Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollarBacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar


Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 1 21.02.2019, 07:54

Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar

Mantar çok bir mikroorganizma.İnsan vücudunda kök salar ve yaşamı herkese zehirleyebilir. Bu parazit çoğunlukla cildin ve saçın yanı sıra ayakların veya ellerin çivilerine yerleşir. En sık görülen enfeksiyon, ayak mantarlarıdır. Işaretleri arasında: cilt soyma, çatlaklar cilt, çivi renk değiştirme.

Bacaklarda mantar nasıl tedavi edilir?

Ayakların çivilerindeki mantarları tedavi etmektansaBacakların çivilerindeki mantarları tedavi etmeden öncedoğru tanı olduğundan emin olun. Bunun bir uzmana danışması en iyisidir - bir dermatolog. Bacaklardaki mantarın başladığı karakteristik işaretler vardır. Ayakların en savunmasız alanları, ayak parmakları arasındaki derideki katlardır. Bir mantar enfeksiyonu ile, bu yerler kaşıntı ve pul dökülmeye başlar. Sonra ağrılı kızarıklık, kıvrımlarda çatlaklar var. Belki de küçük sulu baloncukların ortaya çıkışı. Yavaş yavaş, enfeksiyon ayak tırnaklarına yayılır.

Tırnak plağı mantar enfeksiyonundan etkilenirse, o zaman rengini değiştirmeye başlar. Zamanla katlanmalar ve soyma var. Bu hastalık nereden geliyor ve mantarın bacaklarındaki tırnaklarda nasıl tedavi ediliyor?

En yaygın hastalık bir banyoda veya havuzda yakalanabilir. Bu mikroorganizmalarbacaklarda mantar nasıl tedavi edilir?ayakkabı ve kişisel eşyalar yoluyla da iletilir.hijyen. Saunalar, spor salonları ve kozmetoloji odaları da böyle bir enfeksiyonun geniş bir sıkışıklığının olduğu yerlerdir. Mantar parazitleri çok uygundur. Bunlar, eksi 60 ° C'den artı 100 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanıklı. Ayrıca, deterjanlarla çıkarmak neredeyse imkansızdır.

Enfeksiyona en yatkın insanlar arasında şeker hastalığı, kan dolaşımı rahatsızlıkları çekenler ve fazla kilo almaktalar.

Ayak mantarı: neyi tedavi edilecek?

Hastalığın ilk aşamasında, deneyebilirsinizHastalığı sabun ve tuz banyoları ve özel antifungal merhemlerle tedavi edin. Merhem uygulamadan önce, banyoda ayağınızı tutmanız gerekir. "Mycosorp", "Canison", "Nizoral" ve "Lamisil" gibi uygun merhemler.

Ev terapisi işe yaramazsa, o zamanDoktor, oral uygulama için özel hazırlıklar yazacak. muamele esnasında, daha sonra kurutuldu, sonra iki saat için paketin kapatılması, sirke çubuk% 30 çözeltisi ıslak ve ovmak ayakkabı, işlemek genellikle gereklidir, iyi havalandırın.

 Ayak mantarı tedaviden dahaMantarları tırnaklarda veya bacak veya ayak tırnaklarında tedavi etmek yerine? Halk yöntemlerini kullanıyoruz

Evde antifungal merhem için bir reçete var: bir çiğ yumurta, 1 çorba kaşığı. Ayçiçek yağı ve dimetil fosfat, 1 çorba kaşığı bir kaşık. % 70 sirke kaşığı. Malzemeleri karıştırın ve sıkıca kapalı bir kaba koyun. Merhemi buzdolabında saklayın, aksi halde bozulabilir. 3 hafta boyunca her gün uygulayın. Etkilenen çiviye uygulanır ve bütün gece boyunca bırakılır, daha sonra çanta bacağın üzerine konulur ve parmaklar üst tarafa yerleştirilir. Mantarı elinizden çıkarmanız gerekiyorsa, yöntem aynıdır, ancak paketin üzerine bir eldiven takmanız gerekir (eldiven çalışmayacaktır). Hastalık kötü bir şekilde başlamışsa, sabahları prosedürü tekrarlamaya ve tüm gün boyunca merhemdeki merhemden çıkmaya değecektir. Tüm tedavi kurallarına tam olarak uymak çok önemlidir.

Şimdi, ayak tırnaklarındaki mantarın nasıl ve nasıl tedavi edileceğini biliyorsunuz.

Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollarBacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar

Related news

 • Çocuğunuz için bir araba koltuğu nasıl seçilir
 • Xiaomi Mi Bluetooth hoparlör BİMde satılacak Xiaomi Mi Bluetooth BİM fiyatı ne kadar
 • Bir çocukta ne zaman görünmez
 • Cruise: grup ve yaratıcılığı
 • Örgü Babet Ayakkabı Yapılışı

 • Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 73

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar


  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 84

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 27

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 31

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 82

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 77

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 22

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 48

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 83

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 66

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 37

  Bacakların veya ayakların tırnakları veya çivileri üzerinde mantar tedavisi yapmaktan çok: Farklı yollar 53