Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 2019

Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 2019
18.08.2019

Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 73

Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı

İnsanın birçok hayvanındanevcil ve evcil, at uzun bir süre özel bir yer işgal etti. Bu bir araç olarak değil sadece kullanıldı. Bu zeki hayvan uzun zamandır insanın en iyi yoldaşlarından biri olmuştur.

Modern atların ataları pratikte yaşardıtüm dünya, farklı iklim koşullarında, farklı kabartmalarla. Bugün yazımızdaki çalışmanın konusu, Kabardey ırkı atları olacaktır. O dünyanın en eskilerinden biridir. Kabardey cinsi atlar (incelemesi) tüm modern at yetiştiriciliği kılavuzlarına dahildir.Atların Kabardiyen ırkı

Türün tarihinden itibaren

Kafkasya her zaman önemli farklılıklar ile işaretlenmiştir.oyuklar, vadiler ve yüksek sırtlar arasındaki bağlantı elemanı. Bu Kabardey'deki olarak bilinen bugün bu şartlarda atların eşsiz ırkı yarattı. Highlanders, dağlar kadar gidebiliriz veya kolaylıkla uzun mesafeler aşmak için özel bir atı gerektiriyordu.

Aborijin ovalar tamamen değilBu gereklilikleri yerine getirdi ve zamanla yerel hayvanların yüzleşmesinden doğan bir yeniydi, diğer cinsler diğer ülkelerden getirildi, diğer cinslerin temsilcileri ile geçti.

Kabardiyen cins atlar ex-terrier tanımı

Atların Kabardiyen ırkı sonucuyüzyıllar boyunca "insanların" seçimi. Bozkır atları Arap, Fars, Karabağ ve diğer doğu örnekleri ile geçti. Tarihsel bir bakış açısıyla atların Kabardey (Çerkes) cinsi genel bir Adygeyan'dır. Adyghesh kelimesi "Adyghe atı" olarak tercüme edilebilir. Şu anki ismini, Kabardey'deki Çerkes topraklarından at yetiştiriciliğinin en yüksek gelişime ulaşmasından dolayı almıştır.

Bu hayvan kalitesi için karakteristik edildiBu binici yayla atı ihtiyacını belirledi. Yüksek çeviklik ve şaşırtıcı dayanıklılık, cesaret ve aynı zamanda dikkatli dağ yollar üzerinde sürüş sırasında, bu yıldırım baskınlar ve uzun yürüyüşler için ideal bir hayvan yaptı.

Atların karakteristik kabardey cinsi

Atların Kabardya cinsisürüde yıl boyu bakım. Yaz aylarında dağ meralarıydı. Kışın at, eteklere ve ovalara, o zamandaki tahıl ve samanı besleyerek aktarıldı.

Atların Kabardiyen ırkı: özellikleri

Bu güçlü ve dayanıklı hayvan aynı derecedeHem düzlüklerde hem de dağlık bölgelerde rahat hisseder. Sıcaklık ve atmosfer basıncındaki değişiklikleri tolere etmek şaşırtıcı derecede kolaydır. Dik inişler, dağ inişleri, kayalık çıkıntılar ve patikalar arasından geçerek, bu hayvanlar kendi dengesini kolayca muhafaza ederler.

Doğal dayanıklılık, hem de olağanüstüFiziksel güç, yüzlerce kilometreye kadar bir mesafeyi kapatmak için bir gün için yüklü bir sürüye izin verir. Atların Kabardya cinsi, güçlü bir anayasa, birçok hastalığa karşı direnç ve yüksek doğurganlık ile ayırt edilir. Bu cinsin soyağacı atlarının çiftlikleri yetiştirmek için 19-20 yıla kadar kullanmak ilginçtir. Daha olgun yaşlarda güçlü ve sağlıklı taylara sahip vakalar olmasına rağmen.

Bu kaya gücüne işaret ederinandırıcı, haftalarca sürecek olan yarışlarda kazanır. Atların Kabardya cinsi, aşağıda sunduğumuz dışın bir tarifi, bir çiftlikte tutulduğunda çok çabuk bir şekilde sahibine alışır, eğitilmesi kolaydır (genellikle sirk odalarında kullanılırlar).

Annelerden, taylar sonbaharda soyuluyor vegruplar halinde bahçelerde yürümek, çocukları saman ve konsantre yemle beslemek. Gündüzleri meralara bırakılırlar. İki yaşın en iyi bireyleri ile, gelecekte yarışlarda onları kullanmayı planlıyorlarsa, eğitmeye başlarlar.

Kabardian atları kendi değerlendirmelerini üretti

Şaşırtıcı bir şekilde şiddetle Kabardey hareket ederatı. Dağ yollarını hissetmiyor. Bu atların adımı gerizeksiz, çok pürüzsüz ve dörtnal ve vaşak ölçülür. Sürüleri damlatırken ya da bir ata binerken, Kabardeyler kolayca ve güvenli bir şekilde derin karda akarlar ve nehirlerden geçerler. Zor hava koşullarıyla karışmazlar.

Başka bir harika kalite var kibir Kabardey atı var. Bu cins At-drafter onu rotayı hissetmelerini sağlıyor alışılmadık sezgi vardır. Bu kalite geceleri ve kalın sis sürüler damıtmak için izin verir.

dış

Uzmanlar "Kabardians" ın çok olduğuna inanıyoruyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. Bu atlar biraz uzamış ve iyi gelişmiş bir vücuda sahiptir. Hayvanların başı küçük, kuru. Boyun güçlü, kaslı ve uzundur. Göğüs oldukça geniştir. Profilin karakteristik bir kamburluğu var. Krup ekşi ve geniş, sırt düz ve kısa.

En büyük bitkiler damızlık çiftliklerinde seçilir. Bu çiftliklerdeki erkekler, 160 cm yüksekliğe, yaklaşık 190 cm'lik bir meme çevresine ve 20 cm'den daha az olmayan bir pah kümesine sahiptir, kısraklar, sırasıyla, 155, 185 ve 19 santimetredir. Yetişkin bir hayvanın ağırlığı yaklaşık dört yüz kilogramdır. Toynaklar, bazı durumlarda at nalı olmadan yapmanıza izin veren artan sertlik ile karakterize edilir.

Kabardiyen cins atlar ex-terrier tanımı

takım elbise

Bu cinste en yaygın takım elbiseKoyu - siyah (siyah), defne (kahverengi), koyu renkli körfez ve ayrıca karak (kırmızımsı ten rengi siyah) Bacaklarda ve başlardaki beyaz lekeler, diğer renkler gibi Kabardey ırkı için karakteristik değildir - eğer gerçekleşirse, Safkan bir "kabardinka" olmadan önce.

tür

Ne yazık ki, son yıllarda birKabardey atlarının sayısında önemli bir azalma. Bu büyük ölçüde yarış pistlerindeki hız eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu cinsin yeni bir grubu, safkan bağları olan Kabardey bireylerin geçişi sırasında yetiştirilmiştir. Anglo-Kabardya atlarının grubu en sonunda 1966 yılında resmi olarak onaylanan Anglo-Kabardya cinsine ayrıldı.

Atların Anglo-Kabardya cinsi birleştirirKullanılan hammaddelerin en iyi nitelikleri ve belirli bir tip ile karakterizedir. Safkan cinslerden yüksek hız aldılar. Ve "Kabardians" dan - dayanıklılık, toynaklı, güçlü ve sağlam boynuz tabakası, iddiasızlık.

Atların Anglo-Kabardya cinsi

karakter

Yüzyıllar boyunca bu hayvanlarsavaş atları olarak kullanıldı, bu nedenle, ustalıkla, korkusuzlukla, dar dağ kornişlerinden geçme yeteneği ile savaşa eşit bir şekilde katılma yeteneğini gerekli kıldılar. Bu nedenle, ırkın dengeli ve hayırsever bir karaktere sahiptir.

Yine de, çok fazla tecrübesi olmayan yeni başlayanlarBu atlar ile iletişim, bu cins seçilmemelidir - hayvanlar bazen karakter gösterebilir, gereksiz "katı" olabilirler, tecrübesiz bir biniciyi dinlemezler ve hatta ona itaat etmezler. Nadir durumlarda, gerekli gördükleri takdirde atlayabilir veya ısırtabilirler.

kullanımı

Kabardey cinsi eyerin altında kullanılır.malların taşınması, yanı sıra koşum takımı için. Bu hayvanlar, özellikle uzun mesafeler boyunca engebeli arazilerde, atlı koşular ve geçişler için uygundur. Kabardey atı amatör sporlarda kullanılabilir - atlama veya at yarışı. Bununla birlikte, profesyonel sporlar için çok uygun değildir - keskinlik göstergeleri diğer yarışçılardan çok daha düşüktür.

Atların Kabardiyen ırkı

İlginç gerçekler

Ayakta durabilen hayvanlar, çok değilçok. Bir at onlardan biri. "Kabardiyaka" nı hissetmek için sadece üç saat uyku yeterlidir. Öğleden sonra, iş yapmazlarsa, dondular. Bu hayvanların derin uykusu sadece beş dakika sürer.

Kabardey cinsi atlar hakkında ilginç gerçeklerdağcılar nesilden nesile aktarırlar. Herkes bilir ki Çerkeslerin "erkek kardeşi" ve "at" sesleri aynıdır. Kafkasya'da atlar büyük bir sevgi ile büyülüyorlar. Sadece bu hayvanlar asla dövülmez, aynı zamanda sesler tarafından yükseltilmezler. Üstelik sürücü asla spurs kullanmaz. Sürüş için sadece jeller kullanılır. Bu cins dağlarda geziler için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 2019

Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 2019

Related news

 • İzmirde kediye işkence yapıldı iddiası: Vahşet değil kansermiş
 • Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir
 • Çorap giyme aracı
 • Kırışıkları gideren acı biber maskesi
 • Almanyada ne zaman Noel kutluyorlar

 • Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 35

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı


  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 63

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 71

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 17

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 40

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 74

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 76

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 49

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 29

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 22

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 80

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 21

  Atların Kabardiyen ırkı: Tarih, açıklama, eski terrier tanımı 20