Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti 2019

Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti 2019
Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti

Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti

Bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel zayıflama diyeti

Bölgesel yağlanma, vücut alanlarının sadece belirli bölümlerinde yağ birikimlerinin oluşması olarak tanımlanabilir. Özellikle karın, kalça, basen ve üst bacak gibi alanlarda oluşan bu yağlanmalar estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda kişiyi psikolojik olarak da etkiler. Özgüven eksikliğine neden olur. Fazla yağlardan kurtulmak için hem düzenli olarak egzersiz yapılmalı hem de beslenme düzenine dikkat edilmelidir.

Bölgesel kilolar nasıl verilir: Bölgesel yağları eritme yolları:

Bölgesel kilolardan kurtulma: Su tüketimi

Bölgesel kilolardan kurtulmak için ilk yapılması gereken tüketilen su miktarının artırılmasıdır. Her gün yeterli miktarda su tüketilmesi hem kilo vermeye yardımcı olur hem de genel sağlık için son derece faydalıdır. Her gün 3 litreye yakın su içilmelidir. Su tüketimi hücrelere daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Her yemekten önce su tüketilmesi iştahın azaltılmasına yardımcı olur.

Bölgesel kilolardan kurtulmanın yolları: Elma

Elma içerdiği pektin maddesi ile iştahı azaltır ve kilo verilmesine yardımcı olur. Tokluk yarattığı için özellikle öğün aralarında tüketilmesi önerilir. Her gün düzenli olarak tüketildiğinde lif açısından da zengin olduğu için sindirim sistemini geliştirir. Elma antioksidan açısından da zengindir. İçerdiği faydalı bakteriler sayesindeki vücuttaki zararlı bakterileri ve toksinleri vücut dışına atmaya yardımcı olur. Elma dilimlerinin üzerine tarçın eklenerek de tüketilebilir.

Bölgesel zayıflamanın en kolay yolu: Yulaf

Yulaf tüketimi karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Lif açısından zengindir. Sindirim sistemini geliştirir ve bağırsak sağlığının korunmasını sağlar. Sabah kahvaltıda 1 kase yulaf ile 1 bardak yağsız süt tüketilebilir. İştahı azaltır ve gün içerisinde yemek yeme isteğini hafifletir. Ayrıca gün içerisinde enerji seviyelerinin yüksek olmasını sağlar. Yağ yakıcı gıdalardan biridir. Öğün aralarında 1 kase yoğurt ile 1 yemek kaşığı yulaf da tüketilebilir.

Bölgesel yağlardan kurtulma diyeti: Mercimek

Bölgesel yağlardan kurtulmak için diyet listesine mercimek de eklenmesi önerilen besinler arasındadır. Yağ miktarı oldukça düşük olan mercimek, protein açısından da zengindir. Kas hacminin artmasına yardımcı olurken yağ hacmini azaltır. Kompleks karbonhidratlar ve lif gibi besin öğelerini içerdiği için sindirim sistemini geliştirir. Mercimek çorbası ya da mercimek yemeği haftada 2 ya da 3 gün düzenli olarak tüketilebilir.

Bölgesel incelme diyeti: Acı biber

Yağ yakımını hızlandırmak için en etkili besinlerden biri de acı biberdir. Acı biber içerisindeki kapsaisin ile metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırır. Bu nedenle yemek ve salatalara eklenerek tüketilmesi önerilir. Alternatif olarak bir bardak sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı acı biber eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Daha sonra süzülür ve tüketilir. Her gün 2 bardak kadar tüketilebilir.

Yağları yakmak için diyet: Elma sirkesi

Yağların daha hızlı yakılması için elma sirkesi de etkili besinler arasındadır. İştahı azaltırken aynı zamanda tokluk hissi yaratır. Kan şekeri seviyelerini dengeleyen özellikleri de vardır. Metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki yağ birikimlerini azaltır. Her sabah 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenerek tüketilebilir. Elma sirkesi kesinlikle tek başına tüketilmemelidir. Aksi takdirde mide yaralarına ya da mide ekşimesi ve yanması gibi durumlara neden olabilir.

Yağ yakıcı meyveler: Papaya

Papaya çok yönlü bir meyvedir; vitamin, demir, kalsiyum ve riboflavin ile papain adı verilen bir enzim içerir. Papain maddesi kilo verme sürecinde oldukça etkili bir besindir. Kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda protein içerdiği için kas gelişimini de artırır. Papaya her gün düzenli olarak tüketilebilir.

Yağ yakan yiyecekler: Keten tohumu

Keten tohumu lif açısından en zengin besinlerden biridir. Bu içeriği ile sindirimi geliştirir ve bağırsak sağlığının korunmasını sağlar. Kötü kolesterolün yükselmesini engeller. Omega 3 yağ asitleri gibi faydalı yağları içerir. Keten tohumu 1 kase yoğurt ile karıştırılarak tüketilebilir ya da salatalara eklenebilir.

Limon suyu zayıflatırmı?

Limon C vitamini açısından en zengin besinlerden biridir. Bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar. Aynı zamanda yağ yakıcı özellikleri de vardır. Pektin de içerdiği için iştahı azaltmada etkilidir. Bir bardak kaynar suyun içerisine limon suyu eklenerek her sabah kahvaltıdan önce tüketilebilir. Salata ver çorbalara ya da bitkisel çaylara da limon suyu eklenerek tüketilebilir.

Yağ yakan yiyecekler: Karabiber

Yağ yakıcı özellikleri olan karabiber diyet listesine mutlaka eklenmelidir. Salatalara, omler ya da meyve sularına eklenerek tüketilebilir. Karabiber yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkilere sahiptir. Kanda yağ birikmesini engeller.

Yağ yakan baharatlar: Tarçın

Tarçın da yağ yakıcı özellikler içerir. Kan şekeri seviyelerinin dengelenmesine yardımcı olur. Kolesterol düzeylerini dengeler. Vücutta insülin seviyesini düşürücü etkileri vardır. Bu özelliği ile şeker hastalarına önerilir. Tarçın; süt, bal, ekma, yulaf gibi besinler ile birlikte tüketilebilir. Alternatif olarak 1 bardak kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı tarçın eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir ve süzülerek tüketilir.

Yağ yakıcı içecek: Kızılcık suyu

Kızılcık suyu idrar söktürücü özellikleri ile bilinir. Hızlı kilo verilmesini sağlar ve yağ yakımını teşvik eder. Kızılcık suyu antioksidanlar açısından da zengindir. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko gibi vücut için faydalı besin öğelerini içerir. Her yemekten sonra tatlı yerine kızılcık suyu tüketilebilir.

Kilo vermenin yolları: Yoğurt

Yoğurt hem sağlıklı hem de besleyici bir gıdadır. Öğün aralarında tüketilmesi iştahın azaltılmasına yardımcı olur. Kemik ve eklem sağlığı için de faydalıdır. İçerdiği yararlı bakteriler ile bağırsaklardaki zararlı bakterilerin dışarı atılmasını hızlandırır.

Bölgesel kilo verme hareketleri:

Sopalı egzersiz

Bu egzersiz için düz bir sopaya ihtiyaç vardır. Sopa enseye konulur. Ardından sopanın iki yanında eller önce doğru geçirilir. Ayaklar omuz hizasında açılır. Üst beden sağa ve sola döndürülerek hareket ettirilir. 20 tekrar yapılması önerilir. Bu egzersiz yan ve göbek bölgesindeki yağların eritilmesini sağlar.

Mekik

Mekik egzersizi göbek çevresindeki yağlanmadan kurtulmak için en etkili egzersizlerden biridir. 25 tekrarla başlanıp sayı gün geçtikçe artırılabilir.

Bel yağları için mekik

Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yan mekik egzersizi de yapılabilir. Bu egzersiz mekik hareketi ile oldukça benzerdir. Farklı olarak bacaklar çalıştırılır. Yan yatılır ve dirsek yere konarak el ile kafanın altına destek yapılır. Bacak yukarı kaldırılarak yan kasların çalılması sağlanır. 20 tekrar olarak uygulanabilir.

Diğer öneriler:

Her sabah 1 bardak ılık suyun içerisine 1 çay kaşığı bal ile 1 yemek kaşığı limon suyu eklenerek tüketilebilir.

Sabahları 35 ila 40 dakika yürüyüş yapılması önerilir.

Sabahları soğuk duş alınması hem enerji verir hem de yağ yakımını hızlandırır. Cildin da daha sıkı kalmasını sağlar.

Bölgesel yağlanma için 1 haftalık diyet listesi:

Kahvaltı:1 tane yeşil elma ile 1 tane şeftali

Ara öğün:1 parça dil peyniri ile 1 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği:1 tabak derisiz ızgara tavuk göğüs eti ile 1 kase roka ve marıl salatası

Ara öğün:4 adet yulaflı bisküvi

Akşam yemeği:1 tabak zeytinyağlı taze fasulye, 1 dilim kepek ekmeği, 1 kase mevsim salatası

Gece yatmadan önce:1 bardak şekersiz tarçın eklenmiş ılık süt

Gün içerisinde şekersiz bitki çayları da tüketilebilir.

Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti 2019

Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti 2019

Related news Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama DiyetiBölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti


Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti