Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night

Athanasius Fet: şiirin analizi Another May NightAthanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 77 10.02.2019, 18:01

Athanasius Fet: şiirin analizi "Another May Night"

Şiiri analiz etmeden önce "DevamıMayıs gecesi ", şairin estetik görüşleri hakkında birkaç söz söylemek gerekiyor. Athanasius Fet, Nekrasov'la aynı zamanda yaşıyor ve çalışıyordu, ancak şairlerin ve şairlerin şairlere atanması fikri tamamen karşıydı. Nekrasov, Muse'ı "eziyet gören" insanlar için homurdanan bir kızkardeşi olarak görürse, Fet'in "günlük kaygı" dan uzaklaşacak "saf düşünceler" kaynağı vardı. Demokratik duyguların başladığı dönemlerde, Feta'nın sözleri ilerici ve popüler dergilere o zaman yabancıydı, şair gülünç, eleştirildi ve şık ve hiçbir sosyal ayette düzinelerce taklit yazdı.Mayıs gecesinde bile şiirin analizi

Sanatın anlamı

Şair Fet "Bir Mayıs Gecesi" oldu1857'de yazılmıştır. İçinde "saf sanat" için gerçek bir savunmacı olarak görünüyor. Bu terim, sanatın amacının ebedi değerleri ilan etmek, mükemmel güzellik için gayret etmek ve mevcut olaylara bağımlı olmamak ve özellikle toplumdaki mevcut isyanları kınamamaktır. Fet'e göre yaratıcı ruhun, günlük yaşamın "karanlık gölgesini" aşmak için, onu kırmak için gereklidir.

şiir beyaz hala gece olabilir

Şiirin Analizi "Another May Night": içerik

Gerçek şiirin sırrı şudur;Lirik eseri ne kadar çok okuduğunuz (veya dinlediğiniz) duyarsanız yapın, derin bir yanıt buluyor ve her seferinde yeni duygulara ve imgelere neden oluyor. Bunun nedeni şairin görüntü hissi, imge tecrübesini ön plana çıkarması ve onu somutlaştırmak için ifade sanat araçlarını kullanması gerçeğidir. Bu aynı zamanda Fet'in "Another May Night" adlı şiiridir. Şiirsel şaheseri tamamen şairin tadını çıkarmak için, şairle birlikte hissetmek için şiiri birkaç kez düşünceli olarak okuruz. Önce lirik kahramanın bahar gecesine hayranlıkla hayran olduğunu, havasını soluduğunda, seslerini dinlediğini göreceğiz.

Daha sonraki okumalar bizi bütünüyle gammazla şaşırtacakŞairin yaşadığı duygular. O heyecan, şükran, mutluluk ve endişe dolu. Keskin entrika, Mayıs gecesinin yüzünün razı olmasına ve aynı zamanda varlığın sonlanmasına ilişkin düşünceleri doğurmasıyla kendini gösterir.

Şiirin kompozisyonu

Bu enfes lirik eser,dört birbirini ard arda yoğunlaştıran dörtlü. İlki ünlem ile başlar ve biter, hayranlığını yansıtır ve bahar atmosferi ile tanışır. İkinci kategori, birinci satırda ünlemi tekrarlar ve sonraki quatrain'de açılan beklentinin heyecanlı ruh halini hazırlayan sesli ve görsel imgeler verir. Bu, "titreyen" gelin-huş metaforuyla açılır - bu kelimede rüzgârdaki yapraklardaki fiziksel titreme ve duygusal durum birleştirilir. Dördüncü dördüncü bölümde, yazar tekrar "geceye" dönüyor, ona "bedensiz" bir sevgili olarak "açıklıyor". Bülbül şarkısı (sakin ve aydınlık), iç kısımdaki "ben" nin "istem dışı şarkısı" ile değiştirilir. Her iki şarkı içgüdüsel olarak istemsizce ortaya çıkar. İlk bakışta genel bir ruh haliyle uyumsuz görünen şiirin son satırı yine de hazırlandı: ilk önce mutlu bir gölge yaşayan bir özlem giderek karışıklık duygusuna dönüştü.

Fet Mayıs Gecesi

Ifade demektir

Karışıklık lirik kahraman görünüşte taşırbir şey için "beklemek". Bir "sıcak ve yavaşça" ruh bakarak alışılmış olduğu gibi uzak ve soğuk değil yıldızlı, Harika görüntü. Bu avatar şiirin zamanını ve alanını anında azaltır. Her şey onun bütününü enkapsüle, gizemli ve ihale birliği muazzam evren ve insan ruhunda dokunmuş, şimdi sıkı birbirine görülmektedir. Bu bir kaza dolayısıyla bir şiir bir gelinin metaforunu kullanır "Mayıs ayında başka gece." Resim verildiği Analiz ayn satır, hoş bir yumuşak ve sıcak sesi gösterir. Bu özenle seçilmiş metaforlar ve lakaplar: "çeker ve eğlendiriyor" "bakire gelin", "mutluluk", "taze", "saf", "saydam", "ezik", "utangaç", "titremeye",

"Başka Bir Mayıs Gecesi" adlı şiirin incelenmesiBunun bir özelliği daha var: Görüntü ve duyguların zıtlıkları dışsal ve ölçek algılayışını iç, zor ve içten içe doğru hareket ettirir. Böylece, kar fırtınaları, buzları ve karlarının statik krallığı, taze uçan May, somut hassasiyet - yalancılık ile zıttır. Sevinç yabancılaşma, kaygı, sevgi, mükemmel güzellik - olası bir ölümle karşı çıkıyor. Şairler sonsuz bir kozmos, sonsuza dek yenilenen bir doğa ve fani bir adam arasındaki uçurumun her zaman farkındadırlar. Bu düşünceye ve Athanasius Fethüne yabancı değildir. "Bir başka Mayıs Gecesi" bu antitezi temsil eder: ilk şarkının baharın en genç nefesi karşıdır. Ancak Fet, bu muhalefeti gizemli bir "belki" ile yumuşatmasaydı kendisi olmazdı. Genel olarak, “saf sanat” okulunun şairlerinin net aksan ve emin vuruşlar düzenlemesi kurallarında değildir. Aksine, hoş bir anlaşma eksikliği, sırların varlığı, hafif konturlar ve ipuçları var. Böylece şair, varlığın yüzdesinin üstesinden gelir, huzursuz ruhu sevginin sınırsız gücü ile birleştirir. Bundan üzüntü, ışık olur, kanatları alır.hala gece analizi olabilir

Ana fikir

"Başka Bir Mayıs Gecesi" şiirini analiz ederkenFet, içinde, kaleminin çok özgür hissettiği peyzaj sözlerinden daha ileri gelmeye değer. Bizden önce felsefenin bir eseridir, doğanın ahengi fikrini ve aklın bu uyumu kavramak için güçsüzlüğünü ifade eder. Bu amaçla, yazar kasıtlı olarak, dilbilimsel değil, göreceli sıfattan, karşılaştırmalı derecenin ortaya çıkmadığı, "olmayan" bir dilbilgisel biçim kullanır. Şiir fikri, aynı zamanda sağlam organizasyonu tarafından da doğrulanmaktadır. Beş ayaklı bir iambik çapraz kafiye ile yazılmış, yüce bir tonlama vardır.

Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night

Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night

Related news

 • Ve Kıbrıs adasında dinlenmedin mi Turistlerin yorumları oraya davet edildi
 • Oto Koltuk Çeşitleri
 • Tavuktan lezzetli salatalar. Tarifler
 • Eğitim kampı
 • İşlemin zorunlu noter tasdiki: prosedürün tanımı, belgeler ve özellikler
 • Derya baykal Baharlık Merserize Örgü Bluz Modelleri

 • Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 64

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night


  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 72

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 77

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 98

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 44

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 87

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 61

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 94

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 6

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 30

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 48

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 5

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 4

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 62

  Athanasius Fet: şiirin analizi Another May Night 9