Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 2019

Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 2019
20.08.2019

Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 41

"Auchan": şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi "Auchan"

Müllier ailesi, Fransa ve Avrupa'nın en zenginlerinden biridir. Dünyanın her yerinde 1961'den bu yana tarihi olan hipermarketler "Auchan" ın kurucuları olarak biliniyorlar.

auchan oluşturma tarihiAncak, bu ailenin üyelerinin hiçbirimilyarderlerin listesi. Ana sebep, aralarındaki tüm şirketlerde hisselerin eşit dağılımıdır. Böylece, 36 milyar avro, muhteşem zenginlik övünme hiçbir Myule kısmındaki "Auchan" yıllık gelir rağmen.

Ailenin tarihi

Bu ailenin kendi tarihi vareski zamanlar. 20. yüzyılın başlarında, Fransa'da başarılı sanayiciler olarak biliniyorlardı. İplik üreten fabrikalar vardı. Ancak, Auchan mağazasının tarihi, bu ailenin özel bir temsilcisi ile bağlantılı - Gerard Mulieu (genç). 1931'de Roubaud kasabasında doğdu. O ilk doğumlu olduğundan, o zaman, aile geleneklerine göre, babasının (Gerard) adı verildi.

Aile şirketi sürekli gelişmekteydi. Ancak, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Gerard Sr., üretimin yanı sıra, diğer sektörlere de para yatırmanın gerekli olduğunu anlamaya başladı. O zaman perakende ticaret gelişmeye başladı. Verilen dal, imalatla kıyaslandığında çok daha kolay ve daha elverişliydi. Müller'in ailesinin ilk yatırımı dükkanın açılışıydı.

Bu ailenin iş organizasyonunun özellikleri

Gerard Jr'nın güçlü çabaları sayesinde, Müllier ailesi kendi işlerini genişletmeye karar verdi.auchan hipermarketO zaman Gerard çok başarılı oldurütbeden ilerlemek. 1958'de bir satış direktörü oldu. O dönemde ailenin her bir üyesinin, Müller'e ait olan tüm işletmelerde eşit pay aldığı bir anlaşma vardı.

Bir diğer önemli özellik ise, ailenin hiçbir zaman dışarıdan hiç ortak almadığı gerçeğidir. Müller'in tuhaf bir geleneği.

İlk mağaza "Auchan" açılması için önkoşullar

Bu ticaretin ilk mağazasının tarihiağ biraz sonra başlar. O zaman, üretim Müllier ailesinin ana işi olmaya devam etti. Bir perakende mağazası açmak için ilk girişimlerin başarısız olmasına rağmen, Gerard Sr. tekrar denemeye karar verdi. Ve bu sefer bu meseleyi oğluna emanet etti.

aash mağaza geçmişiBöylece 1960 yılında Auchan mağazasının tarihi başladı. Bu dönemde Myule Sr özel kasalar (yazarkasa prototipler) tanıtımı için Fransız perakende zincirleri arasında yer alıyor alıcılar için arama yapan bir şirket tarafından düzenlenen seminere katılmak için Dayton kentine gitti. Seminer self servis mağazaların şiddetli bir destekçisi olarak bilinen B. Truriyo, yol açtı. O odada müşterilerine hizmet veren personel maliyetleri düşürmek için değil, aynı zamanda ekonomi içinde daha düşük fiyatlar sadece çağırdı. Müşterilerin alışveriş için araba ile gelebilir geçtiği ilk "organize" bitişik otoparkta arasında yer Hipermarket "Auchan".

İlk mağazanın açılışı

Yeni fikirlerden ilham alan Gerard Sr.Bu seminere bir oğlan yolladı, hemen bu tür yeni bir ticaret aktivitesinin ateşli bir destekçisi haline geldi. Böylece, ilk Auchan mağazası açıldı, geçmişi incelememizde açıklandı.

Zaten bu dönemde Mulieu tam olarak ne olduğunu anladısüpermarketler geleceği. Fransa'da Auchan hipermarketi açmaya karar verdi ve daha sonra Müllier ailesini daha da zengin yapan Fransa'nın bir sembolü haline geldi.

Auchan ağının doğuşu

Auchan adı

Yaratılışın tarihi Temmuz 1961'de başladı.ilk mağaza açıldığında. Aile trajedileri için Müller'in tüm temsilcileri mağazada eşit pay aldı. Ancak, bu durumda bazı nüanslar vardı: Gerard Jr. bu işi bir ortakla başlattı. Bu, ailede bu fikre tepki gösterdikleri güvensizlikten kaynaklanıyordu. Buna göre, bu iş koluna tahsis edilen mali kaynaklar yeterli değildi.

Bu nedenle, "Auchan" ın tarihi, bu ticaret ağında 600 bin frank (şirketin payının% 50'si) yatırım yapan sanayici Michel Segard'ın adıyla bağlantılıdır. Ve bu Müller ailesinin ilkelerine aykırıydı.

Ticarette ilk gerilemeler

Perakendede deneyim eksikliği nedeniyleGenç girişimcilerdeki ticaret, çok sayıda hataya imza attı, ki bu da elbette bazı olumsuz sonuçlara yol açtı. İlk kez, bu, 200 bin franklık kayıp şeklinde işin ilk yılında kendini gösterdi. O zaman, Auchan hipermarket şu anki kadar büyük değildi. Bu nedenle, kayıp miktarı onun için muazzam bir miktardı.

ashan şirket geçmişi

Bu dönemde Mühlie ailesi zaten düşünmeye başladı.Auchan mağazasını kapatmak için. Şirketin tarihi gerçekleşmemişti, ancak aile reisinin bilgeliği için. Bu iş alanının gelişiminde, oğluna üç yıl verdi.

Ancak, Gerard-büyükleri tek koşulu ortaya koydu - Segar ortaklığından çıkış. Mulye ailesinin ortaklığı dışarıdan tanıyamadığı zaten bilinmektedir.

Mağaza zincirinin gelişmesi "Auchan"

Gerard Jr için bu üç yıl boşuna değildi. Ürünlere nasıl indirim yapılacağının yanı sıra malların nasıl düzgün bir şekilde düzenlendiğini söyleyen deneyimli satış elemanlarından oldukça başarılı bir şekilde öğrenmeye başladı. Bu ipuçları bir acemi girişimciye yüksek değerde idi.

Auchan tarihiPerakendede deneyim kazanmak için önemliTicaret, Marcel Fournier'le (Carrefour ağının sahibi), küçük bir ek ücret karşılığında yüz kutu çikolata satmanın on kutudan çok daha kârlı olduğunu ancak yüksek bir işaretleme olduğunu kanıtladı.

Auchan mağazalarının başarısı hala satılan malların ucuzluğu ile bağlantılı. Toplam 12 bin metrekare alana sahip ilk büyük hipermarket. Bu isimle metreler 1967 yılında Ronka'da açıldı.

Mağazacılık perakende mağazalarının önemli bir parçasıdır

Bu mağaza ağının gelişmesiyle, mağazacılık da aktif olarak gelişmiştir. Ticaret platformları, ticaretteki tüm yenilikleri aktif olarak dikkate aldı.

1977'de, bu şirketin hisselerinde çalışanlara ödenen ikramiyeler gibi yenilikler vardı. Sonuç olarak, Auchan mağazasındaki hisselerin% 17'si işçilerin elinde idi.

1981'den beri ağın aktif bir şekilde genişlemesidünya çapında mağazalar. Toplamda, 12 eyalette 186 bin çalışanı ve buna karşılık gelen ciroları (37 milyar avrodan az olmamak üzere) 1100'den fazla süpermarket bulunmaktadır.

Rusya'daki ilk hipermarket 2002 yılında Moskova yakınlarındaki Mytishchi'de açıldı. Bugüne kadar, ülkemizin topraklarında yaklaşık 4 süpermarket ve 15 hipermarket açıldı.

Ancak, aile gelenekleri devam ediyor ve Müllier ailesinin üyeleri de her şirkette eşit paya sahip.

Fransızcadan "Auchan" ismi alındı.Gerard Mulieu Jr.'ın doğduğu bölgenin adı. Fransızcada "O Sham" telaffuz edilir. Aynı isim Rusya'daki ilk açılan süpermarket tarafından giyildi. Ancak, Rus dilbiliminin özelliklerini dikkate alarak, şirket "Auchan" da yeniden tescil edildi.

2006 yılında, mağaza zincirinin kurucusu yönetimden uzaklaştı. Ancak, 83. yılında şirketin işlerine aktif olarak katılmaya devam ediyor.

Böylece, "Auchan" mağaza ağının örneğiSadece sabrın ve özverenin işini aktif olarak geliştirmesi için bir başlangıç ​​işadamına yardım ettiğini görebilirsiniz. Bu kadar önemli bir anı, diğer benzer işletmelerin deneyimlerini inceleyerek, hatalarını tekrar etmemek için hatırlamak gerekir.

Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 2019

Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 2019

Related news

 • Kremalı Mantar Viideosu
 • Alt Karaciğer Değerim Yüksek Çıktı
 • Krem Şantili Kek Tarifi Videosu
 • Beşiktaş yönetiminden Şenol Güneşle yola devam kararı
 • Hamilelikte anemi. Nedenler ve önleme

 • Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 79

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan


  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 35

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 94

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 27

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 37

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 47

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 52

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 51

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 80

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 40

  Auchan: şirketin tarihi. Hipermarketler ağının tarihi Auchan 87