Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 96 05.03.2019, 01:19

"Azithromycin 500" adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları

Son yıllarda tıp çok ileri adım attı. Çeşitli patolojilerin tedavisi için giderek daha popüler olan antibakteriyel ve antimikrobiyal bileşimlerdir. Bu ilaçlardan biri "Azitromisin 500" dir. Bu ilacın kullanımı için talimatlar bu makalede sağlanacaktır. Ayrıca, açıklanan aracın sahip olduğu yorumlar hakkında da bilgi edineceksiniz. Ayrı ayrı, ilacın fiyat ve bileşimini anlatmak gerekir.

azitromisin 500 kullanım talimatları

Ilaç tanımı

İlacın bu formu tabletlerde sunulmaktadır. Bir karton paketinde, üç ila altı arasında "Azitromisin 500" ilacı kapsülü bulabilirsiniz. Kullanım talimatları her zaman tabletlere eklenir.

Üreticiye bağlı olarak ilaçFarklı bir ambalaj şekline sahip (kare veya dikdörtgen). Ayrıca, paketin cephesi, üreticinin ve ticari markasının tercihlerine bağlı olarak boyanmıştır.

"Azitromisin 500" ilacıUygulama daha sonra açıklanacaktır) bir toz formuna sahip bir tıbbi maddedir. Jelatin kabuklu bir kapsül içinde kapatılmıştır. Bu ilacın daha kolay uygulanması için gereklidir.

Ilaç bileşimi

"Azitromisin 500" nedir? Kullanım talimatı, ilacın geniş spektrumlu bir antibiyotik olduğunu bildirmektedir. Bu, bu ilacın birçok mikroorganizmaya karşı etkili olduğu anlamına gelir.

azitromisin 500 mg kullanım talimatları

Ana aktif içerirAynı adı taşıyan bir madde - azitromisin. Katı bir formdaki bir tablet, ilacın 125, 250 veya 500 miligramını içerebilir. Kapsüller hakkında konuşuyorsak, 250 veya 500 miligram içerirler. Buna dayanarak, "Azitromisin 500" ün kapsül veya tablet olduğu sonucuna varılabilir.

Çözüm ne zaman tayin edilir?

"Azitromisin 500 mg" ilacının kullanımı için talimatlar ne anlama geliyor? Özet, bu ilacın reçete edildiği aşağıdaki durumları göstermektedir:

 • alt veya üst solunum yollarının enfeksiyonu;
 • idrar ve genital bölgenin patolojisi;
 • bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu mide ve bağırsak hastalıkları;
 • ülser ve diğer patolojiler şeklinde cilt lezyonları.

Genellikle, karmaşık tedavide ilaç kullanılır. Bu durumda, aynı ek bileşenlere sahip olabileceğinden, her iki müstahzarın bileşimini de hesaba katmak gerekir.

Kullanım kontrendikasyonları

Hasta hangi durumlarda reddetmelidir?ilaç "Azitromisin 500" (kapsül) ile tedavi? Kullanım talimatları, ürünün böbrek ve karaciğer yetmezliği için kullanılamayacağını size bildirir. Aritmi veya kan basıncı düzeyinin ihlali olan hastalarda yan etkiler de gelişebilir.

Ilacın bu formu çocuklarda kontrendikedir16 yaşına kadar. Onlar için farklı bir doz seçmeniz ve gerekirse ilacın şeklini değiştirmeniz gerekir. İlaç azitromisine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere atanmamıştır.

azitromisin 500 kullanım kılavuzu

İlacın dozu

İlaç tabletleri "Azitromisin 500 mg" ne kadar almalıyım? Kullanım talimatları aşağıdaki dozajlarda sizi bilgilendirir:

 • genital yolun enfeksiyonu ile, bir kez, bir gram azitromisine tekabül eden ilacın 2 tableti alınır;
 • cilt ilk gün etkilendiğinde, iki tablet içmek gerekir, daha sonra 4 gün daha ilacın bir kapsül almak;
 • Diğer durumlarda, ilaç üç gün boyunca reçete edilirken, bir gün bir tablet almalıdır.

Çocuklar için, ilaca bağlı olarak ilaç reçete edilir.vücut ağırlığı Çocuğun ağırlığının her kilogramı için 10 miligram azitromisin verilmelidir. Basit bir hesaplamadan sonra, 20 kilogram ağırlığındaki bir çocuğun kapsülün üçte birini alması gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Tedavinin seyri üç günden fazla değildir.

Ilaç alma yöntemi

"Azitromisin" (tablet, 500) ne kadar içilir? Kullanım talimatları ürünün gıda ile alınmaması gerektiğini göstermektedir. Yemekten bir saat önce kapsülü içmelisin. Eğer ilacı almak için zamanınız yoksa, o zaman yemeklerden sadece iki saat sonra bunu yapmak mümkün olacaktır.

kullanım için azitromisin 500 kapsül talimatları

Böyle bir rejim ilaca izin verirdoğru davranmak ve yan etkilere neden olmamak. Bir tableti içmek için çok fazla soğutulmuş suya ihtiyacınız var. Bu durumda kapsül topraklanamaz. Bu yüzden ilaç bebeklere alamaz. İlacın analoglarını vermek veya ilacın farklı bir dozunu seçmek tercih edilir.

Olası reaksiyonlar

Ilacın yan etkileri var mı"Azitromisin 500"? Kullanım talimatları, tüketici yorumları ve doktorlar, ürünün yanlış kullanılması durumunda mide bulantısı ve kusmanın gelişebileceğini bildirmektedir. Daha az yaygın şişkinlik, kolik ve ishal. Bu ilacın, diğer birçok antibiyotik gibi, gastrointestinal sistemi olumsuz etkileyebileceğine dikkat edilmelidir. Bu yüzden doktorlar tedaviden sonra restoratif tedaviden faydalanmaları için tavsiyede bulunuyor.

Çok nadiren bir hasta gelişebiliralerjiler, kızarıklıklar, kaşıntı veya Quincke'nin şişmesi gibi ilaca karşı reaksiyonlar. Böyle bir sonuçta, en kısa zamanda yardım için doktora başvurmak gerekir. Özellikle zor durumlarda, gastrik lavaj ve hastaneye yatış gerekli olacaktır.

Özel talimatlar

İlaç oldukça güçlü bir antibiyotiktir. Bununla birlikte, bazı ilaçlar aktif maddenin emilimini yavaşlatmaya yardımcı olur. "Azitromisin" ilacı da bazı formülasyonların etkisini güçlendirebilir veya zayıflatabilir. Bu nedenle, açıklanan bir antibiyotik ve diğer preparatlar arasında iki saatten az olmayan bir mola verilebilmesi için bir alım modunun seçilmesi gereklidir.

azitromisin kapsüller 500 mg kullanım talimatları

İlacın kullanıldığı yol göz önüne alındığında,Her kişi için uygun bir kullanım şeması seçmek mümkündür. Doktor bu konuda size yardımcı olacaktır, ayrıca "Azitromisin 500" preparasyonuna ekli kullanım talimatları.

Şifalı kompozisyon fiyatı

Bu ilaç Rus bir ilaçtırÜretim. Bu yüzden nispeten ucuz bir maliyeti var. Yurtdışında üretilen aynı aktif maddeye sahip birçok analogun birkaç kat daha pahalı olduğu söylenebilir.

Zaten "Azitromisin" ilacı ile tanışıyorsunuzkullanım talimatları (500 mg). Tıbbın fiyatı tamamen paketin büyüklüğüne bağlıdır. Kutu 3 kapsül içeriyorsa, bu kompozisyon size yaklaşık 80 rubleye mal olacaktır. Bir kerede 6 tablet almanız gerektiğinde, böyle bir ilaç için 100 ruble ödemeye hazır olun. Fark ederseniz, büyük bir kutu ilaç almak çok daha kârlıdır. İlaveten, ilaç uzun bir süre için oda sıcaklığında güvenli bir şekilde saklanabilir.

azitromisin 500 kullanım kılavuzu

"Azitromisin" ilacı hakkında alıcı ve doktorların yorumları

Doktorlar bu ilacın çok olduğunu söylüyorbirçok patolojik mikroorganizmaya karşı etkilidir. Hem kişinin içinde hem de vücudun yüzeyinde bulunan mikroplarla savaşabilir. Doktorlar şöyle diyor: İlaç o kadar güçlü ki üç günlük tedaviye ihtiyaç vardır. Diğer ilaçların beş gün ila iki hafta arasında alınması gerekiyorsa da, aksi takdirde işe yaramayacaktır. Doktorlar, özellikle ağır ve tehlikeli durumlarda, ilacın 4 veya 5 gün alınabileceğini bildirmektedir. İlaç "Azitromisin" bir kalıntı etkiye sahip bir antibiyotik olduğunu dikkate değer. Bu, düzeltmeyi durdurduktan sonra ilacın birkaç gün boyunca aktif kalacağını gösterir.

Tüketiciler bu ilacın çok olduğunu bildiriyorResepsiyonda uygundur. Hastalar artık ilacı günde birkaç kez almaya gerek yok. Bir kapsülün günde sadece bir kez içilmesi yeterlidir. Ayrıca, tüketiciler tedavinin etkisinin hemen geldiğini bildirmektedir. Zaten düzeltme ikinci gününde, hastanın durumu önemli ölçüde geliştirildi.

Bu ilacın kullanıcılarıilacın insan bağırsağı üzerindeki zararlı etkisinden söz eden bilgiler. Bu nedenle birçok hasta, yararlı bakterilerden oluşan bir kompleks almak için antibiyotik tedavisini durdurduktan hemen sonra dener. Bu yapılmazsa, mikroflora kendini kurtarabilir. Ancak, bu biraz zaman alacaktır. İyileşme olurken, kişi gazla, gaz oluşumunda, mide bulantısı, ishal veya kabızlık ile işkence edilebilir. Bütün bu fenomenler oldukça tatsız. Bu yüzden doktorlar genellikle hastalara restoratif tedavi ihtiyacını derhal bildirirler.

azitromisin tabletleri 500 kullanım kılavuzu

Doktorlar ayrıca ilacın olmadığını bildiriyorHamilelik ve diğer emzirme döneminde kullanılır. Sadece özellikle ağır vakalarda, bu tür tedavi gelecekteki anneler için reçete edilebilir. Bunun için, ikinci trimester genellikle bebeğin organları ve sistemleri oluşturulduğunda ve doğumdan önce hala iyileşme için zaman bulunduğunda seçilir. Emzirme döneminde bir kadın için düzeltme gerekliyse, doktorlar, laktasyonu geçici olarak durdurmayı ve ilacı genç bir çocuğun vücuduna sokmamak için bebeği karışıma aktarmayı önerir. Bu durumda, bir çocuk doktoruna danışın.

Özetlemek

"Azitromisin" ilacı ile tanıştın(kapsül, 500 mg). Kullanım talimatları makalede açıklanmıştır. İlacın daha az miktarda içilmesi gerekiyorsa, uygun hapları satın almanızın tercih edildiğini unutmayın. Tıbbı birkaç parçaya bölmek tavsiye edilmez. Aksi halde, etkinliğini biraz kaybedebilir.

Tedaviye başlamadan önce doktor ofisini ziyaret edin vebireysel randevular alın. Ilacı sadece doktor tarafından tavsiye edildiği gibi bir dozajda içirin ve şemayı izleyin. Size sağlık ve esenlik diliyorum!Related news

 • Sigarayı Bıraktıktan Sonra
 • Nişan Yüzüklerini Kim Takar
 • Şal Yaka Bebek Yelegi
 • Göğüs neden çizilir: bilimsel ve popüler açıklamalar
 • Sihirli Dadı Fragman

 • Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 87

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları


  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 59

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 20

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 95

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 94

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 43

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 43

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 12

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 48

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 55

  Azithromycin 500 adlı ilaç: kullanım, açıklama, kompozisyon ve inceleme talimatları 12