdamda konut. Bundan sonra, insanlar dairelerinde yaşayabilecekler (sahibi bir devlet ya da belediye olsa da) ve sadece kamu hizmetlerini ödeyecek.

Bir kural olarak, sosyal istihdamda konut süresiz olarak vatandaşlara verilir. Ancak sözleşmede, işverenin akrabaları olarak kabul edilen herkesi anmak gerekir. Bu emirdir.

tanım

Bir konutun kiracısı,konut kullanımı ve mülkiyeti için sosyal veya ticari işe alım koşulları sağlanmıştır. Bu durumda sipariş (örneğin, bir ev satışı) izin verilmez. Ayrıca, konut sadece amaçlanan amacına ve sözleşmede belirtilen şartlara uygun olarak kullanılmalıdır.

bir konut kiracısı kim

Ayrıca işverenin de olması gerektiği unutulmamalıdır.Sadece ailesinin çıkarları doğrultusunda hareket eden yetişkin bir vatandaş olmak. Bu nedenle, ikincisi kocası, çocukları, karısı, ebeveynleri ile bir dairede yaşayabilir.

önemli

Yani, bir konutun kiracısı bir kişidir,Bir daire, bir ev, kullanım için bir oda ile sağlanan. Bu tür yasal olarak önemli eylemlerde bulunmanın temeli, ticari veya sosyal istihdam sözleşmesinin yürütülmesidir. İkinci durumda, bir Rusya vatandaşı sadece kullanım için konut alabilir.

konut kiracısı

Tüzel kişiler, sırayla,Bu konut sahibi ile olağan bir sözleşme imzalama fırsatı. Bundan sonra, organizasyon belirli bir süre için ticari kiralama için bir daire veya ev alır.

Yasa ile

Ülkemizin birçok vatandaşı yaşıyorHala dönemini belirtmeden kullanmak üzere kendilerine teslim ancak edildi daire, belediyenin mülkiyet düşündü. Bu esas olarak yaşlı insanlar için geçerlidir. Yani çoğu istihdam sosyal sözleşme yaşam alanı elde etmek için ne hakla sorusu ilgileniyorsunuz?

Sosyal kiralama sözleşmesi kapsamında bir konut kiracısı sonlanabilir

Her şeyden önce, bu elbette, olasılıktır.Daimi ikamet için bir daire kullanımı. Buna ek olarak, RF LC'nin 67. Maddesine göre, bir yurttaş, başka insanların mülklerini aşılayabilir veya konut değişimi yapabilir, ancak yalnızca yasada öngörülen şekilde olabilir. Bu, sahibin (belediye veya devlet) rızası olmaksızın, vatandaşın bu tür eylemlerinin yasa dışı kabul edileceği anlamına gelir.

Başka hangi haklar için sağlanmıştır?

Yoksul statüye sahip ve sosyal kiralama için bir daire alan gerçek kişi, aile üyeleriyle birlikte kalma imkânı olan bir konut kiracısıdır.

konut kiracısı

Ayrıca, söz konusu vatandaşın her hakkı varMuhafazayı belli bir süre başka bir kişiye devredin. Ancak, ikincisi bunu ev sahibinin rızasıyla yapabilir (dairenin sahibi - belediye veya devlet). Ayrıca, aile üyelerinin rızasını almak gereklidir. Ödenen konutun bir ücret karşılığında devredilmesinden sonra, dairenin toplam alanı, her bir ikamet eden vatandaş için metrekareden daha az olmamalıdır.

Sermaye onarım

Bir dairenin sosyal rantta devri durumunda, konut sahibi, kişiye ve ailesine, içinde yeterli yaşam koşulları sağlamalıdır. Bu emirdir.

Buna ek olarak, bir konut kiracısıBir apartmanın varlıklarının bakım yerel yönetim yetkilileri ile istihdam ve işgal altındaki konut revizyon bir istemek için fırsat sahip sözleşme yanı sıra uygun katılımını imzalayan bir kişi.

Diğer bir deyişle, ödeme hariç tüm masraflarIsıtma, ışık ve gaz sadece sahibi tarafından karşılanacaktır. Burada, kiracının herhangi bir büyük onarıma katkıda bulunmaması gerektiğini belirtmek gerekir, çünkü belediye konutunun sahibinin görevidir.

özellik

Yani, bir konut kiracısı - bu kim? Bir birey ya da organizasyon olabilirler.

Eğer bir sosyal işe alma meselesi ise, o zaman işverensadece kendi konutuna sahip olmayan, tercihen bir aile ve muhtaç olan bir vatandaş olacak. Aksi halde, bir kişinin bir kişiye kullanım için bir daire tahsis etmesi olası değildir.

Ticari işe alım sadeceVatandaş, ancak belirli bir süre ve ücret karşılığında örgütle bile. Örneğin, bir kuruluş, saat olarak çalışmaya gelen çalışanlar için uzun bir süredir daireleri kiralar. Böyle bir sözleşmenin azami geçerlilik süresi beş yıldır, sosyal istihdamda ise konut devri bir terim belirtilmeden yapılır.

görevleri

Birçok vatandaş merak ediyor: "Sosyal kiralama sözleşmesine göre bir konut kiracısı - bu kim?" Yasalara göre, sadece tam olarak yetenekli kişiler olabilirler. Bir vatandaşın çocukları ve bir eşi varsa, o zaman ailesinin üyeleridir ve söz konusu sözleşmeye dahil edilmelidir.

Bu durumda, işverenin sadece belediye dairesinin sahibi olmadığını ve kullandığını değil, aynı zamanda belirli sorumlulukları olduğunu da belirtmek gerekir:

 • konut için aylık ücretlendirir;
 • güncel onarımları gerçekleştirir (duvar kağıdını, renk pencerelerini, kapıları değiştirir);
 • Muhafazayı sadece amaçlanan amaç için kullanın;
 • dairenin güvenliğini sağlar.

Bu LC RF'nin 67. Maddesinde belirtilmiştir.

iptal

Herhangi bir sosyal güvenlik anlaşmasının çözülmesi mümkündür.tarafların anlaşmasıyla zaman aralığı. Çoğu zaman bu, bir kişinin artık belediye konutuna ihtiyaç duymadığı (başka bir şehre taşındığı, miras aldığı, kendisi bir daire satın aldığı) durumlarda gerçekleşir. Bununla birlikte, sosyal kiralama sözleşmesi kapsamında bir konut kiracısı sözleşmeyi ancak kendisi ile yakın akrabalarının rızasını aldıktan sonra feshedebilir.

Ticari kira sözleşmesine göre bir konut kiracısı haklı

Ticari işe alım

Bu durumda, sahibi kiralayabilirDairesi sadece bir vatandaşa değil, aynı zamanda tüzel kişiliğe de. Bununla birlikte, böyle bir anlaşmanın kaydı, yaşam alanlarının girişimcilik faaliyetlerini yürütmek için başka bir kişiye veya kuruluşa aktarıldığı anlamına gelmez. Ticari kiralamanın azami geçerlilik süresi sadece beş yıldır. Bu süreden sonra, bir kişi böyle bir sözleşmeyi tekrar sonuçlandırabilir.

Konut kullanımının ödenmesi, iki tarafın mutabakatıyla belirlenir. Böyle bir sipariş.

Sosyal kiralama sözleşmesi kapsamında konutun kiracısı kim

Sözleşmenin altındaki kiracıSahibi mülk sahibinin şartlarını kabul eder kişiye belirli bir süre için kullanmak üzere onun dairesine aktarmak hakkına sahiptir ve zamanında çıkarılabilir ev ödeyecek çünkü ticari işe kesinlikle kimse, vatandaşlığı olmadan bile bir kişi olabilir.

Sözleşme geçerlilik süresini belirtmezse, bunun 5 yıl için sonuçlandığı anlamına gelir.

Böylece, bir konut kiracısının ticari işe alım sözleşmesine göre hakkı vardır:

 • Daimi ikamet için diğer insanların barınma yer almak için ev sahibinin rızasını aldıktan sonra. Buradaki istisna, 18 yaşın altındaki çocuklardır (sahibinin rızası olmadan bir daireye girerler);
 • geçici olarak (altı aya kadar) ikameti ücretsiz olarak (konut sahibinin bildirilmesinden sonra) izin vermek;
 • Sublease içinde bir daire kiralamak, sadece sahibinin onayı ile.

Ayrıca, ticari alım sözleşmesinin imzalanmasından sonra tarafların sadece belirli hakları değil, görevleri de aldıkları da belirtilmelidir. Bu yasadır.Related news

 • Liselere giriş sınavının dördüncü örnek soru kitapçığı yayımlandı
 • İğne Oyası Yelpaze Çiçek Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Hindi

 • Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 88

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri


  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 84

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 3

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 79

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 2

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 6

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 40

  Bir konutun kiracısı kim RF CCnin 67. Maddesi. Bir konut kiracısının hakları ve görevleri 34