Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 2019

Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 2019
12.05.2019

Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 97

Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı

Teknoloji geliştikçe, üreticilerSürücüler, sürüş sırasında güvenliği ve konforu arttıran yeni cihazlar sunar. Bu benzersiz yenilikçi ürünlerden biri otomatik tampon. Bu, aracın yaylarına monte edilen bir yastık damperinden başka bir şey değildir. Autobuffers neden kullanılır? Uzmanların görüşleri açık değil. Bu parçanın montajı, tüm otomobil markaları için yaylı süspansiyonun en ucuz ayarlamasıdır.

Yaratılış tarihi

Makinelerin yaylarındaki otomobiller üretilmeye başlandı.Güney Kore'de 90'ların başında. O zaman küçük bir araba aksesuarları satan Bay bay Jung Mun Soo, yeni ve eşsiz bir ürün yaratma fikrini ortaya attı. Dünyaca ünlü TTC şirketinin kurucusu sırt ağrısından acı çekti. Doktorlar osteokondroz tanısı ve sinirlerin sıkışması. Jung Soo, tekerlek bir delik veya oyuk içine düştüğünde araba kullanırken ağrı yaşadı. Önemli rahatsızlık, süspansiyonun doğrudan salonya iletildiği yolun çeşitli pürüzlerini de beraberinde getirdi. Bu, otomatik tamponlar oluşturma fikrinin ortaya çıkması için ön koşuldu.

autobuffer incelemesiAncak, istenen sonuçların ilk denemeleri ve adımlarıve getirmedi. Ancak amortismanlı yastık hepsinden sonra yaratıldı. Ve bugüne kadar, yirmi yıldan uzun bir süre sonra, Güney Koreli şirketin, standart bir süspansiyona sahip bir aracı sürmekten daha fazla rahatlık vermenizi sağlayan bir ürün ürettiğini söyleyebiliriz.

Tüm bu yıllar boyunca, TTS sürekli geliştionun autobuffers tarafından üretildi. Ürününün testi, formdaki ve materyallerdeki en ufak değişikliklerle üretildi. Sonuç olarak, tüm dünyadaki sürücüler bugün Ruslara sunulan bu harika ürünle sunuldu.

Son yirmi yıl içinde, TTCÜretimini sadece amortisman yastıklarının üretimine yoğunlaştırdı. Bu süre zarfında şirket, teknolojik süreçte kullanılan kendi know-how ve eşsiz teknolojilerini geliştirdi.

Evde, TTC mallarını 5000 noktada satıyorsatış. 2009'dan bu yana otomobil tamponları Amerika, Brezilya, Meksika, Çin ve Güneydoğu Asya'ya ihraç edildi.

2007 yılında şirket, uluslararası sertifika sertifikasyonunu başarıyla geçmiştir ve sonuçlara göre TTS ilgili sertifikayı almıştır.

Birçok uzmana göre, poliüretan TTC'den oluşan ara parçalar son yirmi yılda yaratılan amortisman için en iyi üründür.

Autobuffers için ihtiyaç

Amortisörler ana işleviyolculuk sırasında sürücünün güvenlik ve rahatlığını sağlamada. Ayrıca, bu özel ara parçanın takılması, süspansiyonun ömrünü uzatır. Rus meselelerinde araba kullanırken bu konu özellikle önemlidir.

İlkbaharda kurulan otomobiller gelişiraracın özellikleri. Bu parça ile aracın çalışma karakteristiği hava süspansiyonunun etkisini alır. Aracın boşluğunu arttırır ve yoldaki sertliklerde enerji emilimini arttırır.

Autobuffers'ın artıları ve eksileriSürücünün böyle bir sorunu yok,kim premium bir araba aldı. Sadece bu modellerde pnömatik ile bir süspansiyon var. Ancak, şimdi tüm Ruslar otomatik bir tampon yüklemek için fırsat var. Bu detay ile donatıldıktan sonra VAZ ("Lada"), "Kia" ve diğer birçok otomobil de seyahat sırasında sahiplerine rahatlık sağlar.

üreticileri

Bugün sunulan autobuffers nelerdir?Tüketicilerin? Bizim pazarda Kore, Rus ve Çin üretimi yaygın amortisman yastıklar vardır. Orta Krallık'tan gelen mallara gelince, bu sadece sahte. Hem profesyoneller hem de motorcular Çin otomatik tampon değerlendirmeleri kesinlikle olumsuz olsun. Bu yastık pedi, düşük kaliteli ve kısa ömürlüdür. Pratik olarak, böyle bir otomatik tamponun kurulu olduğu tüm makinelerde, bir yıl sonra deformasyon süreci ve fonksiyonel özelliklerin kaybı başlar.

modellere göre otomobil boyutlarıBöylece, bir yastık pedini seçerkenSadece bir Koreli veya Rus üreticisinde durmak mantıklıdır. Böyle bir ayarlama, aracın performansını gerçekten iyileştirir ve değerli bir yatırım yatırımı olacaktır.

Automobarlar nelerden yapılır?

Eşsiz bir üretim için malzemeKoreli TTS'nin yastık yastığı şeffaf bir üretandır. Bu sadece ciddi yükler almakla kalmayıp, aynı zamanda salondan salondaki jantları ve darbeleri söndürmek için çok güçlü ve dirençli bir maddedir. Üretanın ünlü Nike firmasının spor ayakkabılarının üretiminde kullanıldığını söylemesi gerekir.

Ayrıca, otomobiller kloropren kauçuktan da yapılabilir. Ancak, bu malzeme daha pahalıdır.

Üretan interturn özelliklerinden biriYastıklar, uzun veya kısa süreli deformasyondan sonra orijinal şeklini geri yükleme yetenekleridir. Bununla birlikte, bu özelliğe göre, bu malzeme, Rus otomobillerinin üretiminde kullanılan silikondan hiçbir şekilde farklı değildir. Bu tür yastık minderleri daha az güçlü değildir. Ayrıca, sıkıldıktan sonra orijinal şekline hızlıca dönebiliyorlar. Silikon benzersiz özelliklere sahip bir malzemedir. Ve yüklerde, yüksek sıcaklıklarda ve agresif koşullarda bile kalırlar. Örneğin, böyle bir ara parçanın işlevselliği eksi 60 ila artı 200 derece arasında tutulur. Bu nitelikler pratik olarak bilinen materyallerin hiçbiri değildir. Ayrıca, silikon asitler ve alkaliler, kerosen, benzin vb. Gibi kimyasal reaktifler ile reaksiyona girmez. Bu, yastık pedlerinin üretimi için en iyi malzemelerden biridir. Çünkü yaylı dönüşlerde sürekli olarak yükseklere maruz bırakılmalıdır. sıcaklık ve basınç kuvvetleri.

Özellikleri ile, önemli ölçüde silikonIsı direnci üst sınırı olan, +100 dereceye eşit olan üretandan üstün, kırılgan ise eksi altmışa düşer. Tabii ki, iklimimizde bu tür sıcaklıklar basitçe olamaz.

Ancak, şu anda aklınızda olan -18 yPoliüretan fiziksel özelliklerini değiştirmeye başlar. Yavaş yavaş sertleşmeye başlar ve bu da sönümleme özelliklerini azaltır. Bu nedenle, soğuk-dayanıklı silikon, oto-tamponların üretildiği en iyi malzemedir, fiyat, bu arada, Güney Koreli meslektaşlarının fiyatından daha düşüktür. Ayrıca, poliüretan, rafine ürünlere karşı dayanıklı olmasına rağmen, klor içeren asitler, aseton, formaldehit ve diğer bazı maddelerle etkileşime girdiğinde parçalanmaya başlar.

cihaz

Otomatik tampon, bölünmüş bir halkadır.İçinde özel oval delikler vardır. Yastığın, yükün alındığı anlarda serbestçe durmasını sağlarlar. Otomatik tamponun üstünde ve altında yapıcı olarak sağlanan oluklar bulunur. Bunlar sayesinde bobin yaylarını bağladılar. Olukların yüksek kenarları sayesinde, otomatik tampon, süspansiyon üzerine sıkıca tutulur ve hızlı sürüşle bile dışarı atlamaz.

otomatik tamponlar fiyatıTamponlar nasıl çalışır? Kurulumlarının bobin yayını mutlaka engellediği bir efsane var. Ancak durum böyle değil. Tamponlar onunla birlikte çalışır. Bu, dünyanın önde gelen otomobil üreticileri tarafından yürütülen çok sayıda testle kanıtlandı.

Rus veGüney Koreli otomatik tamponlar? Herhangi bir uzmanın geri bildirimi, amortisman için bu yastıkların cihazlarında aynı olduğunu doğrulamaktadır. Hem bu hem de diğerleri, tüm süspansiyon salınımlarının maksimum seviyeye kadar söndürülecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak, bu konuda, Rus silikon biraz kazanıyor. Bu malzeme poliüretandan daha elastiktir. Bu, ara parçanın yükü tüm çalışma alanı boyunca eşit olarak dağıtmasına izin verir.

Bu tür otomatikleştiricilerin avantajları nelerdir? Herhangi bir sürücünün hatırlanması, bu gibi bir detayın korunmasının özellikle kırsal alanlarda, örneğin düzensiz yollarda ilerlerken etkilendiğini gösterecektir. Koreli poliüretan oto-tamponuna gelince, o zaman sürücü sadece düz yollarda rahat hissedecek.

TTC için bir yastık seçimi

Bugün Koreli paspayı üreticileriürünlerini belirli boyutlarda sunuyoruz. Ayrıca, otomatik karıştırıcıların seçimi doğrudan ara dönüş mesafesine ve yay malzemesinin çapına bağlıdır. Bu göstergelere dayanarak, yastık pedi standart serilerin bir veya bir başka pozisyonuna ait olabilir. Harf atamalarına sahip boyutlar içerir. Bu, K ve S, A ve B, C ve D, E ve F'dir. Her konumun otomotiv çubuklarının boyutu, diğerlerinden oluklar arasındaki farklı aralıkta farklıdır. 13 ila 68 milimetre arasındadır. Ayrıca, bu sıranın her pozisyonu, yayın belirli bir çapı için tasarlanmıştır. 125-180 mm'ye eşit olabilir. Yastık pedlerinin farklı boyutları, karşılıklı dönüş mesafesinin izin verilen aralığına göre değişir. Bu değer 12-14 ila 63-73 mm aralığındadır.

autobuffers kurulumuAutobuffers nasıl seçilir? Makine modelleri için boyutlar katalogda bulunabilir. Bu koleksiyonlarda piyasadaki hemen hemen tüm arabalar. "Kia" ve "Audi", "Mercedes", vb. Üzerinde otomatik tamponlar var. Peki, bu bilgiler sizin için uygun değilse, otomatik tamponları nasıl seçersiniz? Buradaki otomobil modellerinin boyutları gerekli olmayacaktır. Bunu yapmak için, geleneksel bir cetvel kullanarak yay parametrelerini belirlemeniz gerekir. Bu durumda, bobinlerin kendi aralarında daha uzak mesafede bulunduğu yerlerde ölçüm yapılır. Yüklenen bir süspansiyonu ölçmeniz gerektiğini unutmayın. Bunun için bagaja ağır bir nesne koyabilirsiniz. Makineye aktarma için, kalıcı olarak monte edilmiş bir motorla yüklenir.

Rus üreticinin yastık yastıklarının seçimi

Bizim içinde üretilen autobuffers satın almak içinülke kataloğunu incelemeye veya yayı ölçmeye gerek yoktur. Rus amortisman yastıkları tüm geçit ve araba markaları için uygundur. Gerekirse, ürünün çapının sadece kenarlarının kesilmesiyle ayarlanması gerekecektir.

tesisat

Rahat ve güvenli bir sürüş sağlayınkendin yapabilirsin. Aynı zamanda autobuffer'ların kurulumu çok zaman almıyor. Her şeyden önce, bir kriko ile arabayı kaldırmanız ve ardından yay bobinleri arasına bir minder yerleştirmeniz ve bunları özel oluklara yerleştirmeniz gerekir.

kia üzerinde autobuffers

Daha güvenilir sabitleme için otomatik tampon, plastik kelepçe ile ek olarak sabitlenir. Montajdan önce, ıslatılmış yay ve minder sabunla kaplanması tavsiye edilir.

maliyeti

Otomatik arabellekleri yüklemeye karar veren sürücülere öncelikle ne dikkat etmelisiniz? Ürünün fiyatı önemli bir kriterdir. Bazen amortisman yastığının seçiminde belirleyici rol oynar.

Kit içindeki Automobars TTS, alıcıya mal olacak8600 ov. Tabii ki, bu süspansiyonu ayarlamak için önemli bir miktar. Para biriktirmek isteyenler için, Rus analogları piyasada sunulmaktadır. İki parçadan oluşan kitleri sadece 1000 rubleye mal olacak. Aynı zamanda, bir Kore ürününün maliyetinin, reklam maliyetlerini ve ithalatçının maliyetlerini içeren bir marka için bir ücret değil, başka bir şey olduğunu hatırlamakta fayda var.

Yukarıdaki tüm nüansları hesaba katarak, her alıcı farklı üreticilerin otomobillerinin tüm avantajlarını ve eksilerini tartmalı ve kendileri için en uygun seçeneği seçmelidir.

İtfaiyetteki yastıkların avantajları ve dezavantajları

Aracınızda bir ara parçasının takılmasına karar vermeden önce, otomatik tamponların tüm artılarını ve eksilerini incelemeniz gerekir. Açık avantajları şunlardır:

- şiddetli frenlemeli arabanın daha küçük "gaga";
- Makinenin stabilitesini geliştirmek ve sallanma ve sallanmalarını azaltmak;
- "Yalan polis" seyahat ederken rahatsızlık azaltmak;
- asfalt bağlantılarının ve rayların kesişiminde çarpma ve şokların azaltılması;
- amortisörlerdeki hasar riskini ve sızıntı olasılığını azaltmak;
- Süspansiyonun verimini arttırmak;
- Uzun mesafelerde hareket ederken yolcu bölmesindeki yorgunluğun azaltılması;
- Ürünün uzun kullanım ömrü, üç yılı aşan.

Ayrıca, otomatik arabelleği kurduktan sonraAğır nesnelerle yüklendiğinde makinenin çekilmesini önemli ölçüde azaltır. Bu görsel olarak bile fark edilir. Bununla birlikte, böyle bir nispeten ucuz ayar süspansiyonu, sertliğini arttırmaktadır. Tüm sürücüler bu değişiklikleri zevkle algılamaz. Ek olarak, standart dışı üretan aralayıcıları satın alırken, bu yastık pedleri hızla şekil kaybedebilir.

Otomatik tamponların dezavantajı sık sık kopuyorsabitleme - yayı sabitlemek için kullanılan kayışlar. Kural olarak, sürücüler bu problemi üç ila dört ay aradan sonra kullanmaya başladılar. Bu kusuru gidermek için uzmanlar parçayı tekrar eklemenizi tavsiye eder.

Otomatik tamponların dezavantajı da onların yüksek fiyatıdır. Bazı sürücülere göre, yüksek teknoloji ile oluşturulmuş olsa bile, bir parça silikon veya poliüretan daha az mal olmalıdır.

Hangi kolyeler için autobuffers tavsiye edilir?

Spacer kurduktan sonra, sürücü mümkün olacaksağladığı tüm avantajları takdir edin. Her şeyden önce, otomatik tampon yay sertliğini etkiler. Süspansiyonun bu endeksi, sıkıştırmasıyla artar. Ancak, yayların tüm özellikleri gerildiğinde değişmeden kalır. İşte bu nedenle "yorgun" ve sarkan yayların yanı sıra yumuşak süspansiyon için bu tür bir ayar önerilir.

autobuffers boyutu

Otomatik besleyicileri yüklerken boşluk değişiyorBiraz. Ve sonra bir süre için. Bu rakamı artırmak isteyenler için, ara parçayı doğrudan yaylı bardağın altına monte etmeniz önerilir. Bu seçenek daha makul olacaktır.

Rijit bir askı aparatı ile otomobil sahiplerineotomatik tamponları koymayın. Gerçek şu ki, aşırı yay sertliği, vücut üzerindeki darbe yüklerini önemli ölçüde artıracaktır. Ve bu, içinde çatlak ve kopmaların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu durumda, rahat sürüş ve hızlı vücut aşınması arasında seçim yapmanız gerekir.

Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 2019

Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 2019

Related news

 • Kurumdaki ürün kalitesi analizini nasıl organize edebilirim
 • İlginç tedavi yöntemleri
 • Saç Örgülü Bebek Hırkası Yapımı
 • Katlanmış ceket - fantezi uçuşu
 • Sınır muhafızlarına geçin: tarih, açıklama

 • Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 55

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı


  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 67

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 20

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 5

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 19

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 68

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 78

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 14

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 10

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 4

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 40

  Autobuffers: üreticiler hakkında yorumlar. Araba yastığı 63