Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 2019

Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 2019

Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 96 09.02.2019, 16:26

Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir.

Fetüloz ile bir cümle yazın

Deyimsel birimler, istikrarlı küçük bölünmezcümleler ve kanatlı ifadeler günlük konuşmada sıklıkla kullanılır. Bu doğru, canlı sözler sayesinde daha canlı ve duygusal hale gelir. deyimsel deyişle Dahil sıklıkla sözlük anlamının karşılık gelmez değil gerçek ve mecazi anlamda, ancak, herkes neyin tehlikede olduğunu anlar kullanılmaktadır. Örneğin: arkasına bakmadan koşmak - çok çabuk, hiçbir yerin ortasında - bir yere çok uzak, zayıf bir noktası - savunmasız nokta, görmeden almak - satın alma ürünleri, kendi faziletlerine dair hiçbir şey bilmeden.

Neden ifade gruplarına ihtiyaç duyarız

Bazen, istenen konuşma etkisini elde etmek için,açık ve yaratıcı sözcükleri bulmak zordur. Deyim ve duygusal yardım daha doğru ironi, alay, acı, sevgi iletmek için - tüm insani duygular. Onun fikrini ifade aydınlatmak ve muhatap getirmek için bir fırsat sağlar.

Genellikle öbek dili kullanarakKonuşma, bunu bile fark etmiyoruz, deyimle bir cümle nasıl yazacağımı düşünmüyoruz - sadece otomatik olarak söylüyoruz, çünkü kanatlı ifadeler çocukluğundan beri herkese tanıdık ve tanıdık geliyor. Birçoğu bize efsanelerden ve peri masallarından, diğer dillerden ve çağlardan geldi.

Cümlecikle ifade etmesi kolay mıdır? Ana işaretlerini biliyorsanız, buğulan şalbazı daha kolaydır.

Ifade ile birlikte bir cümle belirle

İfade bulguları

 1. Deyimler - kesinlikle cümleleristikrarlı oldukları için keyfi değiştirme ya da özledim kelimeleri ve bunların motivasyonsuz yeniden düzenlenişini tolere etmezler. Örneğin, "pencerede tükür" diyerek (tavana yaslanın) "tavana tükür" demeyin (ifade gerçek anlamı alır).
 2. Birçok ifade birimi, tek kelimeyle değiştirilir: yüz yüze (yalnız), denizde bir damla (biraz), ancak daha fazla (çok).
 3. Biz ifadelerine bir teklif, ne olursa olsun bir sözcük sayısını yaparsanız o bir cümle üyesi (konu, yüklem, durum vb. D.) 'dir.
 4. Phraseolojik birimlerin bir veya birkaç farklı anlamı vardır: büyükannenin masalları; çıldırmak - aklını yitirmek - aptalca şeyler yapmak - bir şeyle ya da biriyle taşınmak.

Terimbilimin doğru kullanımı

Bir teklifi doğru şekilde formüle etmekphraseology, anlamını doğru bir şekilde anlamanız gerekir, saçma konuşma hatalarını önlemek için yardımcı olacaktır. Bozuk cümlelerin bozuk sürümlerini, uygunsuz veya yanlış uygulamalarını kullanmak kabul edilemez. İşte basit bir örnek: "Bugün, bizim okulda öğrenciler arasında son yolculuğuna uğurlarken, ben veda sözleri onlara söylemek istiyorum." Terimbilimin kötüye kullanılmasının bir örneği vardır: son şekilde görme, bir cenaze törenine katılmak anlamına gelir.

Aynı kelime kombinasyonu hem tam anlamıyla hem de mecazi olarak kullanılabilir. İşte basit bir test: Aşağıdaki örneklerde, cümle ile cümleyi belirtiniz:

 1. Sonunda, bahar nehre geldi, buz hareket etmeye başladı.
 2. Buz başladı, jüri beyleri.

Açıkçası, ilk cümlede, kelimeler doğrudan anlamında kullanılır, ikinci cümlede ise, maddenin başladığı anlamına gelen, feolojiktir.

Farklı konuşma biçimlerinde kuramsal dönüşlerin rolü

Phraseological şartlarıTerimsel birimler ve seyir ifadelerinin kullanımıgazetecilik, literatürde ve sadece kendi görüntüleri ve ifade, zengin anlatım yetenekleri ile ilgili günlük konuşmada. Konuşma iletişiminde desen, dikkatsizlik ve kuruluktan kaçınmaya yardımcı olurlar. tüm engelleri aşmak şeklindeki sembolü - Örneğin, ifadesi "ateş ve su geçmesi".

Aynı zamanda kitap phraseology daha varyüksek etkileyici üslup boyama ve konuşma şiiri, cömertlik verir. Konuşma ve gündelik sözler aşinalık, ironi, hor görme vb. Ifade edebilir.

Phraseolojik birimler neredeyse her zaman figüratif, canlı ifadelerdir. Bu, çevreleyen gerçekliğin duygusal özellikleri olarak hazır karşılaştırmalar, tanımlar olarak kullanılan dilin önemli bir aracıdır.

Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 2019

Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 2019

Related news

 • Parke Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli
 • Ispanak: Vücut için tarifler ve faydalar
 • Tanımı: kişinin onur ve onuru nedir
 • Cengiz Semercioğlundan tepki çeken yazı
 • HDP için PKKnın siyasi uzantısı diyen Destici: Hazineden para almaları haramdır
 • Göztepe ile Bursaspor 43. kez kozlarını paylaşacak

 • Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 7

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir


  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 60

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 90

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 5

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 79

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 23

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 24

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 61

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 82

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 52

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 47

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 62

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 48

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 76

  Bir cümle kurmak, papağanlardan daha basittir 43