Bilmediğimiz Soğan Faydaları 2019

Bilmediğimiz Soğan Faydaları 2019
Bilmediğimiz Soğan Faydaları


Bilmediğimiz Soğan Faydaları

Tüm yıl tüketebileceğiniz ve tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydaları oldukça fazla. Ancak biz soğanın şaşırtıcı gelecek diğer kullanımlarından ve faydalarından bahsedeceğiz. Böylelikle evinizde bir çok sorunun çözümü için soğan kullanabileceğinizi göreceksiniz. İşte, bilmediğimiz soğan faydaları…

Sebep olduğu göz yaşlarına ve kokusu sebebiyle yeterince değer göremese de sahip olduğu zengin içeriğiyle dünyada en önemli besinlerden biridir. Hastalıklara yakalanma oranlarını azaltması, sağlık açısından pek çok faydayı bir arada bulundurması sebebiyle aslında “soğan giren eve doktor girmez” dedirtecek kadar önemli yapar soğanı. Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmasına sebep olan sülfür bileşenleri açısından zengin olmakla birlikte, içinde B, C vitaminleri ile bol miktarda lif bulunmaktadır. Tüm yıl tüketebileceğiniz ve tam bir şifa kaynağı olan soğanın faydalarısağlıkiçin oldukça önemli. Ancak biz bugünsoğanın belki de şaşırtıcı gelecek diğer kullanımlarından ve faydalarından bahsedeceğiz. Evinizde bir çok sebepten ötürü soğan kullanabileceğiniz ve böylelikle de pek çok sorunu çözebileceğinizi göreceksiniz. İşte, bilmediğimiz soğan faydaları…

Bilmediğimiz Soğan Faydaları

1- Gribe karşı soğan :

Kokusuyla daha ünlü olan soğan, aslında griple mücadelede oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu noktada hastalıktan korunmak için sadece tüketilmesi değil. Tek ihtiyacınız olan bir beyaz soğan. Yapılması gereken soğanı soymadan ortadan ikiye bölmek ve yatak odanızın bir yerine (yatağınıza yakın bir yerlere) asmak. Koku odaya yayılacaktır (rahatsız edici geldiğinin farkındayım ama hasta olmamak için denemeye der!). Özellikle burun ve boğaz tıkanıklığı yaşıyorsanız soğan iyi bir çözüm olacaktır.

Bu arada özellikle de gripten korunmak adına soğanı kesmeden, soymadan koymak da önerilen bir çözüm. Açıkçası benim gibi her şeye rağmen kokusuna dayanamıyorum diyorsanız ikinci öneriyi dikkate alabilirsiniz.

1 soganin ilginc faydalari_mini

2- Burun kanamasını durdurma :

Bazı kişilerin burnu çok sık kanama eğilimindedir. Eğer sizin de etrafınızda böyle birileri varsa bir soğanın yakınınızda bir yerlerde olduğundan emin olun. Burun kanaması olduğu anda bir soğan dilimini hemen burnunuzun altına koyun ve derin bir nefes alın. Soğandan çıkan koku, doğal bir pıhtılaştırıcı görevi görecek ve bir kaç dakika içinde kanamanın durması yönünde etki edecektir.

Soğanın şaşırtıcı gelecek diğer kullanımlarını okumaya devam etmek içinSONRAKİ SAYFA NUMARALARI ile diğer sayfayageçebilirsiniz.

Bilmediğimiz Soğan Faydaları 2019

Bilmediğimiz Soğan Faydaları 2019

Related news Bilmediğimiz Soğan FaydalarıBilmediğimiz Soğan Faydaları


Bilmediğimiz Soğan Faydaları


Bilmediğimiz Soğan Faydaları


Bilmediğimiz Soğan Faydaları


Bilmediğimiz Soğan Faydaları