Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 2019

Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 2019
23.08.2019

Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 53

Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar

Köpek Weimaraner (Weimar Piggy veya Evlilik)sıra dışı takma adını haklı olarak hak etti - "Gümüş Hayalet". Zarif görünümü ve güzel rengi sizi kayıtsız bırakmayacaktır. Weimaraner (yazının tarifinde makalede sunulmuştur) iki alt türü vardır - düz saçlı ve uzun saçlı.

Cinsinin görünüşünün ilk versiyonu

Genel olarak köpeklerin ilk sözü kabul edilir.XIII yüzyılda sıradışı simli yün ile ortaya çıktı. Eski belgelere göre, Fransız Kralı Louis IX Saint'nin mahkemesinde Weimaraner gibi hayvanlar vardı. Cinsinin tanımı "Gas of Book" başlıklı Count Gaston de Foix'in elyazmasında yer almaktadır. Bu cins köpeklerin Avrupa ülkelerinde çok popüler hale gelmesi onun sayesinde.

Diğer birçok var olduğuna dikkat edilmelidirWeimaraner'ın ortaya çıkışının versiyonları, atalarından Avrupalı ​​evlilikler olan Ulm mavi danes ile geçti. Cinsinin ismi, XIX yüzyılda nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. O, bu hayvanların yetiştirildiği iddia edilen Alman Weimar kentiyle ilişkilidir. Zamanla, köpekler özel sergilere katılmışlardı, burada aralarında çapraz olarak sunulmuşlardı ve 1896'dan beri bağımsız ve resmi olarak kayıtlı bir cins olarak.

Başlangıçta, bu hayvanlar avlanmak için kullanıldıyaban domuzu, geyik ve ayılar üzerinde. Ancak, bir süre sonra yavaş yavaş kümes hayvanlarının çıkarılmasına alışmışlardı. Her zaman, Weimaraner'ın (aşağıdaki fotoğraf), her zaman yüksek rütbeli sahibine eşlik eden elit bir köpek olarak görülmesi ilginçtir. Belki de, bu, modern temsilcilerinin karakterine dair silinmez bir iz bırakmıştı.

Weimaraner fotoğrafı

Weimaraners'ın görünüşünün ikinci versiyonu

Aslında, nasıl ve ne zaman belli olduğu bilinmemektedir.Bu köpekler vardı, ama bu hayvanların XIX yüzyılda Charles Augustus, Weimar Dükü'nün Alman mahkemesinde mevcut olduğu şüphesizdir. Asilzadenin kendisinin, efendisine karşı dayanıklılık, cesurluk, yıldırım-hızlı tepki ve özverili bağlılık olacak yeni bir evrensel av ırkını yaratmayı hayal ettiği söylenir.

Kedinin neredeyse bir köpeğin zarifliğini görmek,Aniden, kurbanına doğru hızlı bir vuruşa dönüşen Alman avcılar, "Gümüş Hayalet" adını verdiler. Daha sonra Weimar'da uzun süre bu muhteşem hayvanlara denirdi.

Weimaraner türünün tanımı

Yeni bir türün kaydı

Bu köpeklerin isimlerini aldığı bilinmektedir.1850'lerde. Weimaraner'ın resmi doğum günü, ilk üreme kitabı ortaya çıktığında 1890'tır. Onların seçimi, her zamanki gibi, canavara çalışmak üzere köpekler hazırlayan Weimar avcıları tarafından derhal alındı.

Uzun saçlı Weimaraner, ortaya çıktıdüzgün kaplanmış ebeveynlerden gelen ışık, 1935 yılına kadar bir kabile itlaf olarak kabul edildi ve üreme dışlandı. Bu, köpeğin tanınmış Avusturyalı yazar Ludwig von Mereyu'yu sevmediği kadar devam etti. Kısa bir süre sonra, uzun saçlı bireyler hala standartta yer almışlardı ve birçok meraklılar üreme ile uğraştılar.

Uzun saçlı Weimaraner

Weimaraner: cins tanımı

Daha önce de belirtildiği gibi, bu hayvanların yünüuzun veya kısa olabilir. Saçın uzun saçlı bireyleri çok yumuşak, hafif dalgalı veya düzdür. Pençelerde, kulaklarda ve kuyruğunda, yün her zaman farklı uzunluktadır. Düzgün saçlı köpeklerde, saç oldukça sert ve vücuda sıkı bir şekilde uyuyor. Astarın hem bir hem de diğer alt türlerin ikisi de olmaması ilginçtir. Bu cinsin temsilcilerinde bulunan renkler, buğunun pembeden simli olmasına kadar değişebilir; kafa ve kulaklardaki saçlar vücudun diğer kısımlarından daha hafiftir ve parmaklar ile göğüste beyaz lekeler vardır.

Weimaranera yavruları gök mavisi ile doğargözler, ama büyüdükçe, renk koyu veya açık sarı renk tonlarına dönüşür. Aşağıdan yuvarlaklar ile geniş ve uzun kulaklar. Bu köpeklerin başı gövde ile orantılıdır ve gözlerin arasında belirgin bir oluk vardır. Namlu açılı ve uzamış. Burunda bir kambur var ve lobun kendisi gri-siyah renklidir.

Weimaraners'ın boynu zarif ve uzun, pürüzsüzayrı bir araya dönüşüyor. Göğüs derin ve geniş. Geri oldukça güçlü ve uzun. Mide hafifçe sıkılır. Paws, iyi gelişmiş ligamentler ile güçlüdür. Buldozerlerin teslim edilmesine izin verilmediğinden paralel olmalılar. Kuyruk uzun ve düşük ayarlanmış.

Parametreler gelince, bu köpekler olabilirhem büyük hem orta boyda, omuzlarındaki yükseklik neredeyse vücudunun uzunluğuna eşittir. Genel olarak kabul edilen standartlara göre, erkeklerin büyümesi 59-70 aralığında olmalıdır, dişiler - 57-65 cm, ve ağırlık, sırasıyla 30-40 ve 25-35 kg.

Köpek Weimaraner

karakter

Daha hareketli ve aktif bir köpek bulmak zor,Weimaraner'den daha. Sadece küçük çocuklarla değil, diğer hayvanlarla da uğraştığını söylemek gerekirse, cinsin tarifi eksik olurdu. Ancak, bazı bireylerin bazen çok inatçı ve inatçı olduklarını unutmayın. Bu tür hayvanlar, ustalarından belirli bir içerik deneyimine ve yetiştirilmelerine özel bir ilgi göstermelidir.

Weimaraners'ın uzun zamandır var olduğu gerçeği göz önüne alındığındaİnsanlarla yaşamak, bu davada saldırganlık yoktur. Saygılarımızla saygılı, yargılanmasına rağmen, bu köpek yabancılara güvenmiyor ve gerekirse sahibini koruyabilir.

Weimaraner fiyatı

içerik

Weimaraner bu hayvanlara atıfta bulunuraşk alanı ve küçük apartmanların sıkışıklığını taşımak zor. Onun için ideal seçenek özel bir ev, avluda ya da bahçesinde bolca eğlenebileceği, kötü havalarda ve gece evde kalıyor. Kışın kısa saçlı çeşitlerinin temsilcilerinin genellikle kışın donduğu bilinmektedir, bu yüzden onların sevgili ev sahiplerine yakın kalmaları en iyisidir.

Böyle bir köpeğe sahip olmaya karar vermek, bunu bilmelisinavcılık, her türlü oyun vb. şeklinde düzenli ve artmış fiziksel aktiviteye ihtiyaç duyar. Bu eğitim, hem evcil hayvanın sağlığı hem de duygusal durumu için iyidir. Buna ek olarak, bir köpek sahibi ile daha sık iletişim kurar, daha çok kibar ve daha sevecen olur.

Uzun saçlı Weimaraner (fotoğraf üstü) ihtiyaçlargünlük tarama, su prosedürlerinde olduğu gibi, genellikle iki ila üç ayda bir defadan fazla yapılmaz. Kısa saçlı köpeklerin bakımı için, bir sonraki yürüyüşten sonra ölü deri parçacıklarının yanı sıra kiri temizlemeye yardımcı olan özel kauçuk fırçalar veya eldivenler vardır. Buna ek olarak, diğer cinsler gibi, weimaraners gözlerini zaman zaman yıkamalı, kulaklarını ve dişlerini temizlemeli ve bazen pençelerini kesmelidir.

Weimaraner için köpek yavruları

sağlık

Bu cinsin temsilcileri ortalama yaklaşık 11 yıl yaşıyor. Temel olarak, weimaraners güçlü bir sağlık tarafından ayırt edilir ve tüm yaşamında asla hasta olamazlar. Ama ne yazık ki kurallarda istisnalar var.

Köpekler bu tür hastalıklara eğilimli olabilirler,Bir mastositoması, volvulus, ya da yüz, fibrosarkom, demodikozis, distichiasis, melanom, Kriptorşidizmin, kornea distrofi, interdijital dermatit, kalça displazisi, dejeneratif miyelopati olarak.

Ancak hastalık riski gibi umutsuzluk yapmayınEğer evcil hayvanınızı seviyorsanız ve düzgün bir şekilde ilgileniyorsanız ve ayrıca gerekli tüm aşıları zamanında yaparsanız ve düzenli olarak bir veteriner kliniğini ziyaret ederseniz önemli ölçüde azaltılabilir.

Fiyat listesi

Bu cins köpeklerin maliyeti dalgalanabilirsatıcının durumuna bağlı olarak 5-75 bin ruble sınırlar. Fiyatı 40 bin ve üzerinde olan Thoroughbred Weimaraner, iyi bir kreşte satın alınabilir. Geleceğin sahibi en sevdiği sergi sergisinden yapmayı planlıyorsa, o zaman hayvan en az 60 bin rubleye mal olacak.

Sadece neşeli olduğundave aile için hayırsever bir arkadaşı, bu yarı fiyatına satın alınabilir. Weimaraner yavrularını elleriyle satın almak için bir bütçe seçeneği var. Satıcılar genellikle 5 ila 15 bin ruble ister. Bunlar, Rusya'daki bu ırkın hayvanlarının fiyatlarıdır, fakat sermaye için olduğu gibi, burada çok daha yüksektir.

Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 2019

Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 2019

Related news

 • Toprak Güveç Çatlağı Nasıl Tamir Edilir
 • Oktay Usta’dan Pazı Dolması
 • Odadaki Rakı Kokusu Nasıl Giderilir
 • Dota 2 ya da Takım çalışması dersinde bir haritaya nasıl çizilir
 • HDPli Beştaş hakkında 25 yıl hapis istemi

 • Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 65

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar


  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 35

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 96

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 45

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 68

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 12

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 56

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 35

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 15

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 15

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 7

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 35

  Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar 61