Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 2019

Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 2019

Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 72 04.02.2019, 21:17

Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri

Rusya Federasyonu'nun her cumhuriyetiBöyle güzel ve olağandışı devlet sembollerine sahiptirler. Bayrak ve tabanca - Yakutia bu simgelerin görünümünü eski bir geçmişi vardır. Kendi topraklarında yaşayan halkların dostluğunu ve birliğini tanımlarlar.

Kolluk (Yakutia): Yorum

Sakha'nın özerkliğinin sembolü dairesel bir formdadır;bunun orta kısmı elindeki bayrağı olan bir biniciyi tasvir etmektedir. Amblemin bu formu, güneş diskini, yani kalkan, kenarlar boyunca 7 eşkenar dörtgenli kristallerden oluşan olağandışı bir kenarla çerçevelenmiştir. Bölgenin böyle bir dekorasyonu, Sakh milliyetlerinin geleneksel bir ulusal süslemesi olduğundan karakteristiktir. Rakam "7" semboliktir, çünkü kristaller halinde kollarda cumhuriyette yaşayan tüm uluslar toplanmaktadır. Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Rus;
 • Yakutlar;
 • Chukchi;
 • Evenki;
 • Yukagirs;
 • Evens;
 • Dolgan.

yakutia amblemi

Silah katının tanımı

7 kristalin eşkenar dörtgen kendilerini tanıtmaktadıren değerli insani nitelikler. "Yakutistan'ın katmanı", halkların kendi aralarındaki birliği ve dostluğudur. Yazıt üzerindeki silah katının kenarında - Sakha Cumhuriyeti ve Sakha Cumhuriyeti (Yakutia).

Devlet ambleminin merkezi figürü -antik kaya resimlerinde kaynaklanan veya tabir edilenler, pisanitsas nehir Lena kıyısında Shishkino Verkholensk kenti yakınlarında küçük bir köy yakınlarında bulunan binici. Rakamlar Rus Bilim Akademisi bilim adamları tarafından 1545'deki seferde yer aldı. Hayvancılık yapan ve Baykal bölge güçlü komşu düşman ihraç edildi kurumchintsy - yazıtlar üzerinde Yakutlar ataları tasvir. Üç "kuyruk" ile bayrak tutan bir binici semboliktir ve kabilelerin bir ulus içindeki birliğini temsil eder - Kurumchin halkı. Afiş 2 kavramı birleştiriyor - kabilenin gücü ve garantisi, bir bütün olarak. Kolların tabanı ve Yakutia bayrağı, topraklarında yaşayan halkların bağlılığı ve dostluğu sembolleridir.

Kolların renk tasarımı

Güneş (kalkan) açık gümüş renginde,binicinin silueti koyu kiraz. Tabanların küçük ayrıntıları aşağıdaki tonlarda yapılır: kenar - koyu mavi ve süs beyazı. Bu renklerin seçilen paleti kazara olmaz, her gölgede belirli bir değer bulunur. mavi, yaşam olarak kabul edilir - - Yani, gümüş ve beyaz kızıl, düşünce ve insan eyleminin saflığını gösteren sadakat, dürüstlük ve güvenilirlik simgeler. Bu nedenle, yerli insanlar çok çok takdir ve amblemini saygı, Yakutistan çok samimi ve konuksever insanlar yaşamaktadır.

silah kat ve Yakutia bayrağı

Ayrıca benzersiz ve özgün ulusal bayrakSakha Cumhuriyeti, genişliği ve rengi farklı farklı yatay şeritler ve beyaz bir daire olan dikdörtgen bir şekle sahip. Afiş, Rusya bayrağının renk tasarımını tekrarlar ancak bazı farklılıklar içerir. Yani, mavi gökyüzüne karşı beyaz bir daire olan beyaz bir bant Kuzeyin sert ve soğuk güzelliğini karakterize ediyor. Yakutlara "beyaz güneşin çocukları" olarak adlandırılanlar hiçbir şey için değildir.

Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 2019

Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 2019

Related news

 • Şiden Afrikaya 60 milyar dolarlık destek açıklaması: Yatırımlar için herhangi bir şart koşmuyor ve içişlerine müdahale etmiyoruz
 • Ortopedik terlikler. Kadınlar ve çocuklar için ev ortopedik ayakkabı
 • Boyunda, Ense Kökünde Sivilce Nedenleri Ve Tedavisi

 • Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 60

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri


  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 4

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 1

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 93

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 17

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 29

  Bayrak ve palto: Yakutia ve ulusal sembolleri 87