AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 2019

AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 2019
23.09.2019

AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 78

AT Tvardovsky, "Vasily Terkin": şiirin kısa bir özetini

1945'te ünlü bir yazar tarafından yazılmış,Alexander Tvardovsky, "Vasily Terkin" Özet, piyade şirketinde görülen neşeli ve neşeli asker ve onun ilginç maceralarını anlatıyor. Vasily, "Alman" cephesinden cepheden sadece on kişinin ayrılmasıyla nasıl çekildiğini hatırlıyor. Yolda köy koridorunu bırakın. Askerler evine geldi, askerin karısı onunla beslendi, uykudan geçirdi ve sabahları vatanlarının başka bir parçasını düşmana bıraktı.

Vasily Terkin'in sakatlığı

gezinme beşiği

Şiirinde çok doğru bir şekilde resim tasvir edilmiştirTvardovski Savaşı. Vasily Terkin (özet, eşi benzeri görülmemiş kahramanlığından bahsediyor) sık sık arkadaşlarına yardım etti, ancak kendisi zor durumlara girdi. Bombalamadan bir gün sonra bir bağlantı kurdu, yakındaki kabuklar patladı. Yolda bulunan asker, Almanların "kilerini" gördü, götürdü ve sakladı, düşmanı bekledi. Vasili bir Alman subayı öldürdü, fakat aynı zamanda onu da yaralandı. Buna ek olarak, tankmenlerimiz geldi ve "mahzeni" bombalamaya başladı. Orada "onun" görünce Terkin'i taburuna gönderdiler.

Onun kahramanında, yüz binlerce askerin imajı birleştiTwardowski. Vasily Terkin (şiirin kısa bir açıklaması onun inanılmaz şansı hakkında bize bilgi veriyor) yine de ikinci kez hastaneye giriyor. "Dapper" teğmeni tarafından komuta edilen bir müfreze, köyü almaya gider, ancak komutan ölür ve Terkin şu an "başını çekmesi için" olduğunu fark eder. Köy müfreze aldı, ancak Vasily'nin kendisi de ağır yaralandı, ölüm gerçekleşti, ama adam vazgeçmedi. Cenaze ekibinden insanlar onu buldu ve onu Sanbat'a taşıdı.

Kahraman istismarcı asker

gezinti kısa boyunlu paçaTvardovsky'nin şiirleri "Vasily Terkin" idi, vesavaş döneminin yaratılmasının en güzel örneği olacak. Geçiş esnasında, müfrezeler pontonlara battı, ilk önce sağdaki bankaya geçildi, ancak geri kalan kısım düşman ateşiyle engellendi. Sol kıyı şafak vakti bekliyor, fakat sağ kanat olanlar ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kış oldu, su buzdu. Ancak Terkin, soldaki bankaya doğru yola çıktı ve ilk müfrezenin kapatıldığı takdirde geçişi sağlayacağını söyledi. Vasily her zaman hem askerleri hem de sıradan insanları cesaretlendirdi. O onun tüm neşeli melodileri altında bir bacak sallamak zorlayarak, mızıka oynadı, onları yukarı kaldırarak ve umut veren zaferle yaşlı çağırdı. Bunlar yalnızca kahramanın düşünceleri değil, bu yüzden Tvardovsky de düşündü.

Vasily Terkin: Anavatanına kısa bir gezi

Savaşçılardan biri onun çantasını kaybetti. Vasily, yaralanma sırasında şapka olmadan nasıl kaldığını hatırlar hemşire ona teklif etti. Terkin şimdiye kadar şapka tuttu, bu yüzden asker, bir kese verdi savaş ülke dışındaki her şeyi kaybedebilir olması onun eylemini açıkladı. Bahar geldi, ama burada bir Maymun böcekinin vızıltısı bir bombardıman uçağı tarafından boğuldu. Tüm askerler toprağa oturdu ve sadece fesleğen o emri aldığı için düşman uçağı aşağı vurma, onun tam yüksekliğe yükselir ve bir tüfek ateş.

Tervyn Fesleğen ayetleriŞiirinde çok renkli ve otantikRus askerleri Alexander Tvardovsky'nin kahramanlığını, özverisini ve gücünü tasvir etti. Vasily Terkin (eserin özeti, karakterini ayrıntılı bir şekilde anlattı) ortak bir imgedir, bu yüzden birçok insana çok yakın.

AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 2019

AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 2019

Related news

 • Saç Dökülmesine Karşı Yenilik: AMINEXIL GL M ile Her Gün 140 Saç Teli Kurtarılıyor
 • Çavuşoğlu: AB vize serbestisini uygulamazsa, geri kabul ve göç anlaşması uygulanmaz
 • Sinir sistemini nasıl sakinleştiririm
 • Çok İzlenen Videolar
 • Linda Resort Otel Linda Resort Otel 5 : genel bakış, açıklamalar, teknik özelliklere ve yorumlara

 • AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 25

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini


  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 17

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 23

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 12

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 73

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 47

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 95

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 86

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 56

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 31

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 77

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 20

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 73

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 35

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 47

  AT Tvardovsky, Vasily Terkin: şiirin kısa bir özetini 33