Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 2019

Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 2019

Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 83 03.02.2019, 21:10

Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi / tentür uygulaması: yorumlar

Balmumu mol - gece benzemiyorYangın ailesine ait olan kelebek. Arıcılığın nerede olduğu hemen hemen her yerde onunla tanışabilirsin. Balmumu güvesi çok güçlü olmayan arı kolonilerine çarpabilir. Onu yok eder ve yumurta bıraktığı hammaddeyi balmumu yapar (beş ila on gün sonra tırtıllar görünür).

balmumu güvesi tentürüFirefly larvaları harika yaratıklar. Doğanın biyolojik gizemini kapsamaktadır, çünkü insan vücudunda meydana gelen çok sayıda süreci geri kazanabilmektedirler.

Uygulama tarihi

Yumurtadan çıkan larvalarınBalmumu güveleri, tıbbi özellikleri var, hatta eski Mısır'daki rahipler bile biliyordu. Bu eşsiz yaratıklardan yapılan fonlar, firavunlar ve eşleri tarafından gençliği en üst düzeye çıkarmak ve güzelliği korumak için kullanıldı. Doğanın bu böceklere verdiği eşsiz özellikler, Asya ülkelerinin sakinleri tarafından kullanılmıştır. Bunlardan bahsedilmesi, Rus şifacıların eski tariflerinde bulunabilir.

Geleneksel şifacılar ilk kez tırtıllarXVII yüzyılın başlarında hastaların iyileşmesi için balmumu güvesi. Bu döneme ait yazılarda bununla ilgili görüşler bulunmuştur. Balmumu güvelerinden elde edilen fonların yardımıyla, infertilite (kadın ve erkek) ve tüberkülozdan (tüketim) kurtulmuşlardır.

Bilimsel araştırma

Larvaların özelliklerinin bilimsel düzeyde incelenmesiönce II nişanlı. Swordsmen'in. 1889'da Pasteur Enstitüsü'nde Paris'te çalışan bu Rus bilim adamı, bir anti-tüberküloz aşısı elde etmeyi amaçladı. Hazırlık tırtıl tırtılların sindirim enzimleri - ceraza ve lipaz temelinde oluşturulmuştur. Mechnikov, bu eşsiz maddelerin bakterilerdeki mumsu membranı tahrip edebileceğine inanıyordu. Daha fazla araştırma, bilim insanının tahminlerini doğruladı.

balmumu köstebek tentür reçete tedavisiAteş böceği larva çalışmaları daha sonradevam eden profesör S.I. Metalnikovym ve mikrobiyolog IS. Zolotarev. Balmumu güvesi immünitesini incelerken, böcek larvalarının, veba, tüberküloz, difteri ve diğer birçok patojen mikroorganizmanın patojenlerine karşı yüksek dayanıklılığını kanıtladılar.

Pratik uygulamada önemli deneyimGüvelerin larvalarından elde edilen öz, homeopati ve kardiyolog S.A. Mukhin yirminci yüzyılın ortalarına kadar. Gençliğinde, doktor tüberküloz hastalığına yakalandı. Balmumu güvelerinden üretilen özünü kaydetti. Mucizevi mucizevi araştırmalar, Mukhin'in otuz yıldır harcadığı anlamına gelir. Bu ilacı, kardiyovasküler ve pulmoner hastalıkları olan hastalara reçete ederek uygulamada kullanmıştır.

Bal mum güvesinin özü (tentür)Bir kalp krizi sonrası taze yara izlerini yok etmek ve akciğerlerdeki tüberküloz mağaraları iyileştirmek. Deneysel olarak, Mukhin, ateroskleroz ve kardiyoskleroz, anjina ve ayrıca yaşla ilgili birçok değişiklikten muzdarip hastalar için doğal bir çare olduğunu kanıtladı.

Takipçiler Mukhina daha sonra kanıtladıMucize özü sadece tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda çok ciddi rahatsızlıkların riskini de azaltır. Balmumu güvesi tentürü, farmakoloji AA profesörü tarafından araştırıldı. Nikulin ve diğer birçok bilim adamı.

yapma

Tentür balmumu güvesi taze aldı onu larvaları yapılır. Bu durumda, tırtıl olarak, güve yumurtasından çıkmış, pupa belirtisi göstermelidir.

Balmumu güvesi nasıl kullanılır? Bu çare için reçete oldukça basit ve pratik olarak uzun yıllar test edilmiştir. Tıbbi tentür için, larva alınır (genellikle canlı). Koyu bir cam kaseye konurlar ve 1:10 kırk yüzde alkol oranına dökülürler (on gram larva yüz gram alkol ilave etmelidir). Ortaya çıkan karışım, karanlık ve serin bir yerde yedi ila on gün boyunca infüze edilmelidir. Daha sonra ürün filtrelenmeli ve çözülmelidir. Bitmiş ürün sadece karanlık bir yerde saklanır.

Balmumu güvesi tentürü böyle çıkıyor. Bu hukuk yolunun hazırlanması arıcılara emanet edilmiştir, çünkü diğer yerlerde değerli hammaddeler elde etmek imkansızdır. Bazı bal üreticileri canlı tırtıllar satarlar. Ancak, bu tür hammaddelerin fiyatları kural olarak, bitmiş tentür ile karşılaştırıldığında çok yüksektir.

tentür balmumu güvesi отзывыBu tıbbi ürünü nereden alabilirim? Ağın benzer tekliflere sahip özel siteleri var. Balmumu güvesi (yüz gramlık fiyat üç yüz ruble başlar) tentür posta aldıktan sonra gönderilir.

Kendi kendine yapılan tıbbibazı kuralları hatırlamanız gerektiği anlamına gelir. Böylece, mum güvesi tentürü sondan bir önceki yaş güve larva yapılmalıdır. Tırtıllar beslenmeye devam edilir, büyük alınır. o pupa devresi için hazırlık başlar çünkü larva gelişimi son aşaması keskin, insan vücudun sindirim enzimleri için mineral miktarını azalttığını gerçektir. Çok genç tırtıllar almayın. Ayrıca az miktarda tıbbi madde içerirler.

Terapötik ajanın bileşimi

Tentür balmumu güvesi uygulaması buluren geniş Bu, karmaşık ve farklı bileşimde mümkündür. tentür, yüksek moleküler ağırlıklı proteinler ve enzimler, nükleotidler ve peptidler, hipoksantin ve ksantin, nükleosidler ve steroid hormonların serotoninlike elementler ve vitaminler gibi eser elementler çeşitli bulunmaktadır.

Balmumu güvesi larvalarının tentürleriYirmi sekiz doğal olarak oluşan amino asitlerin yirmi. Dokuz tanesi doldurulamaz, yani insan vücudu tarafından üretilmez. Glisin ve lösin, lizin ve serin, valin ve alaninin konsantrasyonları tentürde yüksektir. Büyük miktarlarda, ilaç insan vücudunda protein sentezi için önemli glutamik, gama-aminobutirik ve aspartik asit içerir. Balmumu güvesi ekstraktı ayrıca metionin ve histidin içerir. Bunlar, vücudu zehirlenmeden, iyonlaştırıcı radyasyondan koruyabilen ve ayrıca ağır metallerin toksinlerini ve tuzlarını gideren amino asitlerdir.

Tentür, yanı sıra yağlı olarak lipitler vardırlipolenik ve linoleik dahil olmak üzere asitler. İlaç benzersiz bir enzim içerir - bir serin proteaz. Bu eleman, skar ve yapışmaların oluşumunu önleyerek güçlü bir lizis etkisi üretebilir. Bu nedenle, balmumu güvesi uygulamasının tentürü, cerrahi müdahale veya enflamatuar hastalıklara maruz kalmış kişiler arasında bulunur.

Ancak, bunun içerdiği en önemli şeyanlamına gelir, bir cerraz enzimidir. Bu elemana göre, balmumu güvesi larvalarının tentürü solunum sistemini saflaştırmak ve çeşitli bronkopulmoner hastalıklara aktif olarak direnmek için kullanılmaktadır.

özellikleri

Sağlık iyileştirme için halk tıbbıBalmumu köstebek (tentür) yaygın olarak kullanılmaktadır. Talimatları okurken, amaç, tedavi (kurslar ve dozajlar) yanı sıra, ilacın özellikleri incelenebilir. Bu nedenle, tıbbi ürün şunları yapabilir:

- takviye edici bir etkiye sahip olmak;
- bağışıklığı güçlendirmek ve teşvik etmek;
- Sinir sistemini, kalp ve kan damarlarını olumlu yönde etkiler;
- yorgunluğu hafifletmek, uykuyu iyileştirmek ve verimliliği arttırmak;
- Kasların dayanıklılığını ve gücünü arttırmak;balmumu güvesi tentürü- Vücudun patojenik bakterilere ve virüslere karşı direncini arttırmak;
- kan basıncında yüzde on iki ila yüzde on dört arasında sabit bir düşüşe neden olur;
- Kolesterol seviyesini normalize edin;
- Değişim süreçlerini aktif hale getirmek;
- yara izlerinin emilim sürecini olumlu yönde etkiler;
- kan pıhtıları riskini azaltmak;
- Bir kişi üzerinde psiko-uyarıcı bir etkiye sahip olmak.

Pulmoner hastalıklar

Hastalıktan kurtulmak durumundabir balmumu köstebek (tentür) kullanılır, ilacın randevusu, tedavisi ve seyri tercihen bir homeopatik hekim tarafından açıklığa kavuşturulmalıdır. Ekstrakt, mükemmel bir antiviral ve antibakteriyel ajan olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda geniş bir etki spektrumuna sahiptir.

balmumu güvesi larvalarının tentürüAntitüberküloz bir ajan olarakBalmumu güvesi tentürünün çok iyi olduğu kanıtlanmıştır. Bu hastalığın tedavisi, özel enzimlerin varlığı nedeniyle mümkündür. Bu eşsiz elemanlar tüberküloz mikobakterilerin kabuğunu yok eder. Ek olarak, ekstrakt akciğerlerdeki tüberküloz mağaraların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

Farmakolojik preparatlarla paralel olarak alınan doğal ilaç, tedavinin etkinliğini önemli ölçüde artırır ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.

Güçlü bir antioksidan, mumsu tentür olmakgüve, akciğerlerin ve diğer organların doku yapılarının tüberküloz enfeksiyonuna direncini artırır. Bu, insan vücudunda patoloji odaklarını yayma riskini azaltır. Genellikle antibiyotik almanın bir sonucu olarak ortaya çıkan balmumu güveleri ve mantar akciğer hastalıklarından tentür alınması tavsiye edilir.

Pulmoner sistemin diğer birçok hastalığı ileAyrıca balmumu güvesi tentür önerilir. Kullanıcıların geri bildirimleri, yalnızca yetişkinlerde değil, aynı zamanda çocuklarda da patolojilerin ortadan kaldırılmasında yüksek etkinliğini göstermektedir. İlaç, anti-enflamatuar, mukolitik ve bronkodilatör özelliklerin tezahürüyle bağlantılı olarak popülerdir. Kullanıcılar, bağışıklık sistemini normalize etmek için doğal bir çarenin kabiliyetini doğrular. Bu nedenle, astımın yanı sıra astım bileşenlerinin varlığı ile bronşit tedavisi sırasında tentür başarıyla kullanılmaktadır. Hastalar hızla hışıltılı kaybolur, solunum temizlenir, tüm kan sayımları normale döner.

Kardiyovasküler hastalıklar

Maddenin başlıca tıbbi özellikleri,Mukhin tarafından yürütülen çalışmalar kardiyopropik ve kardiyoprotektiftir. Böylece, kardiyoskleroz, stenokardia ve miyokardit ile balmumu güve tentürü iyi bir etki üretecektir. Hastaların ifadeleri, bu doğal tedaviyi almanın ağrı ve nefes darlığı sınırlarını ortadan kaldırmanızı ve ayrıca kan sayımlarını normalleştirmenizi sağladığını göstermektedir. Kantitatif ekstrenin kullanılmasının pozitif etkisi miyokard infarktüsü geçiren hastalar tarafından elde edilir. Onların ifadeleri genel durum, anjina ataklarının ortadan kaldırılması ve kalp yetmezliği belirtileri bir iyileşme göstermektedir.

Eğer 1-1,5 yıldır tedavi üç aylık kurslar yaparsanız, çare miyokard kasının sikatrisiel dejenerasyonunu uyarmak ve aritmi tümüyle ortadan kalkmasına yol açacaktır.

Bu yeri doldurulamaz ve muzdarip olanlar içinhipertansiyon. Çok sayıda bilimsel çalışma, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinde ve önlenmesinde etkili olan ekstraktın adaptojenik, kardiyotropik, antihipertansif ve antikoagülan özelliklerini kanıtlamıştır.

Jinekoloji ve obstetrikte uygulama

Yangın larvalarından yapılan bir hazırlık,Bu düşük ve kısırlık, anemi ve toksisite, aynı zamanda ortadan kaldırmak menopoz hastalıkların tedavisinde de uygulama alanı bulur. olumlu etkisi sadece bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Tentür klinik ortamda uygulandı, hastalar üzerinde olumlu etkileri vardır.

Androlojide kullanım

Yangın larvalarından yapılmış tenteler,uzun bir gençleştirici ajan olarak kullanılmıştır. Bu gerçeğin onayı Mısır, Mezopotamya, Avrupa ve Rusya'nın şifacıları tarafından oluşturulan eski el yazmaları bulunabilir. Yeterliliği tedavi etmek için değerli biyolojik materyalden preparatlar kullanıldı. Gece kelebek tırtıllarının ekstraktının gövdesi üzerindeki bu etki, adaptojenik, antioksidan, immünostimülasyon ve kardiyoprotektif özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

balmumu güvesi tarifi tentürü

Böyle durumlarda mum güvesi tentür nasıl alınır? İlaç sonbaharda ve ilkbaharda, yani yılda iki kez kullanılır.

Artan canlılık

Ateşin larvalarından elde edilen ekstrakt,Bir kişinin gücünü arttırmak ve önemli bir fiziksel zorlamadan sonra kaslarını hızlı bir şekilde geri yüklemek. Ek olarak, iyileştirici ajan hemoglobin sentezini hızlandırır ve kalsiyumun daha iyi emilmesini sağlar. Bu nedenle, postoperatif dönemde ve el emeği ile uğraşanlarda tentürlerin kullanılması önerilmektedir.

İlacın alınması ve zihinsel stresin artması önemlidir. Doğal çözümün psikotrop etkisi vardır, ruh halini arttırır, hafızayı ve öğrenme yeteneğini geliştirir.

dozaj

Balmumu güvesi tentürü nasıl kabul edilir? Bu ilaca verilen talimatlar, yemekten yarım saat önce su içilmesini ve az miktarda su (yaklaşık seksen gram) ile seyreltilmesini önermektedir. İlacın% 10'unun dozajı önceden hesaplanmalıdır. Bir kişinin kilosunun on kilogramı için üç damla ilaç alınır. Örneğin, seksen kilo ağırlığındaki bir hasta yirmi dört damla ölçmelidir.

Tentenin önleyici alımı günde bir kez yapılır. Hastalıkları tedavi ederken, ilacı günde iki veya üç kez kullanın.

Eğer tentür çocukları tedavi etmek için kullanılıyorsadozu hastanın yıl sayısına karşılık gelmelidir (6 yıl - 6 damla). On dört yaşından itibaren ergenler, tedaviyi yetişkinlerle aynı şekilde yapabilirler.

Hasta tüberkülozdan verildiğinde dozun biraz farklı bir şekilde hesaplanır. Hastalığın ağır bir karakteri 10 kg ağırlığındayken, her birinde sekiz damla vardır.

Miyokard enfarktüsü geçiren bir kişi, tentürÖngörülen tedavi sürecine paralel olarak sadece onuncu günde alınmalıdır. Bu tür hastalar için, 10 kilograma düşen damla sayısı dörde yükselir.

Başkaları için biraz farklı bir doz tavsiye edilir.şiddetli rahatsızlıklar. Bu durumlarda, damla sayısını kademeli olarak on kiloyla beşe çıkarmak gerekir. Her biri üç ay süren tentür kursları kabul edilir. Aralarında on dört veya yirmi gün ara vermek gerekir.

balmumu güvesi larva tentürü

Larvalardan kontrendikasyon ilacı yokateşi yok. Tek şey, bileşenlere bireysel hoşgörüsüzlük olması durumunda kullanılmamalıdır. Kural olarak, fon alma, ilaç tedavisinin arka planına karşı gerçekleştirilir. Bu nedenle alınan fonların uyumsuzluğunun bir sonucu olarak olumsuz sonuçlardan kaçınmak için bir uzmana ön danışma yapılması gerekmektedir.

Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 2019

Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 2019

Related news

 • Balık: yemek pişirmek için ipuçları
 • Çok İzlenen Videolar
 • Türkiye’nin en büyüğü en güzeli ve en problemlisi
 • Tokat Tavası
 • Aktif karbon Çeşitli hastalıkların tedavisinde uygulama
 • Çocuklar için Furazolidon

 • Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 31

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar


  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 95

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 3

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 70

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 5

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 66

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 22

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 32

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 39

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 12

  Balmumu güvesi tentürü. Balmumu güve ekstresi tentür uygulaması: yorumlar 38