Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 2019

Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 2019
22.08.2019

Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 68

Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme

Bütün çeşit çeşit dikenlerinBugün akvaryumlarda tutulur, Sumatran en yaygın olanıdır. Sumatra adasındaki akvaryumlarımızdaki "Yelken", Sumatra barboy, su krallığının diğer sakinleri ile ilgili olarak, üreme ve barış için kolay, içeriğin mütevazi. Ayrıca, çok çekici bir görünüme ve eğlenceli bir davranışa sahiptir.

tanım

Bu doğada küçük bir akvaryum balığıboyutları 7 santimetreye ulaşır, akvaryumlarda 4-5 santimetreye ulaşır, daha fazla bir şey olmaz. Barbus, üzerinde dört adet siyah dikey şerit bulunan düzleştirilmiş bir altın renkli gövdeye sahiptir. Sırt yüzgeci aynı zamanda kömür siyahı ve parlak kırmızı kenarlı kenarlı. Sumatran barbule'nin erkeğinin kalan yüzgeçleri de kırmızıdır, dişilerde ise daha solgun ve pembemsi bir renge sahiptirler. Vücudun altın rengi, diğer renkler gibi zümrüt tarafından doğada ele geçirilmiştir - örneğin, zümrüt ya da kırmızı, bunlar, yapay balık yetiştiriciliğinin bir sonucudur.

Akvaryumda İçindekiler

Barbus Sumatran uzay ve bolluğu severbitki örtüsü, bu yüzden, büyük akvaryumlarda tutulmalıdır, bitkilerin yanı sıra, yüzmek için serbest alanlar da vardır. Buna ek olarak, barbi okul balıklarıdır, bu nedenle bir akvaryumda en az 7-8 kişi bulunmalıdır, bu da 50 litre veya daha fazla kapasite gerektirir. Astar koyu renktedir, çünkü hafif bir zeminde Sumatran'ın varili çok hızlı soluklaşır, parlak rengini kaybeder. Akvaryumdaki sıvı hacminin üçüncü kısmı haftalık olarak değiştirilmelidir, suyun pH'ı nötr bir seviyede tutulmalıdır. Su sıcaklığının sürekli olarak 23 derecede havalandırılması, filtrelenmesi ve muhafaza edilmesi de gereklidir.

Barit iştahı, söylemeliyim, mükemmel. Aynı zevke sahipler hem canlı hem de kuru gıdaları emerler, özellikle de rafine edilmezler ve rafine menüler talep etmezler. Bununla birlikte, diyet dengelenmeli ve hayvan yemi tercih edilmeli, gıda içeriği yüzde altmıştan fazla olmalıdır.

Barbus sonsuza Sumatran olabilir,Bu nedenle, yiyecek küçük porsiyonlarda vermesi için daha iyidir ve haftada bir kez genellikle bir gün izin verin. Akvaryumda kızartmanın bulunmadığından emin olunuz. Her ne kadar barblar yırtıcı kategorisine ait olmasalar da, yoğun yiyeceklerin büyük sevgilileri olmakla birlikte, küçük bir zalivshimsya olsa bile, bir zamanlar atıştırmalık olma fırsatını asla bırakmayacaklar.

üreme

Maturatian barbs olgunluğa ulaşıryaşamın yedinci ayı ve ortak bir akvaryumda doğabilirler. Ancak, havyar ve yavruların hemen hemen diğer balıklar tarafından yenildiği için, küçük çaplı bu amaç için özel olarak belirlenmiş bir akvaryumda diken yetiştiriciliği yapılması tavsiye edilir.

Kadınların ve erkeklerin yumurtlamalarından bir ay önceekilen ve iyi beslenen canlı yiyecekler (aşırı yemeyi tolere etmemeye çalışarak). Daha sonra yumurtlamaya hazır olan balıklar, önceden hazırlanmaları gereken yumurtlama akvaryumuna nakledilirler: dipte küçük bitkiler bırakıp, özel bir ayırıcı ağ ile bastırılarak su sıcaklığı 28 dereceye getirilir. Eğer üreticiler akşamları yumurtlamaya maruz kalıyorlarsa, sabah saatlerinde zaten yaklaşık üç saat süren yumurtlama başlar. Ebeveynler yumurtlamadan hemen sonra akvaryumdan çıkarılmalıdır, aksi takdirde hemen kendi soylarını güçlendirmeye başlarlar.

Yumurtlamanın başlamasından iki gün sonrayumurta gagalamayı, dördüncü günde ise çok neşeli bir şekilde kendilerini besleyebilen yavrular var. Bebekler dengesiz olarak büyüdükçe, büyük kişiler vicdan azabı olmadan daha az güçlü kardeşlerini yiyebilirler, böylece yavrular sürekli olarak sıralanmalıdır.

Akvaryum balıkları olarak, barbs temsilhayranları için büyük ilgi. Eğer aşırı beslenmezlerse, tutukluluk koşullarını gözlemleyin ve sık sık durgun suyu değiştirin, bu yakışıklı yaramaz insanlar uzun yaşayacaklar ve sahiplerini lütfen.

Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 2019

Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 2019

Related news

 • Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları
 • ASUS ROG Swift PG278Q Monitor: özellikler, matrisin türü, yorumlar
 • Simit Diyeti ile 3 Günde 3 Kilo
 • Trabzonspor Antepten eli boş döndü
 • Zarif Dantelli Gelinlik Modelleri 2019 – 2019

 • Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 41

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme


  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 1

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 49

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 97

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 89

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 45

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 42

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 60

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 44

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 41

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 72

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 33

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 54

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 51

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 78

  Barbus Sumatran: tanımı, içeriği ve üreme 18