Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Benign tümör - nodal uterin myom 2019
23.09.2019

Benign tümör - nodal uterin myom 27

Benign tümör - nodal uterin myom

En yaygın jinekolojikDoktorlara göre bir hastalık, nodal uterus myomudur. Bu hastalık nedir, belirtileri nelerdir ve hangi tedavi yöntemleri vardır - bu yazıda öğreneceksiniz. Düşman bilmeli ki - onu yenmek için. Sağlanan bilgilerin sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu ve kendi kendine yönetim ve teşhis için kullanılamayacağını unutmayın.

Bazı durumlarda, kadınların sadece% 20'siBu hastalık, herhangi bir belirti var. Uterin myomu olan kadınların yaklaşık% 80'i, kesinlikle bir önleyici muayenede ya da başka bir hastalık hakkında şikayette bulunmadığını tespit eder. Ancak zamanında tedavi başarının anahtarıdır!

Nodal uterin myoma teşhisi konulursaileri aşama - daha sonra konservatif tedavi imkansız olacaktır. Bu nedenle, zaman içinde sorunu bulmak için yılda en az bir kez bir jinekolog ziyaret etmek gereklidir.

Myoma (fibroma) iyi huyluKas lifleri ve bağ dokusundan oluşan bir neoplazmdır. Hücrelerin patolojik bölünmesini tetikleyen başlıca faktörler: hormonal bozukluklar, sık ve komplike düşükler, dişi genital bölgedeki enflamatuar hastalıklar, kalıtım, kronik enfeksiyonlar, inatçı stres ve çevresel etkiler.

Bildiğiniz gibi, bu tümör iyi bir şekilde sorumludurTedavi, tamamen kanser hücrelerine sahip olmadığından, ancak hastalığı tedavi etmezseniz, o zaman bu fibroidin malign bir formasyona dönüşebileceğini unutmayınız. Bu nedenle, hamile kadınlar (ve aynı zamanda gebe olmayan kadınlar) için böyle bir tanı yapıldığında, korkarlar, ancak rahim fibroidleri bir karar olmamasına rağmen, zamanında tedavi, bu rahatsızlıktan olumsuz sonuçlar doğurmadan kurtulmanın garantörüdür.

Dışa doğru elastik bir mühür gibi görünüyoryuvarlak şekil Boyutu o kadar küçük olabilir ki myoma sadece ultrason veya rahim grafisi yardımıyla görülebilir. Ayrıca çok etkileyici boyutlara ulaşabilir ve 1 kg'a kadar ağırlığa sahip olabilir. Ek olarak, myoma ile sıklıkla, özellikle nodal fibroidler ile kanama meydana gelir.

Daha tehlikeli ve daha sık olan bu fibroidlerhormonal bozukluklara, yüksek östrojen seviyelerine bağlıdır. Uygulamada, genellikle bir multinodüler uterin myoma bulunur. Uterus duvarlarında, çok sayıda nodül oluşur, boyutları bazen üç aylık bir embriyoya ulaşır.

Semptomatik, hem nodal hem de multinodüler myomda, hemen hemen aynıdır:

 • bazen kan pıhtıları ile bol menstruasyon;
 • hastalığın karmaşık bir seyri ile, anüs içine veren alt karındaki güçlü ağrılı duyular mümkün olabilir;
 • döngünün ihlali;
 • cinsel temasta ağrı;
 • sık idrara çıkma ve kabızlık - nodal uterin myompelvik organlara yakındır;
 • kısırlık.

Nodüler uterin myoma - tedavi ve tanı

Modern tıp farklı tanı yöntemleri kullanır. En etkili yol uterusun ultrasonudur. Benzer bir hastalığa sahip olan uterus artar ve deforme olur.

Ciddiyet ve şekle bağlı olarakUygun tedavi verilir: Konservatif veya operatif. Cerrahi müdahale öngörülüyorsa - panik yapmayın, tk. Hormonal yollarla tedavi etme girişimi hiçbir sonuç getirmeyecektir. Elde edeceğiniz maksimum değer - büyümesini geçici olarak yavaşlatır ve ifade edilen belirtileri zayıflatır.

Nodüler rahim fibroidleri farklı şekillerde çıkarılabilir(sadece neoplazm veya tüm vücut) - her şey belirli duruma, kadının bireysel özelliklerine ve hastalığın seyrine bağlıdır. Eğer fibroidlere ek olarak, bir kadın, fallop tüpleri ve uterusuyla ilgili bir dizi başka hastalığa sahipse, o zaman bu durumda tüm rahmin kaldırılması endikedir.

Operasyonun kendisi çeşitli yollarla gerçekleştirilebilir: vajinal, kaviter ve laparoskopik. Sadece sizi gözlemleyen doktor bir karar verebilir.

Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Benign tümör - nodal uterin myom 2019

Related news

 • Fransız Manikür Fikirleri 2017
 • Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler
 • Permdan nehir yolculuğu: fiyatlar, incelemeler
 • Lise için saç modelleri
 • SİNEK KANADI DAĞI İĞNE OYASI YAPIMI

 • Benign tümör - nodal uterin myom 99

  Benign tümör - nodal uterin myom


  Benign tümör - nodal uterin myom 7

  Benign tümör - nodal uterin myom 41

  Benign tümör - nodal uterin myom 56

  Benign tümör - nodal uterin myom 14

  Benign tümör - nodal uterin myom 38

  Benign tümör - nodal uterin myom 48

  Benign tümör - nodal uterin myom 97

  Benign tümör - nodal uterin myom 19

  Benign tümör - nodal uterin myom 12

  Benign tümör - nodal uterin myom 95