Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 2019

Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 2019

Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 95 01.03.2019, 00:16

Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma

Modern bir otomobilin cihazındaküçük şeyler var. Herhangi eleman, hatta en önemsiz, her zaman kendi özel bir anlamı vardır. Kompleks parçalar ve bileşenler daha da önemlidir. Bir örnek, ateşleme kablolarının yüksek voltajlı olmasıdır. Bu önemsiz bir şey gibi görünüyor. Aslında, öyle değil. Onlardan bahsedelim.

Yüksek gerilim kabloları: ne oldu?

Cihazdaki BB tellerinin temel işlevi ve göreviaraba - makaralardan mumlara gelen yüksek gerilim deşarjlarının taşınmasıdır. Bu akımın gücü ve gücü oldukça yüksek. Göstergeler 50 kV'ye ulaşabilir.ateşleme teller yüksek gerilim Ateşleme kabloları yüksek gerilimdirHer dairedeki sıradan elektrik kablolama benzer. Kablonun çekirdeğinde çok sayıda ince telden oluşan bir bakır damar bulunur. Bu bakır çekirdeğin yalıtkanı ve çekirdeği. Elemanlar ayrıca silikon veya kauçuktan yapılmış yalıtımla kaplanmıştır. Uçlardaki mum tellerin temasları var. İkincisi, koruyucu kapaklar ile çevreye karşı güvenle korunur. Bu unsurlar, dış faktörlerden bağımsız olarak görevlerini niteliksel olarak gerçekleştirmelidir. Bu yüzden basit bir şey karmaşıktır. Bu unsurlar, geleneksel ve özel olmak üzere iki gruba ayrılabilir.

Konvansiyonel teller

Bu tür ürünler, metal varlığı ile ayırt edilirmerkezi iletken. Yukarıdaki BB tel, kauçuk, polietilen, polivinil klorüre dayanan yalıtım malzemesi ile kaplanmıştır. İzolatörün üstünde ayrıca bir kabuk bulunur. Ürünün yakıtların ve yağlayıcıların etkilerinden korunması gereklidir. Bu gibi yüksek gerilim ateşleme telleri düşük dirence sahiptir.Vazoların yüksek voltaj kabloları 18-19 ohm'dan fazla değildir. Diğer özelliklere gelince, konvansiyonel bir tel 15-25 kV'a kadar gerilime dayanabilir. Normal çalışma için, böyle bir tel, paraziti önlemek olan görevli dirençlerle donatılmalıdır.

Özel tel: özellikler

Bunların daha karmaşık bir aygıtı vardır ve bunlarradyo girişimini bastırma işlevini yerine getiren dağınık parametreler. Tel çeşitli metallerden yapılmış metal bir damar ve örgüdür. Keten, pamuk, kapron olabilir. Örgü grafit, ferroplast, manganez-nikel veya çinko karışımı ile emprenye edilir. Özel tel son derece düşük sıcaklıklarda dahi daha iyi bir esnekliğe sahiptir. Bu kalitede VV-tel çok ciddi aşırılıklara dayanır, aşırı ısınmaz, nemli değildir. Bu tür ürünlerin uçlarında lehimleme veya kıvrılma ile bağlantılı kontaklar ve koruyucu kapaklar bulunur. Bunlar tellerin uçlarını korumak ve akım sızıntısını önlemek için tasarlanmıştır.

Bir arıza belirtileri

Ateşleme diğerlerinin yanı sıra yüksek voltajlı kablolarArabadaki parçalar hasar görebilir. Arızalardan söz eden tipik işaretleri dikkate alın. Bu nedenle, teller ile ilgili sorunlar motorun başlangıcıyla bildirilebilir - başlangıç ​​sorunlu olacaktır.Yüksek voltaj ateşleme kablolarının direnci Daha sık karşılaşılan zorluklar, yağışlı havalarda ortaya çıkar. Ayrıca, tellerdeki arızalar, motorun çalışmasında orta-yüksek hız aralığında kesintilerle gösterilir. Merkez tele hasar gelmesi durumunda motor durur. Motor gücü azalır, yakıt tüketimi artar. Kontrol panelindeki "Motoru kontrol et" ışığı yanar.

Arızaların sebepleri

Zamanla, teller yavaş yavaş aşınır. Lastik veya silikondan yapılmışsa, izolatör mikroskobik çatlaklarla kaplıdır. Bunun nedeni sadece motor bölmesindeki sıcaklık düşüşleridir. Çok sayıda çatlak nedeniyle, izolatör artık mevcut sızıntıyı önleyemez. Sonuç olarak, kıvılcım bir kıvılcım yaratmak için yeterli güce sahip değildir. Çok az enerji varsa, voltaj düşecektir.yüksek voltajlı ateşleme telleri fiyatı Dürtü mumya gelmediğinde,kıvılcım oluşma zamanı artar. Kir, kablolar ve kapaklar üzerinde biriktiğinde, yalıtımın iletkenliğini arttırır ve bundan kaynaklanan sızıntı sadece artar. Sızıntı anında, yüksek voltaj ateşleme kablolarının direnci artıyor. Bu gibi arızalar kontakların oksidasyonu nedeniyle de meydana gelir - koruyucu kapaklar basınç düşürür, zarar görür ve ovulur. Düşük sıcaklıklarda, BB-tel elastikiyetini kaybeder ve sertleşir. Kapaklara ve yalıtımlara zarar verme riski büyük ölçüde artmaktadır. Motorun çalışmasına eşlik eden sabit titreşimler nedeniyle bağlantı noktaları kararsız hale gelebilir. Yüksek sıcaklıklardan, mum kapakları daha sık acı çekiyor.

tanılama

Yalıtım bozulursa, duyulabilir - olacaksesli tıklamalar duyulur. Ayrıca görsel olarak da görülebilir. Geceleri başlığın altına bakarsanız, sızıntılarda bir kıvılcım vardır. Bazen, fırtına sisteminin yüksek nem oranı nedeniyle, fırtınalardan önce veya akımın ciddi şekilde sızması durumunda, etrafında bir parıltı vardır. Yüksek voltaj ateşleme tellerinin kontrol edilmesi, mumların enerjisinin kontrol edilmesiyle gerçekleştirilebilir. Bu nasıl yapılır?mumlar için teller Bu amaçla, özel birsiperi. Starter şu anda krank milini kaydırır. Sızıntı akımları varsa veya ikincil devrede çok fazla direnç varsa, beyaz ve ince bir kıvılcım ortaya çıkar. Katalizörün kurulu olduğu araçlarda yakıt kaynağının kapatılması gerektiğini hatırlamakta fayda var. Parafudr, iyi yalıtılmış bir muhafazada iki elektroddan oluşur. Aralarındaki boşluk en az 7 mm olmalıdır. Kablo uçlarını motorun metal muhafazasından uzakta sabit bir şekilde sabitlerseniz, parafudunun çalışmasını simüle edebilirsiniz. Ayrıca bir multimetre ile teşhis gerçekleştirin. Ölçüm cihazı direnç ölçüm moduna ayarlanmıştır. Ölçüm cihazının modeline bağlı olarak, okumalar farklıdır. Teşhis için 3 ila 10 kOhm aralığındaki değer önemlidir. Multimetre direnç göstermezse, tel hasar görür ve değiştirilmesi gerekir.

Seçim ve satın alma

Doğru kabloları seçmek önemlidir. Motorun stabilitesi onlara bağlıdır. Bu ürünü seçerken, tellerin üreticisine ve motorun markasına odaklanmalısınız. Yüksek voltajlı kabloları satın almadan önce (VAZ 2110 istisna değildir), ambalajı dikkatle incelemek gerekir. İdeal olarak, tellerin uygun olduğu motor modellerini gösterirse. Bilgi yoksa, bu tür malları satın almak daha iyidir.yüksek voltajlı ateşleme kablolarının kontrolü Seçimin ana kriteri kalite olduğundaizolasyon, belirli bir arabada voltaj parametrelerini bulmak için ilk şey. Maksimum değerlerde, yalıtım yüke dayanmalıdır. En iyi tel, aşırı sertliğe eğilimli olmayan ve sıcaklık farklılıklarından dolayı kırılmayan malzemeden yapılmış bir teldir.

Fiyat listesi

Bugün, piyasa farklı bir çok seçenek sunuyorçeşitli araba modelleri için seçenekler. Örneğin, iyi yüksek voltajlı ateşleme kabloları için, fiyat set başına 500 ruble başlayacaktır. 5 tellidir: bobin başına 1, geri kalan - silindirlerde. Uzmanlar sıfır dirençli kabloları satın almayı teklif ediyor. Onlara göre, araba için idealdir ve voltajı kayıp olmadan iletirler.

Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 2019

Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 2019

Related news

 • Farklı metallerden sikke nasıl temizlenir
 • Nizamettin Sürmeli
 • Moskovadaki teleferik yakında ulaşım altyapısını genişletecek
 • PATLICANLI POĞAÇA TARİFİ
 • Rusya Federasyonu Antimonopolisi Politikası
 • Orhan Kemal Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

 • Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 49

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma


  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 22

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 46

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 79

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 91

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 48

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 61

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 34

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 81

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 85

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 78

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 50

  Ateşleme kabloları, yüksek gerilim: atama, çalıştırma 82