Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 2019

Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 2019

Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 41 21.02.2019, 20:33

Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman "Babalar ve Oğullar" romanı, Turgenev

Bir tür ünlü karakter çıktıTurgenev çalışmalarında "Babalar ve Oğullar" - Bazarov. Ve hepsinden ötürü, ideolojisini çok tuhaf prensiplere inşa ettiği için, aklı başında olan bir kişiye bağlı kalmak zor olacaktır. Çok Bazarov'un doğaya karşı tutumu çok eğlenceli. Özlü sözler kendileri için konuşur. Sanat ve genel olarak hayata olan tutum da biraz şaşırtıcıdır, örneğin: "Puşkin okuma - kayıp zaman, komik müzik çal, doğanın sadece gülünç bir şekilde tadını çıkar, Rafael'in bir kuruşa ihtiyacı yok." Fakat bu tür düşünceler eğitimli bir kişiden mi geliyor? Bununla, birkaç detayı daha ayırmak faydalı olacaktır.

Bazarov doğaya karşı tutum

Bazarov. Doğaya karşı tutum. argümanlar

Doğa hakkında, bu kahraman oldukça açık bir şekilde yanıt veriyor. Doğanın bir tapınak değil, insanın bir çalışan olduğu gerçek bir atölye olduğuna inanır.

"Bazarov" konusunun daha da geliştirilmesi doğaya karşı tutum ", en önemli şeylere değiniriz. Şaşırtıcı bir şekilde, tüm bunların içinde bir ölçüde, görüşlerini tam olarak haklı çıkarabilecek bir tür mantık vardır. Sonuçta, Bazarov için asıl rakam her zaman kendisinin kaldığı yerden basit bir Rus halkı olmuştur.

Köylü vahşi ve batıl yoksulluk tarafından ezildi,kafasında bazı şeyler sadece günlük ekmek hakkında düşünüyordu ve bu yüzden Bazarov, bu tür insanlarla hiçbir şey anlamadığı yüksek sanat hakkında konuşmanın hiçbir anlam ifade etmediğine inanıyordu. Ve bu haksızlık olarak kabul edilemez.

Çarşının alıntı niteliği ile ilişkisi

Bazarov'un doğasına karşı tutum

Çok hevesli olan ideallerinsanlar, Bazarov gibi bir kahraman için kesinlikle bir önemi yok. İnsanın doğası ile özel bir ilişki doğaldır, çünkü çok güçlü bir şekilde bağlıdırlar. Kişi, doğanın dünyasını kendi algısına göre karakterize edebilir. Pratik olarak her klasik sanat eserinde insanla tam etkileşimde olan bir doğa tanımı vardır.

Diğer kahramanların doğasıyla ilişkisi

Aynı nitelikteki bir görüntü, hakkında çok şey anlamasını mümkün kılareserin yazarı. "Babalar ve Oğullar" romanda, doğa ile insan arasındaki ilişki sadece Bazarov değil, aynı zamanda Arkady, Pavel Petrovich, Nikolai Petrovich gibi diğer kahramanların örnekleriyle de incelenebilir.

Bazarov - her şeyi ve daha fazlasını reddeden bir kişimaddeci. Öte yandan, romantizmin gizli notalarına sahiptir, ancak bu, başkalarına değil, kendini bile kabul edemez. Doğada, gizemli ve insanın kontrolünün ötesinde hiçbir şey görmez. Akasya ve leylaklar samimi ve "iyi adamlar" diyor. Babasının korusunun başladığı gerçeğinden dolayı çok sevinir, çünkü doğduğu yerdeki doğası kullanım için olmalıdır.

bazarov'un doğaya karşı tavrı

Aşk her şeyi değiştirir

Bazarov, Romantsova'ya aşık olduğunda, yavaş yavaşBu çok romantik olan mikropların, o kadar çok ürkütücü olduğu mikropların içinde çimlenmeye başladığı anlaşılıyor. Bu umutsuzluk anlarında, barış ve yalnızlık arayışındaydı ve bu nedenle, yalnız başına, ormanın içine girdi ve orda dolaşarak, dallara ayrıldı, kendi başına küfür etti, sonra da onu acı çekmeye mahk condm etti. Bazarov gibi görünmüyordu. Doğaya olan tutku, sevgiye ve hatta gerçek hayata, gözümüzün önünde tam anlamıyla değişmiştir.

Bu anlarda Bazarov kendini zayıf bir kişi olarak görüyor ve kendini hor görüyor. O çok fakir ve hayat ona çok zor geliyor, bu yüzden romantik bir ilişki üzerinde zaman kaybetmek istemiyor.

Turgenev arkadaşı Bazarov ile tezat oluşturduArcadia, arkadaşını çok taklit etti ve kendini yetişkin bir adam olarak resmetmeye çalıştı. Fakat ortaya çıktığı gibi, doğaya dokunan çok nazik biriydi. Bunu hissetti ve anladı, ama aynı zamanda Bazarov yüzünden bütün bunları kendi içinde saklamaya çalıştı. Ve sonra tarlalara ve gün batımına hayran olmaya başladığında kendini doğal olarak gösterdi. Ve istemeyerek Bazarov'un doğaya karşı böyle bir tavrını desteklemiyordu. Kompozisyon zaten tamamlanmış olabilir.

Bazarov doğa argümanlarına karşı tutum

Sonuç

Ve temanın sonunda "Bazarov: doğaya karşı tutum "Arcadia tabiatının Bazarov için olduğu gibi bir şakak değil, bir şakacı olduğu söylenmelidir, o zaman o yetkili arkadaşıyla aynı fikirde olamaz. Bu dünya görüşü ona yabancı.

Katya için beklenmedik bir his deromantik ve doğa sever, gençleri daha da yakınlaştırır. Ve Bazarov ilk başta çok üzücü, sevgili kadını tarafından reddedildi ve daha sonra tüketim tükendi. Bir zamanlar güçlü ve kendinden emin bir kişi nasıl kırıldı.

Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 2019

Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 2019

Related news

 • ABD, Suriyeli Kürtlerle ikili oynuyor
 • Uyumaya yakın saatlerde yemek kanser riskini artırıyor
 • Yetişkinlerde Stomatitis. Evde tedavi gerçekçi

 • Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 14

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev


  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 24

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 80

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 21

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 53

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 51

  Bazarov: doğaya karşı tutum. Roman Babalar ve Oğullar romanı, Turgenev 65