Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 2019

Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 2019
21.08.2019

Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 48

Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz

Açıklama Romanda Bazarov Eugene Turgenev'in "Babalar ve Oğulları" yerli edebiyat için eşsiz ve çok yönlüdür. Yazar, okuryazar Rus raznochintsy türünü betimler. Bu gerçek, XIX yüzyılın sonlarında gençlerin sanat çalışmalarının büyük ölçekli popülaritesini açıklıyor. Yazar olarak Ivan Turgenev, zamanımızın kahramanı tasvirinde Puşkin ve Lermontov geleneğini sürdürdü. Bu yazıda hangi sınıfın Eugene Bazarov'a ait olduğunu size anlatacağız.

çarşıların hangi mallara ait olduğu

İki nesil arasındaki çatışma

İşin adı onu netleştiriyorromanın okuyucu teması. Babalar ve çocuklar Turgenev'in düşündüğü sorunların ebedi kategorileridir. Yazısında, yazar, tamamen farklı, yani yeni bir nesli temsil eden Yevgeny Bazarov'un imajını, eski geleneklerin eskimiş ve son derece popüler olmadığına inanıyor. Yetişkin neslinin temsilcilerinin her şeyde daha iyi oldukları görülüyor. Onlar kibar ve daha zeki! Starikov, ahlak idealleri konusunda net bir fikre sahip olmayan gençlerin yerini aldığı konusunda öfkeleniyor. Ancak, yaşlılar ve genç nesil arasında her zaman bir yanlış anlaşılma vardı.

Turgenev'in ebedi eserinde ilkKirsanov kardeşler tarafından temsil edilir. Okur, romanı romanın başında görür. Arkady ve Eugene'nin karşısındaki gençler Kirsanovların mülküne girer girmez. Pavel Petrovich düşmanın dostunu bir yeğeninin arkadaşı için anında hissediyor. Bunun ne tür bir insan olduğunu ve Bazarov'un hangi sınıfa ait olduğunu farketmemek. Aynı zamanda genç adam Kirsanov kıdemli için benzer hisler yaşıyor. İki nesil arasında hemen bir çatışma var.

çarşı açıklaması

Arkadaşlık Bazarov Eugene ve Arkady Kirsanov

Bazarov'un analizi şunları gösteriyor: Eugene ve Arcadia dostça ilişkileri ilişkilendirir. Birlikte üniversitede okuyorlar. Okuyucu, erkeklerin benzer fikirlere sahip olduğu izlenimini edinir. Kirsanov her yerde Bazarov'u taklit ediyor. Eugene'nin görüşlerine hayranlık duyuyor, davranışları ve karakter özellikleriyle gurur duyuyor. Dahası, Kirsanov, Jr. bir arkadaş gibi olmak istiyor. Başka bir deyişle, Arkady onun etkisi altında.

Aslında, arkadaşlar kesinlikle farklı insanlardır. Bazarov'un açıklamasından, onun bir demokrat olduğu netleşiyor. Bazarov her ne durumda olursa olsun, her zaman iş bulacaktı.

Siyah ve beyaz

Arkady kendisi şımarıkBarış ve rahatlığın gerekli olduğu bir asilzade. Ciddi hobileri yok ve arkadaşların görüşleri sadece sanatta değil, insanlarla ilgili olarak da farklılık gösteriyor. Kirsanov, Jr. prensipte yaşar. Çok düzgün, iyi giyinir, davranışlarda eğitilmiştir. Eugene, aksine, görgü kurallarına uymanın gerekli olmadığını düşünüyor. Bazarov hangi sınıfa ait?

Eugene, raznochintsy'ye atıfta bulunur, nihilizm ruhuyla takıntılıdır. Bu gerçekler eylemleri, alışkanlıkları ve hatta karakterin konuşmasını etkiler.

Arkadaşların görüşleri de en önemli ayrılıkta- Bir kişinin atanması ve onun yaşam hakkındaki düşünceleri. Dostluk ilişkileri çatışmanın tırmanmasıyla sonuçlanır. Zaten eski arkadaşlar sonsuza dek veda ediyorlar.

pazarlar küçük burjuvaya aittir

I. Turgenev "Babalar ve çocuklar." Bazarov Eugene: kahramanın portresi

Kahramanın karakterini vermeden önce, cevap vereceğizMakalenin ana konusu. Bazarov'un filistin sınıfına ait olduğu konusunda yanlış bir görüş var. Ancak durum böyle değil. Romanın en başında, Bazarov'un bir raznochinets olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Yani, herhangi bir emlak ait değildir. Kendisinin yaptığını düşünüyor. Ebeveynlerinden miras kalan kalıtsallığı. Onu, Kirsanov arazisinin yumuşak gövdeli ve tembel kiracılarından ayıran şey budur.

Bazarov çalışkan bir kişidir. Turgenev, Eugene'nin çalıştığını ve Arkady'nin acımasızlıktan acı çektiğini vurgular. Birilerinin yardımı olmaksızın hayatta bir şey elde etmek için, Bazarov sürekli olarak çalışır ve kendi başına çalışır. Bu onu bir birey olarak daha da güçlendirir. Sadece emeğin yararlılığı hakkında konuşmuyor, kendisi de sürekli çalışıyor.

Bazarov çok güçlü bir kişiliktir. Bu işin her kahramanı tarafından hissedilir. Güç kendini her şeyde gösterir: kişilerarası ilişkilerde, delil ve olumlamada, karşılıksız sevgide ve hatta ölümde. Bazarov boş sözler söylemez, sadece insanlığın gerçekleştirdiği, yaşam tecrübesi sayesinde sesler çıkarır.

O kendi tarzında naziktir. Bu Fenechka ile toplantının bölümünde görülür. Bebek Yevgeny'nin kollarına gitmesi istendiğinde, anne küçük çocukların kendilerinden önce ne tür bir insan olduklarını düşündüklerini kaydetti. Ve zaten Bazarov'un hangi sınıfa ait olduğu önemsiz hale geliyor.

çarşı analizi

Nezaketinin kendini gösterdiği unutulmamalıdır.birçok özellik ve yönleriyle. Sıradan insanlarla iletişim kurmakta basittir ve ona sevgiyle karşılık verir. Düello sırasında Eugene yaralı Kirsanov'un yardımına koştu. Odintsov ile ilişkiler, okuyucuya kahraman için samimi bir saygı duygusu uyandırdı. Bazarov, annesine ve babasına sevgi ve titreme ile davranır ve ölmeden önce onları düşünür.

Nihilistik görünümlerin kırığı

Romanın ilk bölümünde yazar anlatıyorBazarov, nihilizm fikirlerinin bir destekçisi. İkincisi - okuyucu Eugene'nin insan özünü görür. İşte sosyal ilişkileri değişiyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Kirsanov Sr. bile düellodan sonra asaletini kabul etti. Turgenev, kahramanın tavrını tam olarak göstermiyor. Karakteri diğer karakterlerle kişilerarası ilişkilerde görülür; onlar hakkında konuştukları şekilde; kahramanın portresinde; konuşma biçiminde.

Turgenev babaları ve çarşı çocukları

Sonuç

Bazarov hangi sınıfa ait? Yukarıda belirtildiği gibi, o bir raznochinets. Ve bu da onun karakterini ortaya çıkarır. Eski kuşak görünüşünde çok fazla sıra dışı bir şey görür: uzun saçlar, favoriler, fırçalarla hoodie.

Başka bir deyişle, Eugene protestosunu tüm görünümüyle ifade ediyor. Davranışları ve davranışları da doğal değildir. Aslında, nihilizmin ruhunu tezahür eder.

Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 2019

Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 2019

Related news

 • Pepino Nasıl Yenir
 • Vajinal Hoparlör ile Bebekler Müzikle Anne Karnında Tanışacak
 • Rusyada ve yurt dışında küçük işletmelere devlet desteği
 • Atletico Mineiro: Popüler bir Brezilya kulübü hakkındaki tüm eğlenceler
 • Hazır Ekmek Hamurundan Pratik Pizza Yapılışı Videosu

 • Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 56

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz


  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 19

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 60

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 60

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 18

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 10

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 6

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 47

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 83

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 99

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 77

  Bazarov Yevgeny’in ne tür bir araziye ait olduğunu ispatlıyoruz 75