Basılı bir kağıt nedir 2019

Basılı bir kağıt nedir 2019 Basılı bir kağıt nedir

Basılı bir kağıt nedir?

Neyin olabileceğini hayal etmek zordurinsanlığa, yazının kağıdını ve teknolojik sürecini keşfedilmemiş olsaydı. Kağıt üzerinde eserler yayınlanır, bilimsel eserler yayınlanır, ilginç haberler yayımlanır. Bununla birlikte, muazzam çeşitlilikte kitap, gazete ve dergi olmasına rağmen, farklı sürümlerin pek çok farklı sayfa boyutunun olmadığını kolayca görmek mümkündür. Bir formatı nasıl boyutlandırabilirsiniz? Bu konuyu değerlendirmenin temeli basılı belgedir.
basılı kağıtBurada buna tarafsız bir şekilde bakmaya çalışıyoruzSıradan bir insanın gözünden durum. Gerçek hayatta hangi kağıt biçimlerini görüyor? Onları kısaca numaralandırın. Bunlar standart yazı kâğıdı, gazete sayfalarını birkaç versiyon halinde, birkaç farklı kitap formatında. Bu çeşitliliği nasıl bir araya getirirsiniz? Standart bir kağıt yaprağını temel alırsak, buna dayanarak diğer kağıt biçimlerini nasıl açıklayabiliriz? Ancak burada bu konunun geleneksel çözümü kurtarma için geliyor. Tarihsel olarak, temel bir boyut olarak, doksan santimetre ile altmış santimetrelik bir basılı sayfa seçildi ve buna "şartlı olarak basılan sayfa" denildi. Genellikle kitaplar, gazeteler ve dergiler, onunla ilişkili olarak biçimlerini ölçerler. Standart bir sayfa standart olarak kabul edilir, bir tarafında metin doldurulur. Bu kavramların yayının basılı baskısı anlamına gelen "fiziksel basılı sayfa" kavramından ayırt edilmesi gerekir.
fiziksel baskılı sayfaBöylece, basılı herhangi bir yayının hacmi,Örneğin, kitaplar, gazeteler veya dergiler, geleneksel bir basılı belge ile ilişkili olarak tahmin edilebilir. Bunu bir örnekle göstermeye çalışalım. Biçimi 70 cm x 100 cm / 16 olan, 192 sayfa olan bir kitaptan bahsediyoruz varsayalım. Kitabın hacmini hesaplamak için aşağıdaki hesaplamaları yapmanız gerekir. Şartlı olarak basılan tabaka 60x90 = 5400 santimetre, fiziksel basılmış tabaka - 70 cm x 100 cm = 7000 santimetrekareye eşit bir alana sahiptir. Dönüşüm faktörü 7000/5400 = 1.29'dur. Nihai hesaplama aşağıdaki gibidir: (192/16) x1,29 = 15,48. Dolayısıyla, davamızda söz konusu kitabın hacminin 15.48 adet geleneksel basılı sayfa olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, basılan yayının hacmini belirtmek alışılageldikçe yapılır.
koşullu baskılı sayfaBu sayideki resmi tamamlamak için,İki tane daha standart basılı kağıt türü ortak olduğunu unutmayın. Bu bir yazarın basılı belgesi ve bir kayıt ve yayınlama sayfasıdır. İlki, birkaç ölçüm yöntemine sahiptir (boşluklarla birlikte 40.000 basılı karakter veya ayet metninin 700 satırı ya da 22-23 sıradan daktilo sayfaları) ve yazarın yazdırma için sağlanan iş miktarını ölçmek üzere tasarlanmıştır. İkincisi, yazarın basılı belgesi ile aynı boyuttadır, ancak kapsamı bu yayında bulunan reklam materyalini kapsamamaktadır.
Basılı sayfa, ortaya çıktığında, farklı olurAnlamak için yararlı olduğu türler. Bu kavram, kitap yayıncılığında büyük rol oynamaktadır. Bir kitap yayınlarken gerçekleştirilen baskı çalışmalarının hacmini gerçekten tahmin etmenize olanak tanır.

Basılı bir kağıt nedir 2019

Basılı bir kağıt nedir 2019

Related news

 • Çıtı Pıtı Bayram Şekeri İğne Oyası Modeli Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • Aikido sporunun faydaları
 • Böbrek Taşları Ve Tedavisi İçin Doğal Kür Tarifi için Tıklayınız
 • Patates Diyeti-1 Haftada 5 kilo
 • Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalı: Pürüzsüz Cilt İçin Maskeler

 • Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir


  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir

  Basılı bir kağıt nedir