Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 2019

Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 2019
24.08.2019

Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 1

Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi

Ortodoks Kilisesi hiyerarşisinde en yüksek bağPiskopos. Rus Ortodoksluğundaki en etkili temsilcilerinden Metropoliten Yüvenaly Krutitsky ve Kolomna bu konunun konusu olacak.

Krutitsy ve Kolomna Büyükşehir Belediye Başkanı

Doğum, eğitim

ROC'nin gelecekteki hiyerarşisi 22 Eylül 1935'de doğdu.Yaroslavl'da. Vladimir Poyarkov yani bu isim Metropolitan Yuvenaly Krutitsky ve Kolomna tarafından dünyaya takıldı - bir çalışan ailesinden geldi. On bir yaşından itibaren, kiliseye katılmaya başladı ve Yaroslavl Katedrali'ndeki sunakta görev yaptı. Liseden mezun olduktan sonra giriş sınavlarını Leningrad Teoloji Okulu'na geçti ve daha sonra birinci sınıftan mezun oldu. Daha sonra çalışmalarını Leningrad Teoloji Akademisinde sürdürdü.

Manastır yeminleri ve rahmetlendirme

1959'da Vladimir Poyarkov bir karar verirManastır yeminini almak için. Töreni Nicodemus (Rotov), ​​o zaman hala Archimandrite ve gelecekteki Leningrad metropoliti ve 20. yüzyılda ROC'nun en seçkin hiyerarşilerinden biri tarafından gerçekleştirildi. Kudüs eski Patriğinin hayatı boyunca, aynı adı taşıyan aziz onuruna Yuvenaly adını vermişti. Bir aydan kısa süre içinde rahip Yuvenaly hierodeacon seçildi ve iki ay sonra bir hieromonk olarak görevlendirildi.

Büyükşehir Krutitsky ve Kolomna Çocuk Biyografisi

Rahibe ofisinde bakanlık

Bir rahip olarak, gelecekteki metropolitan YuvenalyFotoğrafı aşağıda olan Krutitsky ve Kolomensky, Dünya Konseyi Kiliseleri de dahil olmak üzere Avrupa'daki ROC'daki çeşitli heyetlerde yer almaktadır. Harici Kilise İlişkileri Bölümü'nde çalışıyor ve 1961-1962'de Yeni İlahiyat'ı bu seminerde öğretiyor. Ardından, yabancı cemaatlere yapılacak bir dizi randevu değiştirildi ve 1964'te Kutsal Sinodun Arşimandir Yuvenalyu'nun kararıyla piskopos olmaya kararlıydı.Metropolitan Juvenaly krutitsky ve Kolomna yorum

Piskopos'un Krutitsa ve Kolomna bölümlerine tayin edilmeden önce ibadet ve hizmeti

Büyükşehir Yuvenaly Krutitsky ve KolomnaAlexander Nevsky Lavra'da 26 Aralık'ta vaftiz edilen piskopos. Bu kutsananın kutsanması, o zamanlar Leningrad koltuğunu işgal etmiş ve bir metropol haline gelmiş olan aynı Nicodemus (Rotov) tarafından yönetiliyordu. Bir hizmet yeri olarak, Piskopos Yuvenalyu Zaraiskaya Başkanlığına atandı. Bununla birlikte, bakanlığı kısa ömürlü oldu. Rahip olmasının yanı sıra, temel olarak yabancı toplulukları besledi. Japon deanery ve daha sonra ABD'deki cemaatler - Krutitsy Büyükelçiliği ve Kolomna Yuvenaly 1960'larda ve 1970'lerde faaliyet gösterdiler. Onun biyografisi, otokefi Amerikan Ortodoks Kilisesi'nin ve Japonya'nın özerk Ortodoks Kilisesi'nin doğumu gibi olaylarla bağlantılıdır.

ROC'nin yerel konseyinin organizasyonu ile ilgili çalışmalar için1971 yılında Patrik Pimen, Juvenal'ı başpiskoposun rütbesine yükseltti. Ve bir yıl sonra Metropolitan rütbesine yükseldi. O zamandan beri, Rus Ortodoks Kilisesi'nin Kutsal Sinodunun ve Dış Kilise İlişkileri Dairesi Başkanının daimi üyesidir. 1977'de Krutitsy ve Kolomna Büyükşehirlerine atandı.

Büyükşehir Juvenaly Krupitsky ve Kolomna fotoğraf

Krutitsa ve Kolomna diocese'de servis

Yukarıdaki bölüm başkanının pozisyonu1981'de isteyerek ayrılır. O zamandan beri, farklı yıllarda birçok devlet, kamu ve kilise toplumları ve komisyonlarının bir üyesiydi. SSCB ve SSCB Dostluk Derneği - - Mesela, ABD'de Derneği'nin başkan yardımcısı olarak görev Almanya ve diğer birçok benzer yapıların bir üyesiydi.

Bugüne kadar aynı sandalyeyi işgal etti.Metropolitan Yuvenaly, Moskova piskoposunun işlerinin yöneticisidir. Ayrıca, azizlerin kanonlaşması konusunda Synod Komitesi toplantılarına başkanlık ediyor. 1993'ten bu yana, görevleri arasında, Slav yazı ve kültür günlerini hazırlayan ve yürüten örgütlenme komitesinde eş başkanlık yer almaktadır.

Kilise bakanlığı için Metropolitan YuvenalyKrutitsky ve Kolomna'ya birçok kilise ve laik ödül verildi. Diğer şeylerin yanı sıra Radonezh'teki Aziz Sergius, Sarov'un Seraphim'i, Havarilerle Eşitlik Prensi ve Moskova'dan Daniel'ın emirlerinin sahibidir. Ayrıca on diğer yerel Ortodoks kilisesinden ve Rusya Federasyonu hükümetinden çeşitli ödüller aldı.

Kilise itibar

En etkili ve en eski hiyerarşilerden biriPatrikhane - bugün bilinen, Metropolitan Yuvenaly Krutitsky ve Kolomna. Farklı kilise çemberlerinden bu konuda yorumlar değişebilir. Aşırı muhafazakarlar nikodimovtsa ve geç rahip Alexander Erkekler çalışmalarına sadakat ve rahip Georgi Kochetkov olarak sevmediğim. Öte yandan, o çok geleneksel bir görünüme sahip bir kilise İşlevleri ve yönetici temsil eden bir liberal veya reformist bir üne sahiptir etmez. kilise ve ideolojik tarafsızlığı korumak, Büyükşehir Juvenal skandalını kaçarak adamış bir kilise hierarch, Başpiskopos ve yetenekli yönetici olarak bilinir.

Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 2019

Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 2019

Related news

 • İlber Ortaylı: Paşa Samsun’a çıktı ve hiç iyi bir çıkış noktası değil, hemen soluğu havzada almış
 • Misinalı Şiş İle Bebek Yeleği Yapımı
 • Polar ve Michurinsky caddesi üzerinde Restoran Byrodrome, Moskova: yorumlar, menü
 • Peynirli Lavaş Böreği Tarifi
 • Minik Ustalar Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda

 • Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 5

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi


  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 8

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 58

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 49

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 92

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 99

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 50

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 14

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 73

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 50

  Büyükşehir Juvenaly Krutitsky ve Kolomna: biyografi 6