Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 2019

Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 2019


Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 31 17.02.2019, 03:16

Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak.

Ateroskleroz sıklıkla kronik olarak adlandırılırVasküler hastalık, damar duvarlarında aterosklerotik birikintilerin oluşumu ile karakterize edilir ve bu da kan dolaşımının ihlal edilmesine neden olur ve iç organların yenilmesine neden olur. Aterosklerozun gelişimi için, çeşitli faktörlerin eş zamanlı kombinasyonu gereklidir: kronik hastalıklar, metabolik bozukluklar, kötü alışkanlıklar, yaş ve diğerleri.

Vasküler aterosklerozu ortadan kaldıran nedir?

Tedavisi sıklıkla olan Aterosklerozyanlış, kan damarlarındaki dejeneratif hastalık kategorisine atıfta bulunur, bu da damarların duvarlarında çözünürlük odaklarının oluştuğu anlamına gelir (bağ dokusu çimleşir, yağ yerleşir). Bu tür sitelere aterosklerotik plaklar denir, bunlar aterosklerozda damarların daraltılmasının sebebidir. Bu hastalığın nedenlerine risk faktörleri denir; bu da damarlarda ateroskleroz riskini arttırdığı anlamına gelir. Faktörler iki gruba ayrılır: değişken ve değiştirilemez.

Ateroskleroz gelişiminde ana risk faktörleri

Değiştirilemeyen faktörler, bu nedenleri,tıbbi etki yardımı ile değiştirilemez: yaş, cinsiyet (erkeklerde 50 yaşına kadar ateroskleroz riski çok daha yüksektir), genetik yatkınlık. Buna karşılık, değişen risk faktörleri arasında, tedavi faaliyetleri yoluyla veya bir kişinin yaşam biçimini normalleştirerek ortadan kaldırılacak faktörler bulunur. Bu faktörler şunlardır: Sigara, obezite, hipertansiyon, yerleşik yaşam tarzı, diabetes mellitus, lipid metabolizmasının ihlali, yetersiz beslenme ve bazı enfeksiyonlar.

Ateroskleroz semptomları

Başlangıçta, ateroskleroz tek başına bir şey yapamazgösterebilir ve ana semptomatoloji, yalnızca arterlerin daralması ilerlemeye başladığında kendini hissettirir. Ateroskleroz semptomları oldukça çeşitlidir ve damar lezyonunun derecesine ve yerine bağlıdır. Çoğu zaman birkaç arter aynı anda etkilenir ve bu nedenle hastalığın belirtileri vücudun farklı yerlerinde kan akışının bozulduğu anlamına gelir. Aterosklerozun en sık görülen semptomu "intermittan klodikasyon sendromu" olup, yürürken bacak kaslarında ağrı olarak kendini gösterir ve bir doktora danışmak için ciddi bir işarettir.

Vasküler arteriyosklerozun başlangıcı ve tedavisinin başlıca nedenleri?

Bu hastalığın nedenlerini birçok yönden bilmekhastalık riskini azaltmaya ve aterosklerozu iyileştirmeye yardımcı olur. Tedavi genellikle risk faktörlerinin ortadan kaldırılması ve bir yaşam tarzının normale dönmesi ile başlar, hasta spor yapması, kötü alışkanlıkları ve doğru beslenmeyi reddetmesi önerilir. Kronik hastalıkların tedavisi de büyük önem taşımaktadır, bunların düzeltilmesi hastalığın gelişimini büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

Ateroskleroz aterosklerozu. Tedavi ilaçtır ve cerrahidir.

Aterosklerozun tedavisi birçok yönden önemlidir.arterlerin ne kadar daraltıldığı ve hastanın ağrı olmadan ne kadar uzaklaşabileceği. Çoğu zaman bu tür Plavix ve Aspirin olarak arterlerde yeni kan pıhtıları, ortaya çıkmasını engellemek ilaçları reçete. Genellikle ilaç, obezite aterosklerozu tamamen yenmek mümkündür. Tedavi genellikle fibratları, statinleri, safra asitlerinin sekanslarını ve nikotinik asit preparatlarını içerir. Arterlerdeki kan dolaşımının ilaç ile onarılmaması durumunda cerrahi tedavi gösterilecektir. Operasyon tipi büyük ölçüde hastalığın derecesine ve doğasına bağlı olacaktır. kan akışı geliştirilmiş hangi nedeniyle geri kazanılması damar lümeni, - İlk durumda, kan ikinci, tıkanan kan damarları atlamak için şant gönderilir.

Ateroskleroz prevalansı öyleTüm dünyada uzun zamandan beri kaçınılmaz olarak algılanması harika. Yine de, birçok uzman, şimdi aterosklerozu yenmek için bir fırsat olduğuna inanıyor. Bu hastalığın tedavisi ve önlenmesi, öncelikle yaşam tarzının normalleşmesi, dinlenme ve beslenmenin gözlenmesi ile başlamalı, sadece bu durumda etki garanti edilecektir.

Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 2019

Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 2019

Related news

 • 2-3 yaş kapuşonlu yelek
 • Pipet veya Şişle Yapılan Boncuklu Oya Tarifi
 • Pisi Tarifi
 • Lucas Michael David: biyografi, kariyer, fotoğraf

 • Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 89

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak


  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 99

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 28

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 28

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 83

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 8

  Ateroskleroza, tedaviye ve önlemeye el koymak 13