Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 2019

Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 2019
18.05.2019

Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 17

Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin

Modern banyolar çoğunluklaen fonksiyonel ve çok yönlü olan seramik karolar kullanılarak bitirilir. Bu işlemdeki bir aşama da dahil olmak üzere, malzemenin doğru bir şekilde döşenmesiyle, fayansın banyoya dökülmesi gibi önemli bir rol oynar. Bunu kendi ellerinizle yapmak kolaydır, ancak önce bu prosedürün ayrıntılarına bakalım.

Hangi karışımı seçmelisiniz?

banyoda dikiş karoları için mala

Banyoda inter-part eklemlerin işlenmesi ile gerçekleştirilir.Kurutma küçük çekme verir ve böylece yüksek bir mukavemete sahip üzerine, nem direnci, iyi bir seviyesine sahip özel bir karışımı kullanılarak. harç doğru ise, daha sonra ek yerleri yüksek kalite ile kapatıldı ve çok duvar kaplama güvenilir değil, aynı zamanda, kolay temizlenebilir değil sadece edilir. Banyoda kiremit dikişleri için daha iyi bir derz olup olmadığını düşünün.

Çimento: basit ve ucuz

En basit tırmalama yalanlarının kalbindePortland çimentosu, ama aynı zamanda bir dizi bileşen ekler. Görevleri, kitleyi daha kararlı, akıcı hale getirirken, kavramayı yavaşlatmaktır. Çimento harcı, derzlerin 5 mm den fazla olmayan derzlerin işlenmesi için uygundur, derzler için bir çimento-kum mala karışımı kullanılması daha uygundur. Çoğu durumda, banyodaki karoların dikişlerini kendi elleriyle derz dolgu, çimento bileşiminin kullanımıyla yapılır. Deneyimsiz bir son işlemci bile işi yetkin bir şekilde yerine getirecektir.

Modern çimento harçları şeklinde mevcutturBitmiş formülasyonlar veya kuru toz. Hazır formülasyonlar satın aldıktan hemen sonra kullanılmalıdır, ancak malzeme kalırsa, onu atmak zorunda kalacaksınız. Bu bağlamda kuru toz daha avantajlıdır, çünkü çözülen belirli bir miktar malzemenin hesaplanması mümkündür. Çimento harçları, kullanım kolaylığı, çok yönlülük, geniş renk yelpazesi ve kullanım kolaylığı nedeniyle talep görmektedir. Ancak kullanıcılar, kirliliğe karşı dayanıklı olmadıklarını ve ev kimyasallarının etkisi altında yok olduklarını belirtiyorlar.

Popüler markalar: Ceresit

Banyoda fayansların kendi elleriyle perdahlanması

Modern mala türleri geniş çapta değişirRenk çeşitliliği, gerçekte çeşitli tasarım çözümlerini gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Müşteriler arasında geniş bir popülerlik, Ceresit banyosundaki karoların dikişleri için harç kullanır. Ceresit CE 33 Super, 5 mm genişliğe kadar dar bağlantılar için uygundur. Malzemenin ayırt edici özelliği antifungal etkidir. Bu bileşimin avantajları şunlardır:

 • Mevcut 26 renk;
 • yüzeyin düzgünlüğü;
 • su ve don direnci;
 • dış ve iç dekorasyon işlerinde kullanım imkanı;
 • çevre güvenliği.

Banyoda "Ceresit" in fayans derzleri için harç seramik, ahşap, hem de içeride pürüzlü yüzeylerde ve dış binalarda aralıklar izole olan damarları için kullanılır.

Fuga De-Lux

Bu markada harman için harçlarmineral bağlayıcılar, dolgu maddeleri, değiştirici katkı maddelerinin eklendiği kuru bir karışım halinde verilir. taban ve seramik veya beton fayans, doğal ya da suni taş ile kaplı duvarlar, banyo enjeksiyon bu bileşim, yararlıdır. Bu malzeme ile işlenebilen dikişlerin genişliği 2 ila 20 mm'dir. Özel özelliği, ısıtmalı zeminlerde kullanma imkanı.

Epoksi harç: modern ve yeni

Banyoda dikiş karoları için epoksi harçMalzemeye belirli bir renk veren epoksi reçine, sertleştirici ve pigmentler içerir. o özellikle ev kimyasallara, dikişler, sıkı nem ve çeşitli kimyasallara karşı dirençli hale getirir, çünkü bu ağırlık iyidir. Bu tür formülasyonların ayırt edici özelliği, uygulama sürecini karmaşıklaştıran artan viskozitedir. Genel olarak, bu malzeme ile çalışmak çok basit değildir, bu yüzden çoğu zaman profesyonellere başvurunuz.

banyoda fayans için mala

Banyoda dikiş karoları için epoksi harçneme dayanıklı, genellikle iki bileşenden oluşur - pigmentli reçine ve sertleştirici. Karışırlar, polimerizasyon süreci başlar. Dikişin, içinde çimento bulunmayan bir polimer ile doldurulduğu ve böylece neme karşı yüksek bir koruma sağladığı anlaşılmaktadır. Yakın zamana kadar, bu tür malzemeler sadece endüstriyel amaçlar için kullanılmış ve beyaz ve gri renklerde üretilmiştir. Ve bugün, renk epoksi harçları, dikkat çeken, ince işlerde son derece önemlidir.

 • Bir yapıştırıcı olarak kullanım olanağı;
 • mekanik etkilere karşı iyi direnç;
 • su ve buhar sızdırmazlığı;
 • kirliliğe karşı direnç;
 • kimyasal inertlik.

Epoksi harçlarla nasıl çalışılır?

banyodaki kiremitler için harç harcı

Banyoda dikiş karoları için epoksi harçDöşeme açısından özel bir yaklaşım gerektirir. Bu malzemenin kıvamı kalındır, ancak sertleştirici ve tam karıştırma ekleyerek optimum bir koşul elde etmek mümkündür. Karıştırdıktan sonra, karışımı temiz bir kaba taşımak tavsiye edilir. Bu dikiş kalitesini arttıracaktır. Epoksi harç, karıştırmadan hemen sonra polimerleşmeye başlar, bu nedenle çimento bileşiklerinde olduğu gibi kavramak için beklemeyin. Dikişler doldurulduktan sonra, kalıntıyı yüzeyden temizleyebilirsiniz.

Popüler markalar: Kerapoxy Design

Kerapoxy Design, kaliteli bir enjeksiyonBanyoda iki parçadan oluşan ve sekiz renkte bulunan karolar bulunur. Bu bileşimi hem içeride hem de dışarıda kullanabilirsiniz, ancak çoğunlukla cam mozaik dikişlerinin işlenmesinde kullanılır. Bileşimin ayırt edici özellikleri - asitlere karşı yüksek direnç, çalışma kolaylığı ve dayanıklılık. Özel bir katkı maddesi Mapeglitter kullanarak dolguya metalize bir parlaklık verebilirsiniz.

banyoda seramik karoların malalanması

Malzeme doğru uygulanırsa, yüzeyDikişler parlak ve yarı saydam olacak, kimyasallara ve suya dayanıklı olacak ve dikişlerin kendisi çatlamadan korunacaktır. Malzeme su ilavesi gerektirmez. Yüzey dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Dolgudan önce çözelti temizlenmelidir.

LITOKOL

Bu sınıf dolgu epoksi oluklarboşluk interlaing, böylece iki işlevini yürütecek - koruyucu ve dekoratif. Banyodaki karoların dikişleri için bu harç, neme karşı dayanıklıdır ve sertleştirici ve renkli bir pigmentten oluşur. Ortaya çıkan polimerik dikiş neme karşı dayanıklıdır, agresif kimyasal bileşiklere karşı dayanıklıdır, ayrıca gözeneklerde hiçbir kirlenme oluşmaz. Sertleştikten sonra, eklemler yüksek kalitede ve ayrıca insan sağlığı için çevre açısından güvenlidir.

LITOKOL iki bileşenli oluklarSeramik veya cam mozaik, mermer, seramik veya granit fayans, doğal taş - Hangi malzeme kullanılırsa kullanılsın, yatay ve dikey yüzeyler için kullanılır. mutfak tezgâhlarına ve mobilya cephede - Malzemenin bileşimi içinde epoksi reçinesi varlığına iç ve dış yüzeylerini değil, aynı zamanda iç elemanları sadece vermek için kullanılabilir.

Bu yüksek kaliteli ve güvenilir marka sayesindeBanyoda fayans derzleri elde edilir. Bu bileşimin renkleri muazzam bir çeşitlilikte sunulmakta olup, örneğin glitter veya saydam bir yapı ile optik etkilere sahip derzlerin seçilmesi mümkündür. Kullanıcılar, dolgunun yaşam döngüsü boyunca rengini koruyacağını belirtiyor.

starlike

fayanslar arasında dikiş

Bu sınıfın epoksi harçları izin verirCam veya sanat mozaiği kullanırken dikişleri doldurun, dikiş yerleri 2 mm'ye kadar olmalıdır. Bu bileşimin ayırt edici özellikleri şunlardır:

 • dolgu malzemesi düzgün bir yüzeye sahip olduğundan dikişin pürüzsüz yüzeyi;
 • iyi ışık geçirgenliği;
 • sütür kuruduktan sonra çatlakların yokluğu;
 • operasyon kolaylığı;
 • çeşitli etkilere karşı artan direnç;
 • Her yüzeye mükemmel yapışma;
 • Artan hijyen ve sanitasyon gereksinimlerine maruz kalan yüzeylerin dekorasyonunda kullanılması olasılığı.

Bu bileşim bir harç olarak kullanılabilirzemin ve duvarlarda banyoda seramik karoların dikişleri. Buna ek olarak, kompozisyon, mutfaktaki kolon veya mutfak tezgahı gibi özel görsel efektler ve iç mekanın özgün unsurlarını yaratmak için kullanılır. Kullanıcılar, sadece bu markanın harçlarını seçmenin temel avantajının, farklı efektlere sahip 100'den fazla renk çözümü olduğunu ve bu da iç mekanı daha da orijinal hale getirdiğini belirtiyor.

Su itici bileşimlerin avantajları

banyo renkleri fayans derzlerinde fayans

Su itici etkisi olan derzler farklıdırpratiklik ve çok yönlülük, yanı sıra, onlarla çalışmak kolaydır. Hatta su ile uzun süreli temas ettikten sonra servis ömrü boyunca orijinal görünümünü, mükemmel su itici tasarrufu etkisi, kirlenmeye karşı direnç - bütün bu tür bileşimleri ayırır. Seçerken, derz kalitesinin, onu oluşturmak için hangi bileşenlerin kullanıldığına bağlı olduğunu hatırlamaya değer. Uzmanlar, koruyucu özelliklerin iyileştirilmesi için derz yüzeyinin neme dayanıklı emdirme ile kaplanması için çimento harcı kullanılmasını önermektedir. Mat veya parlak bir yüzey ile olur, bu nedenle karo arasındaki dikiş, mala çok güzelce dekore edilebilir.

Ekonomi için iseniz, çimento seçinbileşimler. Doğru, örneğin kuru karışımın, yüksek kalitede olması önemlidir ve bu, bileşimde hangi plastikleştiricinin bulunduğuna bağlıdır. Maliyetler önemli değilse, epoksi harçları seçin, ancak uzmanları bununla çalışmaya davet etmelisiniz. Ama banyoda neme karşı güvenilir bir koruma sağlayacaksınız, duvarlar ve zemin görünümleri ile parlayacak ve sizi memnun edecek.

Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 2019

Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 2019

Related news

 • Yeni Doğan Sünneti Kaç Günde İyileşir Yenidoğan Sünnet Sonrası Bakım Banyo
 • Simit Diyeti ile 3 Günde 3 Kilo
 • Sonbahar Kış 9 Ayakkabı Trendleri 2019
 • Yılmaz Ateş
 • Akçaabat Köfte Videosu

 • Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 99

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin


  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 68

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 8

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 46

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 42

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 56

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 74

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 38

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 32

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 20

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 54

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 40

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 32

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 83

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 87

  Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin 4