Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 2019

Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 2019

Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 89 15.02.2019, 06:12

Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği

Bataklık kızılcıkları yüceltilmiş bir meyvedir.eseri yazar Paustovsky. "Güneşin Kışı" adlı öyküsünden bataklıkların bu yavrularını toplamanın ve hatta bazen yaşam için tehlikeli olanların bile çok kolay olmadığını biliyoruz. Fakat çabalar buna değer, çünkü çok kullanışlı bir ürün. Cranberries nerede büyür, nasıl görünür, ne zaman ve nasıl toplarlar? Bu ve aşağıdaki diğer soruların cevaplarını okuyun. Ayrıca, makalede kızılcık bataklığının bir açıklaması açıklanmaktadır.

Çileklerin iyileştirici özellikleri

Kızılcıkların bakış açısından az sayıda rakibi var.iyileştirici özellikler. Sadece bir vitamin deposu ve nadir mikrobesinler. Kompozisyonunda, özellikle, manganez, selenyum, lutein ve zeaksantin vardır. Ayrıca, meyvelerde çok miktarda K ve C vitamini bulunur.bataklık kızılcık

Bataklık kızılcık - gerçekkoruyucu artırmak isteyenler için araçlarVücudun özellikleri veya antibiyotiklerle tedavi edilir (bu dere sayesinde etkileri arttırılır). Daha önce, antibiyotik henüz icat edilmediğinde, bunların yerine kızılcıklar kullanıldı. Bataklık meyvelerinden, yaraları iyileştiren, kefir ve romatizma için kullanacak ilaçlar hazırlanır ve sıcaklık yükselirse, sıcaklığı kızılcıkla gidermek mümkündür.

Kızılcık marsh ayrıntılı açıklaması

Bu çalı bitkileri anlamına gelir. Çalıların tüm yıl boyunca bataklık yeşildir - renklerini değiştirmezler. Küçük bir boyuta sahip olduğu kadar ince bir sapa (sürünen) ve ince tüylü genç bitkilerle kaplanmış aynı ince dallara (toprağa yayılırlar veya üzerine hafifçe yükselirler) sahiptirler.

Kızılcık yaprakları kısa bir kesim ile, küçükformu kalp şeklinde bir taban ve sivri tepeli bir dikdörtgen yumurtayı andırır. Kenarları hafifçe eğilmiştir. Yaprağın dış tarafı parlak, koyu yeşil ve "alt taraf" gridir. Kışın uçmuyorlar.

kızılcık yetişir nerede

Bu çalı güzelce çiçek açar. Yaprakları nogtevidnye, üst, genellikle mor işaret, ama bazen beyaz vardır. çiçekler, sağ şekle sahip soldu bak.

Meyveleri ile Meyveli kızılcık1 ila 1.3 cm genişliğinde topları veya küçük yumurtaları, olgunlaşmamış meyvelerin rengi beyazdır ve sonra kırmızıya dönerler ve çok doygun bir renk alırlar. Yapraklar gibi meyveler parlak bir şekilde kaplıdır, fakat onları görmekten kolay değildir, zira bunlar, yere yayılmış dalların ağları altında gizlidir.

Kızılcık Habitatları

Kızılcık bir meyvedir.nemi seviyor ve kötü bir şekilde tolere ediyorkirli çevre. Bu bitki çok duyarlı ve seçici - nerede korkunç yaşanmayacak. Bu nedenle, insan aktivite kızılcık hemen yakınında ateşle öğleden sonra bulamazsınız. O insan gözü sulak alanları, ıslak ovalardan gizli seviyor ve bazen tepelerde ve dağ eteklerinde bulunur. Kızılcıkların ana gereksinimleri şunlardır: yüksek nem ve verimli toprak.

kızılcık topladıklarında

En büyük meyveler Rusya'nın orta kesiminde, ülkenin kuzeyinde, Sibirya'da, Belarus'ta, Ukrayna ve Fransa'nın kuzeyinde, Kanada'da ve kuzey ABD eyaletlerinde bulunur.

Üç tür kızılcıktan (büyük meyveli, küçük meyveli)ve sıradan) Rusya Federasyonu topraklarında, sadece son ikisini bulabilirsiniz. Daha yaygın olan yabani kızılcık sıradan - ülkenin güney bölgeleri dışında her yerde bulunur.

Başka ne kızılcık denir?

Kızılcık - bu muhtemelen en çokaynı adın Her bölgede farklı denir. Yani, örneğin, Pskov bölgesinin sakinleri kızılcık baharı, gorovinina ya da vinci çağırır; Vologda, Kostroma ve Nizhny Novgorod bataklıklarında zharavika ve Arkhangelsk - zarovitsa; Smolensk bölgesi meyvelerinin topraklarında sakız çağırmak için kullanılır; Belaruslular kızılcık vincini çağırıyorlar ve Ukraynalılar zhurovinnikom diyorlar.

kızılcık berry

Cranberries ne zaman toplanır ve nasıl yapılır?

Kızılcık çiçeklenme dönemi baharın sonu ve başlangıçtırYaz. Ama sadece Eylül ayında meyve vermeye başlar ve Kasım'a kadar biter. Bu dönemde halkı ve topladıkları. Bu arada, bu meyvenin donları korkunç değil, bu yüzden aniden donmaları vurulursa ortadan kaybolacaksınız.

İnsanlar zaman zaman kızılcıklar için "avlamak" vedut geleneksel olan alanlar, zaten bunu yapmak için elini olsun. Ama yeni gelen veya ziyaretçi kızılcık insan yerleşimleri yakın büyür, çünkü bunu toplamak için zor olacak, ayrıca, bataklık örgü dalları kapsayan ve böylece görmek için zamanında engelleyen bir bataklığa çekmeye yapabiliyor. Kızılcık toplarken aşırı dikkat edin.

"Kurnaz" meyvelerinde başka bir numara var. O, meyvelerini dalların altındaki insan gözlerinden ustaca gizler, onları bulmak kolay değildir. Deneyimli kollektörler, dalları kaldıran ve onlardan meyveleri kaldıran özel bir tahta veya kemik tarak kullanır.

Bahçede kızılcık bataklığı

Yukarıda belirtildiği gibi, kızılcıkların yetiştiği yer,kir için yer yok. Ve tam tersi. Kural olarak, bir kişi en iyi ekoloji olmayan yerlerde yaşar. Bu nedenle evde şifalı bir meyvenin üremesi sorunludur. Uzun zamandır insanlar, kızılcıkları "uysallaştırmak" için çabaladılar. Ve ondokuzuncu yüzyılın sonuna kadar, Amerikalıların, diğerlerinden daha kolay uyum sağlayan büyük meyveli bir türün temelinde bir melezi üretmeyi başardıkları yoktu.

kızılcık marsh açıklaması

Bugün birçok bahçe çeşidi varkızılcık ve bazı insanlar onu yetiştirmeye başlar. Bu işte başarıya ulaşmak için, çok kaprisli ve kaprisli bir bitki olduğu için sabırlı olmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekir.

Kızılcık marshının farmakolojik özellikleri ve uygulaması

Bu bitkinin meyveleri antipiretiktir,anti-inflamatuar, onarıcı, antibakteriyel ve tonik. Bataklık kızılcıkları beriberi ile kullanım için tavsiye edilir. Meyveler böbrek ve mesane hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Ballı kızılcık suyu,bronşit ve boğaz ağrısı tedavisi. Bir losyon olarak taze meyve suyu, egzama (kuru) ve liken ile yaraları temizlemek ve iyileştirmek için kullanılır. Kozmetik sektöründe, bataklık kızılcık yağlı ciltler için maske şeklinde kullanılır. Bu meyvelerin yardımıyla, çiller ve pigment lekeleri yüzden çıkarılır.

Duodenal ülser ve mide ülseri muzdarip kişiler, bu dut kullanımı kontrendikedir.

Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 2019

Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları
 • Kışın kuruyan ciltler için öneriler
 • Çocuklar için vazodilatasyon damlaları: eylem ve ilaçların listesi

 • Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 36

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği


  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 74

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 48

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 1

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 54

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 22

  Bataklık kızılcıklar: hasat edildiğinde nerede yetiştiği 22