Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 2019

Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 2019
21.09.2019

Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 4

Bilim nedir? Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir?

Filozof Andre Comte-Sponville bir keresinde şöyle dedi:bilimsel "tehlikeli saçmalık". Bu öyle mi? Gerçekten de bu nedir? Bilimselciliğin ve antiscımmentizmin ana özellikleri nelerdir? Şimdi bunun hakkında daha fazla bilgi edelim.

Bilim insanı ...

XV'nin sonu - XVI yüz yılların başlangıcı Avrupa'da şu şekilde bilinir:Yüksek Rönesans dönemi. Şu anda büyük coğrafi keşifler yapılmakta, kültürel ve bilimsel bir devrim gerçekleşmektedir. Eski temeller insanların zihninde parçalanır, yerini dünyanın etrafındaki dünyanın tamamen yeni görüşleri alır. İşte bilimadamları ortaya çıktığında.

bilimsel

Terim Latince bilimsel sözcüklerden geliyor;Rusça'ya "temel bir bilim, temel bilgilerin bilgisi" olarak tercüme edildi. Bilim dünyası, bilimi dünyanın temel bilgi kaynağı olarak gösteren bir dünya görüşüdür. XIX-XX yüzyıllarda, özellikle bilimsel ve teknolojik devrim döneminde en büyük gelişimine ulaşmıştır.

Konseptin destekçileri doğal veGerçeği taşıyan tek doğru teknik bilimdir. Kural olarak, "bilimcilik" ismi, fikri eleştirenler tarafından olumsuz çağrışımda kullanılır. Bu pozisyona karşı olarak, insanlık için önemini reddeden din sıralamasına bilim yükselişini inkar eden, merkeziyet önleyici düşünce öne sürülüyor.

Kavramın özü

Bilim biliminin aldığı en üst değerbilimi. Bu gerçek bilginin tek kaynağıdır, önemli insan sorunlarını çözmeye katkıda bulunur. Diğer yollarla elde edilen bilgiler hatalıdır ve doğru değildir. Bilim insiyatifi yalnızca belirli postüleri ve net bir görüş sistemi olmayan bir ideolojik yönelimdir.

bilim ve antik bilim

Bilim insanları bilimsel ilerlemeden vebaşarılar. Felsefeyi bilginin güvenilir bir yolu olarak kabul etmeyin. Onlara göre, bilim, hayat anlam veren en karmaşık soruları yanıtlar. O çevremizdeki dünyayı düzenler, böylece onu açık ve organize hale getirir. Bu, sırayla başarıya götürür. Stsientisty sosyal ve kültürel değerler bilim geldiğini ikna etti. Onların gelişimini dikte eder. Bu felsefenin savunucuları hayatın tüm yönlerini "onauchit" kamu yaşamı kendi iyiliği için yükseltmeniz gerekir olması gerektiğine inanıyoruz.

eleştiri

Hızlı teknik gelişme sadeceMemnun ama aynı zamanda bir korkuluk. Bilimselliğin popülaritesiyle bağlantılı olarak, tamamen çelişen başka bir kavram ortaya çıktı. Onun destekçileri alternatif kaynaklardan bilgi çekti: felsefe, sanat, din. Anti-bilim adamları, fazlalıkların da çok fazla zarar verebileceğini savunarak bilime böyle bir red ile güvenmiyorlar. Bazı başarıların insanlığın ölümüne yol açabileceğine veya onarılamaz bir zarara neden olabileceğine inanırlar. Bu, örneğin, nükleer fiziğin geliştirilmesini veya atmosferi kirleten metalurjinin gelişimini içerebilir.

bilimcilik bilimi

Anti-bilim insanının ruh hali farklıdır. Bazıları bilime radikal olarak atıfta bulunur, ilke olarak gelişmesine karşıdır. Diğerleri ise ılımlı görüşlere sahiptir. Bilimin varlığını kabul ediyorlar, ancak rolünü abartmıyorlar. Yaşamın temel bir unsuru değil, onu bir yardımcı olarak algılarlar. Bilim adamının karşıtları, insanın gelişiminde önemli rolün sadece doğru hesaplamalar ile değil, aynı zamanda kişisel deneyim, kendi düşünceleri ve sezgileriyle de oynadığını söylüyor.

Sonuç

Felsefede bilimcilik ve anti-bilimcilikiki karşıt bakış açısı olarak. Bilim, bir kişinin hayatını gerçekten kolaylaştırabilir, daha başarılı ve başarılı olabilir. Aynı zamanda, diğer bilgi alanlarını da değiştirmemeli. Her iki teori de yeterince radikaldir ve uç noktalara gider. İlerleme savunucuları en çok bilim insanlarıydı. Örneğin, Rutherford bir keresinde şöyle demiştir: "Bilim fiziğe ayrılır ve pulları toplar." "Bilgi güçtür" sloganını alarak, bilim insanları her şeye kadir olmaya ve bilim ihtiyacına inanırlar.

Felsefede bilim ve antisotizm

Rakipleri teknik gelişmenin eminruhtan yoksun. Formüller, şekiller, sınıflandırmalar ile her şeyi ölçmek, bir insanın yaşamın yaratıcı bileşenini, romantizmini ve öngörülemezliğini kaybeder. Anti-merkezci görüşleri birçok ütopyacı yazarda bulunabilir. Romanları çoğu zaman insanların bireyselliğini ve bağımsızlığını kaybettiği ilerlemenin olumsuz yönlerini açıklar.

Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 2019

Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 2019

Related news

 • Sev Yeter 101. Bölüm Özeti 5 Kasım Fragmanı Mihika Hamile Değilmiş
 • İyot İçeren Yiyecekler
 • Bayat Kekli Muzlu Pasta Tarifi Videosu
 • Tolstoynun masalları hakkında sıra dışı olan nedir L.S. Tolstoy tarafından masalların ayırt edici özelliği olarak tabakalılık
 • Doğru Fondöten Nasıl Seçilir

 • Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 52

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir


  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 100

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 29

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 22

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 47

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 55

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 91

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 63

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 92

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 76

  Bilim nedir Bilimsizlik ve antisosyalizm nedir 66