Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Benign tümör - nodal uterin myom 2019
18.07.2019

Benign tümör - nodal uterin myom 4

Benign tümör - nodal uterin myom

En yaygın jinekolojikDoktorlara göre bir hastalık, nodal uterus myomudur. Bu hastalık nedir, belirtileri nelerdir ve hangi tedavi yöntemleri vardır - bu yazıda öğreneceksiniz. Düşman bilmeli ki - onu yenmek için. Sağlanan bilgilerin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu ve kendi kendine yönetim ve teşhis için kullanılamayacağını unutmayın.

Bazı durumlarda, kadınların sadece% 20'siBu hastalık, herhangi bir belirti var. Uterin myomu olan kadınların yaklaşık% 80'i, kesinlikle bir önleyici muayenede ya da başka bir hastalık hakkında şikayette bulunmadığını tespit eder. Ancak zamanında tedavi başarının anahtarıdır!

Nodal uterin myoma teşhisi konulursaileri aşama - daha sonra konservatif tedavi imkansız olacaktır. Bu nedenle, zaman içinde sorunu bulmak için yılda en az bir kez bir jinekolog ziyaret etmek gereklidir.

Myoma (fibroma) iyi huyluKas lifleri ve bağ dokusundan oluşan bir neoplazmdır. Hücrelerin patolojik bölünmesini tetikleyen başlıca faktörler: hormonal bozukluklar, sık ve komplike düşükler, dişi genital bölgedeki enflamatuar hastalıklar, kalıtım, kronik enfeksiyonlar, inatçı stres ve çevresel etkiler.

Bildiğiniz gibi, bu tümör iyi bir şekilde sorumludurTedavi, tamamen kanser hücrelerine sahip olmadığından, ancak hastalığı tedavi etmezseniz, o zaman bu fibroidin malign bir formasyona dönüşebileceğini unutmayınız. Bu nedenle, hamile kadınlar (ve aynı zamanda gebe olmayan kadınlar) için böyle bir tanı yapıldığında, korkarlar, ancak rahim fibroidleri bir karar olmamasına rağmen, zamanında tedavi, bu rahatsızlıktan olumsuz sonuçlar doğurmadan kurtulmanın garantörüdür.

Dışa doğru elastik bir mühür gibi görünüyoryuvarlak şekil Boyutu o kadar küçük olabilir ki myoma sadece ultrason veya rahim grafisi yardımıyla görülebilir. Ayrıca çok etkileyici boyutlara ulaşabilir ve 1 kg'a kadar ağırlığa sahip olabilir. Ek olarak, myoma ile sıklıkla, özellikle nodal fibroidler ile kanama meydana gelir.

Daha tehlikeli ve daha sık olan bu fibroidlerhormonal bozukluklara, yüksek östrojen seviyelerine bağlıdır. Uygulamada, genellikle bir multinodüler uterin myoma bulunur. Uterus duvarlarında, çok sayıda nodül oluşur, boyutları bazen üç aylık bir embriyoya ulaşır.

Semptomatik, hem nodal hem de multinodüler myomda, hemen hemen aynıdır:

 • bazen kan pıhtıları ile bol menstruasyon;
 • hastalığın karmaşık bir seyri ile, anüs içine veren alt karındaki güçlü ağrılı duyular mümkün olabilir;
 • döngünün ihlali;
 • cinsel temasta ağrı;
 • sık idrara çıkma ve kabızlık - nodal uterin myompelvik organlara yakındır;
 • kısırlık.

Nodüler uterin myoma - tedavi ve tanı

Modern tıp farklı tanı yöntemleri kullanır. En etkili yol uterusun ultrasonudur. Benzer bir hastalığa sahip olan uterus artar ve deforme olur.

Ciddiyet ve şekle bağlı olarakUygun tedavi verilir: Konservatif veya operatif. Cerrahi müdahale öngörülüyorsa - panik yapmayın, tk. Hormonal yollarla tedavi etme girişimi hiçbir sonuç getirmeyecektir. Elde edeceğiniz maksimum değer - büyümesini geçici olarak yavaşlatır ve ifade edilen belirtileri zayıflatır.

Nodüler rahim fibroidleri farklı şekillerde çıkarılabilir(sadece neoplazm veya tüm vücut) - her şey belirli duruma, kadının bireysel özelliklerine ve hastalığın seyrine bağlıdır. Eğer fibroidlere ek olarak, bir kadın, fallop tüpleri ve uterusuyla ilgili bir dizi başka hastalığa sahipse, o zaman bu durumda tüm rahmin kaldırılması endikedir.

Operasyonun kendisi çeşitli yollarla gerçekleştirilebilir: vajinal, kaviter ve laparoskopik. Sadece sizi gözlemleyen doktor bir karar verebilir.

Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Related news

 • Sarkık deri için sıkılaştırma maskesi
 • Lokanta Usulü Süzme Mercimek Çorbası Tarifi Videosu
 • Neden yoksunluk, kadınlar için tehlikeli: cevabı bulacağız
 • Siirtte kazı yapan arkeologlar, Mezopotamyada çocuk kurban edildiğine dair yeni kanıtlar keşfetti
 • KOLAY GÜLLÜ GELİN PATİĞİ YAPIMI

 • Benign tümör - nodal uterin myom 80

  Benign tümör - nodal uterin myom


  Benign tümör - nodal uterin myom 100

  Benign tümör - nodal uterin myom 39

  Benign tümör - nodal uterin myom 18

  Benign tümör - nodal uterin myom 38

  Benign tümör - nodal uterin myom 16

  Benign tümör - nodal uterin myom 76

  Benign tümör - nodal uterin myom 83

  Benign tümör - nodal uterin myom 68

  Benign tümör - nodal uterin myom 66

  Benign tümör - nodal uterin myom 38

  Benign tümör - nodal uterin myom 43

  Benign tümör - nodal uterin myom 93

  Benign tümör - nodal uterin myom 19

  Benign tümör - nodal uterin myom 30

  Benign tümör - nodal uterin myom 95