Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 2019

Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 2019


Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 43 31.01.2019, 11:55

Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek

Türk Dünyası Bilim OlimpiyatlarıSivil toplum kuruluşu olanTürkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği(TÜGED), ‘Buluş ve Tasarım’ dalında ‘Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları’ isimli bir proje yarışması düzenliyor.

“Küçük Ellerden Büyük İşler” sloganıyla yola çıkanTürk Dünyası Bilim Olimpiyatları‘na, 16 Türk Dünyası ülkesinden ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan veya 11-15 yaş arasında olan öğrenciler katılabilecek. Olimpiyat, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamındaEskişehir‘de gerçekleşecek.

Genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmeyi amaçlayan yarışmada ön elemeyi geçen 100 eser, 8-10 Mayıs tarihleri arasında, 3 gün süre ile Eskişehir’de sergilenecek. Proje ödülleri, 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerine teslim edilecek.

TÜGED Başkanı ve Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan, yarışmada ‘Buluş’ ve ‘Tasarım’ temalı 2 farklı kategori olacağını belirterek “Türk Dünyası Bilim Olimpiyatları projesi http://www.tdbo.org adresinde yayınladı. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler başvurularını online olarak buradan yapacak, projelerini bize buradan ulaştıracak. Yarışma hakkındaki bilgiler de buradan alınabilecek” şeklinde konuştu.

Olimpiyata her ülkeden 2 tasarım, 2 buluş olmak üzere toplam 4 öğrenci ve 1 öğretmenin katılabileceğini belirten Erdoğan: “Olimpiyat çatısı altında düzenlenecek yarışma vasıtasıyla hem Türk dünyasındaki çocukların birbirleriyle kaynaşması hem de geleceğin Türk bilim insanlarının teşvik edilerek ortaya çıkartılması hedefleniyor” dedi.

Eleme sonucunda ilk 100’e giren eserler, Türkiye’de TRT AVAZ ve ulusal televizyonlarda “Küçük Eller, Büyük İşler” veya “Çocukların Bilim Saati” ismi ile yayınlanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler31 Mart 2014tarihine kadar başvurularını yapabilecek. Ön eleme sonuçları ise, 7 Nisan’da açıklanacak.

Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 2019

Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 2019

Related news

 • Klitorisin Dayanılmaz Ağırlığı
 • Ah Kalbim 232. Bölüm Özeti 15 Haziran Munni ve Aliya’nın Planı
 • Kuzey Kaliforniyada 6.9 şiddetinde deprem

 • Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 88

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek


  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 41

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 22

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 22

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 21

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 63

  Bilim Dünyasının Küçük Mucitleri Keşfedilecek 3