Beyaz altınBeyaz altın
Beyaz altın

Beyaz altın

Kuyumculukta oldukça geniş kullanılırmalzeme miktarı. Bununla birlikte, beyaz altın özel sayılır. Halka, örneğin, bu metalden, uzmanlara göre, diğer metallerden daha şık, zarif ve şık görünüyor. Amerika'da ve Avrupa'da beyaz altın takılar için artan bir talep var.

Rusya'da, bu metal o kadar popüler değilse de: Çoğu hala kalitesinden şüpheliyken, birisi için gerçek bir gizem. Herkes ne "beyaz altın" olduğunu bilmez, gümüş, platin ile tanımlar ya da nadir bulunan bir fosil olarak değerlendirir. Ülkemizde bu metal mücevher modasının ayak tabanını ele geçirmekten çok uzak fakat kendisine daha fazla ilgi göstermeye başlamış durumda.

Bu metalden mamul ürünler görkemli gözükmez, asal ve ihtişamla ayırt edilirler. Bu metal lüks ve kısıtlayıcılık, soyluluk ve zarafeti birleştiriyor. Her zaman önemlidir.

Beyaz altın, altın ile alaşımdır.platin, nikel ve paladyum. Sıradan altın, bu metalin saf içeriğine ilaveten, hemen hemen rengini değiştirmeyen, gümüş ve bakırdan bir alaşım dahil edilmiştir. Beyaz altın olarak, oluşturan paladyum ve nikel, metalin rengini değiştirerek onu beyaza çevirir. Alaşımdaki gümüş ne kadar beyaz renkteyse o kadar beyaz olur.

Bununla birlikte, gümüş metal verebilirdonukluk, bazı durumlarda istenmez, çünkü üretilen takılar sarı altın gibi açık bir parlaklığa sahip olmalıdır. Bunun için mücevherat galvanizleme yöntemi rodyum ile kaplanmıştır. Bu işlem aynı zamanda metali daha aşınmaya karşı dayanıklı hale getirir.

İstatistiklere göre, insanların yaklaşık% 15'i gözlemlemektedirmetal nemle temas ettiğinde kendini gösteren bir nikel alerjisi. Dolayısıyla şu anda AB ülkelerinde nikel mücevherleri bakımını sınırlayan yasa yürüyor. Beyaz yaldız, bu yasaya göre, genellikle nikel yabancı maddeler içermemelidir. Bu nedenle, dermatite neden olmayan paladyum ile değiştirilir. Nikel çok yüksek bir mukavemet gibi değerli bir özelliğe sahip olsa da, karmaşık şekillere ve orijinal tasarımlara sahip olan metalden özel plastisite elde etmeyi sağlar.

Çoğunlukla beyaz altın, elmaslı mücevher (genelde 750 test alaşımları) veya doğal siyah inciler imalatında kullanılır.

Altın kendi saf haliyle, prensip olarak, kullanılmaztakı, çünkü doğa tarafından yumuşak bir metaldir. Mücevherat altın, diğer değerli veya demir içermeyen metallerin bileşimindeki safsızlıkları içerir, bu da ona gerekli kuvveti verir ve aynı zamanda bir gölge verir.

Doğada, elektrum denilen gümüş ile doğal bir altın alaşımı (% 16-69) vardır. Bu nedenle, bazen bu alaşımın adlandırmasını "beyaz altın" terimi ile de bulmak mümkündür.

Bu metalden süslemeler özelliklesarı altın ile karşılaştırıldığında hava koşullarına dayanıklıdır. Örneğin, çerçevede ana metal olarak kullanıldığı bir beyaz altın, su ile sık sık temas halinde bile acı çekmez. Bu arada, özellikle de iyi görünen bu alaşımdan yapılmış bilezikler, çünkü metal mükemmel plastisiteye sahip ve parlak doğal taşların çerçevelenmesi, parlaklıklarının ve parlaklıklarının vurgulanması için idealdir.

Beyaz altının daha soylu olduğu fikri var.onun sarı karşılığı daha. Bir metalin asaletinin, onun rengiyle değil, onun çöküşüyle ​​belirlendiği anlaşılmalıdır. Ne kadar yüksekse, alaşımda daha fazla altın var. Bu nedenle, soyluların ölçütlerine göre, bir örneklemin beyaz ve sarı altının karşılaştırılması mantıklı değildir. "Kıvılcım" ile, bu metalin yanı sıra başka değerli olmayanların da olduğu altın alaşımları kastedilmektedir. Örneğin, bir bağ olarak, sadece nikel kullanılır. Asil beyaz altın, alerji olasılığını dışlar. Bu altın en pahalısıdır, kusursuz özelliklere ve lüks bir görünüme sahiptir.

Beyaz altınBeyaz altın

Related news

 • Teklifin ana üyeleri ve teklif türleri
 • Sütlaç Yaparken Süt Kesilirse Ne Yapılır
 • Nefis Mercimekli Makarna Videosu
 • Mutfakta, Sıradan Şeylerin Sıradışı Kullanımı
 • Katar 4. Emiri Tamim bin Hamad Al Thani: biyografi

 • Beyaz altın

  Beyaz altın


  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın

  Beyaz altın