Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standartBed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart

20.05.2019

Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 89

Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart

Hepimiz birşeyler üzerinde uyuyoruz. Tek odalı bir dairede, bu amaçla sıklıkla bir kanepe kullanılır. Ama eğer bir yatak odanız varsa, içinde bir yatak olması gerekir. Odanın dekorasyonuyla sadece renk ve tarzda birleştirilmemelidir.

Yatak polistika boyutları

Yatak bir kamyon. boyutlar

Tüm yataklar tek, bir buçuk ve çift olarak ayrılmıştır. 80-100 cm genişlik tekdir.

Bir yatak-kamyon standart ölçü - genişlik 120190 cm uzunluğunda cm, genellikle 110-150 cm genişliğe sahip olabilir.Çiftin genişliği 160-220 cm, uzunluğu ise 185 cm ile 2 metre arasındadır. Tek yatak odalı küçük bir yer kaplar, ancak ikisi üzerinde uyuyamaz. Bu durumda, bir çift alabilirsin. Ama çok fazla yer kaplıyor. Rahat bir seçenek bir buçuk yatak olabilir. İki kişiyi kolayca barındırabilir ve bir komidin, bir dolap veya başka bir mobilya tarafından kaydedilen alanı doldurabilirsiniz.

Yatak ne oluşur

Meseleye boyut seçimi ile karar verdikten sonra, yatağın tasarımını düşünmelisiniz. Özel dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenin. Bed-polutorka, bacakları ve çerçeveleri olan bir çerçeveden oluşur.

Bed-polutorka standart ölçüleri

Genellikle çerçeve vardır:

 • sırtlık (başlık);
 • yan paneller (kargi).

Başlık olabilir:

 • sabit (taşıyıcı eleman);
 • takılabilir;
 • menteşeli (dekoratif).

Daha sık kullanılan sabit ve menteşeli. Böyle bir başlık içeren bir yatak, örneğin odanın ortasında herhangi bir yere yerleştirilebilir. Yatak başlıkları duvara asılır ve genellikle raflar, başucu masaları, masalar ile desteklenir.

Arka bir veya iki olabilir. Arkalıksız bir yatak var. Sırt sayısına bağlı olarak, kral ikiden dörde kadar olabilir. Genellikle ahşap veya sunta tahtadan yapılır ve ürüne güç verir.

Yatak çerçevesi

Çerçevenin kalitesinden rahat bir yatak-polutorka olup olmayacağına bağlıdır. Çerçeve boyutları çerçeve parametrelerine bağlıdır.

Uzun tahtalardan yapılmış, kontrplak levhalarveya metal borular. En az uygun olan kontrplaktır. Bu yeterince zor. Daha pahalı modellerde, çerçeve ortopedik olabilir. (Çubukları bağlantı kavisli) kayın lameller taşıyan ya da yaklaşık 5 sm bir genişliğe gecikme ilave metal bileşiğinin uzunluğuna bölünür. Pahalı modeller tamponlamanın daha iyi rezinoplastikovye lamel tutucular vardır.

Bed-kamyon

Daha çıta, ortopedik daha yükseketkisi. Bu yapı, uzunlamasına eklem üzerinde yer alan altı ayak için tasarlandığından sarkmaz. Çerçeve, başın, bacakların veya tüm vücudun eğim açısını değiştirmek için bir kaldırma mekanizması ile donatılabilir.

Mobilya mağazalarında ortopedik çerçeve ayrı olarak satın alınabilir. Ek, keten için bir kutu, altında ortopedik bir taban ile tamamlanmış bir yatak olabilir.

Bir yatak seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

 • çerçevenin yüksekliği;
 • yapıldığı malzeme;
 • kralların gücü;
 • yatağı;
 • bacaklar.

Karkasın yüksekliğinin belirlenmesi

İç mekânın bu kadar önemli bir parçasını seçerek,Odanın tarzını, rahatlık ve güzellik hakkındaki fikirlerini göz önünde bulundurun. Ama yatak odanız rahat olacak mı? Boyutlar, özellikle çerçevenin yüksekliği, doğrudan sahibinin sağlığına, yaşına bağlıdır. İlk bölümünün dediği bir kural var: yaşlı olan kişi, yatak ne kadar yüksek olmalı. Ama belli bir sınıra kadar. Eğer 80 cm'ye ulaşırsa, yaşlı ya da hasta bir kişinin kurtulmak zor olacaktır. Özellikle de kalp problemleri varsa.

Yatak çerçevesi olabilir:

 • düşük (20-30 cm);
 • ortalama (50 cm);
 • yüksek (80-90 cm).

Düşük yataklar sağlıklı gençler için uygundur. Yatak odasını oryantal tarzda dekore etmeye karar verirseniz, bu yatak sadece dekore etmekle kalmayacak, ancak sizin için uygun olacaktır.

Orta boylu çerçeve hemen hemen herkes için uygundur. Ortalama (Avrupalı), üzerinde otururken, ayaklarınızı yere bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Bu bed-polutorka boyutu (fotoğraf) üzerinde oturmak için uygun olduğu gibi, ondan kalkmak kolaydır.

standart yatak boyutu

Yüksekliği 80 cm ulaşan çerçeve,Amerikalılar tercih ediyor. İstenen yüksekliği ayarlamanıza izin veren ayaklar ayarlanabilir. Ya da düz olmayan bir zemine ayarlayın. Metal plastik tapalarla donatılmıştır, böylece zemin çizilmez.

malzemeler

Yatak çerçevesi suntalardan yapılabilir.ahşap, metal, plastik. En ucuz, ancak kırılgan malzeme ahşap yonga levhadır (yonga levha). Bu yataklar ucuzdur, ancak çok dayanıklı değildir. Detaylar ayrılabilir ve vücut gevşeyebilir. Sunta üretiminde kullanılan lak ve yapıştırıcıların buharları alerjik reaksiyona neden olabilir. Yine de, böyle bir yatak-polutorka on yıl veya daha fazla sürebilir. Kaplama ve MDF biraz daha pahalı ve daha kaliteli.

Çerçeve, masif ahşap, çevre dostu. Kaplama veya masif ahşaptan yapılmıştır. En iyi ağaç türleri meşe, dişbudak, kayın ağacıdır. Nadir çeşitlerden, örneğin maun, hevea'dan yapılabilir. Nemden, mekanik etkilerden etkilenmezler. Bu yataklar oldukça pahalıdır. Ama onlar uzun yıllar hizmet edecekler. Orijinal rattan, baston ve samandan yapılmış hasır yataklar olacaktır.

Metal çerçeveler en dayanıklıdır. Geçtiğimiz yüzyılın ortasında vogue geçirdiklerini merak etmeyin. Şimdi yine talep halinde. Onlar için fiyat da yüksektir. Metal parçalar özel bir polimer tozuyla kaplıdır. Mekanik hasara karşı dayanıklıdır ve yapısal elemanları pastan korur. Dövme desen ve topuzlarla süsleyin.

şilte

Çerçeve gibi, belirler, çok uygunBed-kamyon. Yatağın boyutu parametrelere uygun olmalıdır. Daha az ise, yataktan kalkacaktır. Büyükse, o zaman küçültün ve uyumaya elverişsiz olacaktır. Ortopedik bir yatak almak daha iyidir.

dizayn

Bed-polutorka bir fotoğrafın boyutu

stilleri: klasik ve modern (avangard, yüksek teknoloji, tekno). Japon ve ülke var. Yatakların bitirilmesinde çeşitli döşemelik malzemeler, deri ve eko-deri kullanılmıştır. Kaldırma mekanizması çekmeceye erişim sağlar. Kanepe ve yatak arasında bir şey çıkıyor.

Genellikle yataklar bir kaldırma mekanizması ile donatılmıştır.Yerleşik çekmeceye ulaşmanızı sağlar. Tasarımcılar sürekli olarak yeni ilginç yatak modelleri geliştirirler: Kanopiler, yataklar-transformatörler. Onların temeli bir yatak-polutorka idi. Boyutlar, standart korunur, ancak orijinal tasarım öğeleri ile tamamlanır. Bazı modeller LED aydınlatma ile dekore edilmiştir. Bu çeşitlilik arasında herkes kendi yatağını seçebilir.

Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standartBed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart

Related news

 • Kudret Topu Tarifi
 • Cinsler. Nasıl geçilir ve onlar için nasıl hazırlanılır
 • Ahtapot Salatası
 • Ferromanyetik malzeme Ferromıknatısların özellikleri ve uygulamaları
 • Kıymalı Milföy Böreği

 • Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 88

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart


  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 10

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 85

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 41

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 11

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 24

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 56

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 10

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 41

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 76

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 38

  Bed-polutorka: boyutları. Yatak-polutorka: standart 33