Beyin sarsıntısıBeyin sarsıntısı
Beyin sarsıntısı

Beyin sarsıntısı

Beynin sarsıntısı en kolayBeyindeki geri dönüşümlü değişikliklerin meydana geldiği, ancak yapısında organik değişiklikler olmaksızın meydana gelen kranyoserebral yaralanma türü. Kafatasında veya vücudun tamamında meydana gelen mekanik bir etkiden sonra ortaya çıkabilir (trafik kazası, düşme). Bu güçlerin uygulanmasının bir sonucu olarak beynin kendisinin özü titreşir - hemisferler, çeşitli beyin merkezleri, beyin gövde ve bireysel hücreler arasındaki bağlantılar acı çeker. Tam muamele ile, bu lezyonlar birkaç hafta içinde düzelir ve mağdur yavaş yavaş normal yaşama girer.

Beynin sarsılması belirtileri:

1) Bozulmuş bilinç atağı. O kadar zayıf ve kısa ömürlü ki, bir olay izlenimi altındaki bir kişinin bu ihlali her zaman hatırlayamaması. Bilinç ihlalleri, kısa süreli bir karşılaştırma (inhibisyon veya karışıklık) veya bilinç kaybı olarak ortaya çıkabilir; saniyeler içinde saatlerce sürebilir. Travma travmasından sonraki bir kişi bilinçaltında ne kadar çok zaman harcarsa iyileşme prognozu o kadar az olur.

2) Genellikle beyin sarsıntısıretrograd amnezi eşliğinde, yani yaralanmadan önce kurbanlardan sağ kurtulan olaylar unutulur. Ne yaptığını, nereye gittiğini, başına gelen trajedinin sebepleri nelerdi hatırlayamıyor. Çoğu durumda, hafızadan sonra hastaya hafıza, bazen oldukça uzun zaman gelir.

3) Beynin sarsılması oldukça sıkbeynin her hücreye nüfuz olarak yaygın baş ağrısı ortaya, bu, her kafa yayılmış olan, ağrıdır. Yavaş yavaş, acı mide bulantısı ve kusma katıl. Ve oluşabilir ve, örneğin, yavaş yavaş artan bir zayıflık, aşırı terleme, baş dönmesi, zayıflık, taşikardi bölümleri gibi spesifik olmayan vegetatiki bozuklukları.

Kafa travması geçiren bir adambeyin sarsıntısı belirtileri ortadan kalkıncaya kadar beyin sürekli tıbbi kontrol altına alınmalıdır. Organ hasarının derinliğini ve mağdurun durumunun şiddetini doğru bir şekilde yargılamak imkansızdır. En ciddi yaralanmalarda hafif bir aralık söz konusudur ve bu süre zarfında insan kusurları belirgin bir şekilde gelişir. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, mağdurun durumu kolayca kontrol altına alınabilir ve hızla bozulmaya başlar. Bu durumu dışlamak için derhal tıbbi yardım çağırmanın yanı sıra önerilen hastaneye kaldırmayı reddetmek de gerekmez. Sonuçta, uzmanların gözetiminde hastane yatağında geçirilen iki ya da üç gün kaybedilen sağlığı ve bazen de hayat kurtarabilir.

Başın sarsıntısını teşhis etmekBeyin tanı özellikleri kliniğin özellikleridir, röntgen darbe anında elde edilen kafatası kemiklerine olası hasarları tespit etmek için yapılır kafatası, bir ortadan kaldırmaya ya da tam tersine beyin yapısının MRG tanı, onu organik yenilgilerden varlığını doğrulamaktadır. Bir sarsıntı bir nörolog tutan ile kurban anketleri tanı konur.

Bu patolojinin tedavisi yataktabilgi yükünün sınırlandırılması, semptomatik tedavinin atanması ve teşhis onaylandığında metabolik ve vasküler tedavinin seyri hemen belirlenir ve multivitaminler ve adaptojenler ve yeterli beslenme de bu zor dönemde çok önemlidir.

Beyin sarsıntısıBeyin sarsıntısı

Related news

 • Marmelatlı Kurabiye
 • Makyaj Malzemeleri Nasıl Kullanılır
 • Havlu Kenarı Ve Pike Dantel Parmak Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Yeni doğmuş bir bebekte burun akıntısı nasıl tedavi edilir
 • Bu Model Gerçekten Efsane Hiç Yorulmadan Tığ Oyası Yapımı

 • Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı


  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı

  Beyin sarsıntısı