Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandıkBadan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık


Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 23 06.02.2019, 16:41

Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık.

Badan aileden çok güzel bir bitkidir.Yüksek dekoratif özelliklere sahip taş dudaklıdır. Vatan BERGENIA - bu bitkinin 10'dan fazla türü bulunmaktadır Sibirya, Orta Asya, Himalayalar ve Çin, yoksul taşlı topraklar. ; Büyük, kösele, parlak yeşil yaprakları ve küçük beyaz çan, pembe veya soluk mor oluşan üzerlerinde lüks salkım şeklinde çiçeklenme yükselen - bahar ve yaz aylarında: arsa üzerinde yetişen, saxifrage tüm yıl boyunca dekore edecek sonbahar ve soğuk algınlığı yaklaşımı ile - parlak kızılcık boyama bitkilerinin yaprakları. Fil kulakları, Moğol çayı, bergenya - hepsi bitki balanının isimleridir. Bakım ve bu ürünün ekimi çaba ve beceri bir çok gerektirmez, böylece bile acemi yetiştiricisi için bahçe ya da çiçek yatak Badane mümkün süsleyin.balana bakım ve yetiştiriciliği

Tanım ve genel açıklama

Daha önce belirtildiği gibi, Bahan, Kamnelomkov ailesinin en seçkin temsilcilerinden biridir.

yapraklar

Badan'ın yaprakları yuvarlak, geniş veetli, 40 cm yüksekliğe kadar. Hayatlarının süresi büyüme, gelişme ve yaşlanmanın yaşandığı iki yıldır. yaşamın ilk yılında, bir parlak yeşil bir renge sahip, sonbahar bu durumda kırmızı kışlamak açmak ve bitki yeni bir yeşil kütlesi inşa etmek başlar ilkbaharda, "yetişkin" yaprak temelini oluşturan, o zaman, o zaman kahverengi die, pembemsi-sarıdır Isı bitkide aşırı nem buharlaşma ve aşırı ısınma engelleyen bir çalı, ilk koruyucu kaplamanın altında. Ölü yaprakların çöp düzenli salınımını gerektiren Badan, bakım ve yetiştirme, özellikle sıcak sezonunda, periyodik malçlama onun nem toprak ve kontrolünü kapsar.

rizomlar

Badana kökleri, sürünen, kalın, uzun vegüçlü bir dallanma, 4-5 cm çapa ulaşabilir, bu yüzden bu güçlü rizomların bölünmesinin bu bahçe mahsülünün çoğaltılmasının başlıca yolu olduğu şaşırtıcı değildir.

çiçeklenme

Bakım ve yetiştirme yapılmayan BadanSadece yemyeşil bitki örtüsü uğruna, ama geç Mart ve Nisan başında bol çiçekli için (iklim kuşağında bağlı olarak) 60 cm Çiçek bergenia yüksekliğe yapraklar üzerinde yükselen, lüks salkım şeklinde çiçeklenme üretir -. Bu küçük çan meşgul, ama çok yumuşak renk .muz ekimi ve bakımı

Badan: büyüyen ve bakımlı

Bakım açısından, bitki gösterişsizdir. Özel koşulların oluşturulması ve bakımının yanı sıra artan dikkat gerektirmez. Bédan gibi bir bitki için, bakım ve yetiştirme, az bilgi, beceri ve bahçe yeteneği gerektirir.

Sitede yer

Bir badana için ideal yer bir penumbradır.tam gölgede ve parlak güneşte oldukça rahat hissedecek. Fakir taşlı topraklara sahip toprakların bir ülkesi olan Moğol çayı (badana'nın bir başka adı) don ve kuraklığa dayanıklı bir bitkidir. Badana'ya zarar verebilecek tek şey - bunlar bizim bölgemizde çok yaygın olan geç bahar donlarıdır, çünkü bu zamanda zaten kırılgan ve narin çiçek sapları üretmeye başlamıştır.

ilaçlı muzBakım ve besleme

Badan başarılı büyüme ve gelişme içinzamanında sulama, ilkbahar ve sonbaharda malçlama, çiçek açtıktan sonra çiçek saplarını budama, böylece bitki daha sağlam ve sağlıklıydı. Badan ilacı mükemmel bir şekilde var ve beslenmeden, onlardan hoşlanmadığını bile söyleyebilirsin. "Aşırı beslenen" bakiye yapraklara dönüşür ve çiçeklenme için daha az enerji tüketir. Çiçeklenmeden sonra karmaşık bir mineral gübre ile ek bir gübreleme için yeterlidir, böylece donmadan önce bitkinin yeni rozetleri yerleştirmek ve güçlendirmek için zamanı vardır.

Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandıkBadan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık

Related news

 • Tırnak uzatma Fransız - klasik manikür oluşturmak için yeni bir yol
 • Kıvılcım 13. Bölüm izle
 • Manisa Kebabı (Bohça Kebabı)
 • KAYISI SOSLU PASTA Enfes Yemek Tarifleri
 • Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

 • Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 49

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık


  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 7

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 52

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 94

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 14

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 3

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 27

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 52

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 89

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 86

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 98

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 62

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 76

  Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık 83