Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 2019

Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 2019
16.10.2019

Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 56

Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri

Içinde Zhukovsky Hava Kuvvetleri AkademisiVoronezh Rus ordusu için kalifiye eleman yetiştirmek en ünlü ve prestijli Rus üniversitelerinden biridir. bu prestijli üniversite sadece 5 yıl önce kurulmuş olmasına rağmen, birkaç iyi bilinen kurumların şanlı geleneklere ardılı. Makaleleri, tarihlerine ve önemli başarılarına ayrılmıştır.

Voronezh Askeri Hava Akademisi

ırmak kolları

Hava Kuvvetleri Akademisi'nin atasıVoronez, bir askeri havaalanı ve teknik okul olarak görülüyor. 1948 yılı sonunda SSCB Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanının kararı ile Stalingrad'da kuruldu. Bununla birlikte, faaliyetlerinin başlangıcı 1950'de atıldı.

1954'te WATU, Michurinsk şehrine taşınmıştır.Tambov bölgesi. 1963 yılında bu eğitim kurumunun adını değiştirmeye karar verildi. Bununla birlikte, birkaç ay sonra üniversite yeniden yerleşti.

Voronezh Yüksek Askeri Havacılık Mühendisliği Okulu Tarihi

1963 yılının sonunda Michurinskoe WATU,modern temelinin yeri. 1975 yılında statüsünü yükseltmeye karar verildi ve okul Voronez Yüksek Askeri Havacılık Mühendisliği Okulu'na (VVAIU) dönüştürüldü. Bu bağlamda, eğitim süresi 4 yıla çıkarıldı. Bu reformların bir sonucu olarak Hava Kuvvetlerini gerekli uzmanlarla birlikte sağlamak konusunda herhangi bir kesintiye uğramamasını sağlamak için, 1975 yılında hem orta öğretime hem de yüksek öğretime sahip başvuru sahiplerinin eş zamanlı olarak işe alınması sağlandı. Birinci grup öğrenci kadro subaylarının saflarını 3 yıl sonra ve ikinci - 4 yıl sonra tekrar doldurmaktı.

Voronez'de daha üst düzey özel eğitim diplomasına sahip memurların ilk mezuniyeti 1979'da gerçekleşti. Gelecekte eğitim mezunlarının düzeyini yükseltmek için müfredat 5 yıla kadar uzatılmıştır.

1979-1989 döneminde VVAIU'da bilimsel faaliyet geliştirme alanında büyük bir katkı yapılmış ve bu da bir eklentinin açılmasını sağlamıştır.

90'lı yıllarda, Voronez Okulunun Borisoglebsk'de bir şubesi vardı. Valery Chkalov adlı yerel "uçan" VVU temelinde yaratılmıştır.

Voronez şehri askeri hava akademisi

VUNTS VVS Tarihi

Voronez Hava Kuvvetleri Akademisi birçok eğitim kurumunun birleşmesi sonucunda ortaya çıktı.

1998'de VVAIU, Askeri Havacılık Mühendisliği Enstitüsüne dönüştürüldü. 8 yıl sonra, Voronez Askeri Radyo Elektroniği Enstitüsü ona bağlıydı.

2007'de üniversite bir devlet aldı.Akreditasyon. Aynı zamanda, havacılık mühendisliği, havacılık mühendisliği, havaalanı mühendisliği, radyo mühendisliği, meteoroloji ve havacılık iletişimi gibi uçaklar için her türlü zemin desteğinin askeri uzmanlarına eğitim veren Voronez Askeri Havacılık Enstitüsünde yoğunlaşmaya karar verildi.

Büyük ölçekli dönüşümler sonucundaVoronez Üniversitesi'ne, Irkutsk, Stavropol ve Tambov'da faaliyet gösteren VVAIU katıldı. Karşılıklı sipariş yayınlandıktan sonra, tüm personel Voronez'e tasfiye edildi.

Voronezh VVAIU 2019'da,GGNIITSRB. Buna ek olarak, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'nın emriyle Hava Kuvvetleri Akademisinin operasyonel-taktik düzeyindeki eğitim görevlilerinin görevlerine devredildi. Profesör N. Zhukovsky ve Yuri Gagarin, Monino'da hareket ediyorlardı.

Hava Kuvvetleri Akademisi Zhukovsky Voronezh'den almıştır

Üniversite oluşumunun tamamlanması

Gördüğünüz gibi, ne zaman olduğunu söylemek çok zor.Son 25 yıldır, diğer üniversiteler, Rus Hava Kuvvetleri için personelin eğitimi aktı sürekli olduğu, çünkü Voronezh (VUNTS) Hava Kuvvetleri Akademisi kurdu. Bununla birlikte, ülkemizin askeri üniversiteleri listesinin adının tam olarak yılını belirtmek mümkündür. Bir sipariş Voronej VVAIU ve Hava Kuvvetleri Akademisi birleşmeye verildiği sonra O, 2012 yılında meydana geldi. Profesör N. Zhukovsky ve Yu Gagarin.

başarılar

Voronez Hava Kuvvetleri Akademisinde dikkatliceÖncelikleri olan üniversitelerin hafızası korunmaktadır. Dinleyicilerin, öğretmenlerin ve VUNTS VVS mezunlarının büyük bir ordu gururu konusu başarılarıdır. Nihayetinde, bu askeri okulların farklı yıllardaki 280'den fazla çalışanı Lenin'in ve Sovyetler Birliği Devlet Ödüllerinin ödülüne layık görülerek İş Kahramanı ünvanı aldı. 1500'den fazla mezura SSCB'nin en yüksek askeri ödülü verildi. 90'ı Sovyetler Birliği'nin kahramanları oldu ve havacılık mareşali I. N. Kozhedub'a üç kez bu unvan verildi. Dünya uzay Yuri Gagarin, Valentina Tereşkova, Alexei Leonov, ünlü tasarımcılar S. İlyushin, A. Mikoyan'ın, Yakovlev Hava Kuvvetleri Akademisi Voronej efsanelerinden mezunları ve 10'dan fazla Rus kozmonot arasında.

VUNTS Hava Kuvvetleri Akademisi, Voronezh

Kompozisyon ve yapı

Askeri Hava Akademisi Voronezh (VUNTS VVS) 26 askeri ve 18 sivil uzmanlık için kadro hazırlar. Şu anda üniversitede 445 fen ve 59 doktora adayı, yaklaşık altı düzine profesör ve 215 doçent görev yapmaktadır.

Voronezh Hava Kuvvetleri Akademisi'nin yapısı şunları içerir:

 • üniversite yönetimi;
 • Genel Akademik Sandalyeler;
 • Merkezi Araştırma Enstitüsü ve YBÜ;
 • TSPNPK;
 • NIIReBN;
 • destek birimleri;
 • bilimsel şirket.

Son bölüm, türünün ilkiydimodern Rus ordusunda ve 2013 yılında Rus Savunma Bakanı'nın emirleri üzerine kuruldu. Görünüşü, hareketin başlangıcını, en son teknolojik başarılara dayanan yeni bir uçak tipinin yaratılmasına doğru işaret etti.

Daha önce de söylendiği gibi, 1989'dan beri, Voronezh Akademisi, 8 uzmanlık alanında çalışmakta ve 4 doktora tez danışmanı görev yapmaktadır.

Ayrıca, 2015 yılından beri üniversite üstün yetenekli çocuklara öğretiyor. Onlar için, 9. sınıftan sonra kaydolabilecek bir mühendislik yanlısı olan bir askeri birlik kuruldu.

Hava Kuvvetleri Akademisi Voronezh

fakülteler

VUNTS VVS'nin yapısı 14 fakülteyi kapsamaktadır. Bunlar arasında:

 • 1975'te oluşturulan uçuşların teknik destek araçları;
 • Memurların, gezegenin doğal kaynaklarının havacılık ve uzay aracıları ve meteoroloji uzmanları tarafından keşfedilmesi ile ilgili uzmanlık alanlarında eğitildiği Hidrometeoroloji.
 • Mühendislik ve hava alanı desteği.
 • Havacılık silahları.
 • Elektronik savaş.
 • Havacılık teçhizatı.
 • Pedagoji, psikoloji, yönetim ve personel yönetimi ile ilgili uzmanlık alanlarında memurların eğitimi ile ilgili birimlerin faaliyetlerinin yönetimi.
 • Bilgi güvenliği
 • Uçak.
 • Radyo mühendisliği desteği.
 • Havacılık iletişimi, "Radyo Mühendisliği" uzmanlığı için memurların eğitiminde yer aldı.
 • Eğitim ve ileri eğitim.
 • Havacılık radyo elektronik donanımı.
 • Yabancı devletlerin orduları için askeri personel ve teknik personel eğitimi yapan özel öğretim üyesi.

Voronej Hava Kuvvetleri Akademisi Şubeleri

VUNS VVS'nin 2 şubesi var. Bunlar Syzran ve Çelyabinsk'te bulunan askeri eğitim ve araştırma merkezleridir. Şu anda bunların ilkinde Rus askeri öğrenci ile birlikte Ermenistan, Tacikistan, Kazakistan, Gine, Mali, Kırgızistan, Çin, Çad Cumhuriyeti, Vietnam, Sudan, Burundi, Angola, Moğolistan, Cibuti, Sri gelen askeri uzmanlar, eğitimli, 10 birimler bulunmaktadır -Lanka, Laos, Libya ve Nikaragua. Syzran Askeri Enstitüsü, İkinci Dünya Savaşı'nın başlangıcından kısa bir süre önce kurulmuştu ve aslen Saratov'da bulunuyordu. En zor yıllarda cephede hızlandırılmış eğitim planlarını gerçekleştirdi. 1979-1989 12 lise mezunlarının döneminde, Syzran Askeri Enstitüsü'nden mezun Afganistan'da işlenen işler, gökyüzü ve 19 pilotlar için Sovyetler Birliği'nin Heroes oldu Çeçen savaş operasyonlarında katılarak altın yıldız aldı.

VUNTS VVS Hava Kuvvetleri Akademisi Voronezh

eğitim

Mesleki eğitimin özelliklerinden herhangi biri için çalışma süresi 22 ay ve yüksek öğretim - 5 yıldır.

Akademiden birinci tür programlardan mezun olanlara “ensign” unvanı verilir ve ortaöğretim mesleki eğitim diploması verilir.

Kalan mezunlar askeri rütbe "teğmen" alırlar.

Askeri uzmanlık ile birlikte, üniversite öğrencileriAskeri uzmanlık alanlarında usta uzmanlık ve garantili istihdam. Cevaplara bakıldığında, gençlerin kariyer gelişiminin yanı sıra Anayasa ve Rusya Federasyonu Federal Yasası'nın askeri personel için sağladığı faydalar ve faydalar da göze çarpmaktadır.

Üniversiteye kabul edilmek için, başvuru sahibinin söz konusu konularda belirli bir bilgi düzeyine sahip olmadığını doğrulayan bir belgeye sahip olması gerekir:

 • Rus dili;
 • matematik;
 • fizik;
 • coğrafya;
 • bilişim.

yorumlar

Bugün Rusya Silahlı Kuvvetleri'nde hizmete olan ilgi yineSovyetler Birliği'nin en parlak günlerinde olduğu gibi yüksektir. Özellikle birçok insan kaderlerini hava ve uzay birlikleriyle ilişkilendirmek istiyor. Bu, şu anda eğitimli 11 bin öğrencinin katıldığı VUNTS VVS'deki büyük bir yarışma tarafından kanıtlanmıştır. Gençler, geribildirimlerine göre, bu üniversitenin duvarlarında kazanılan bilginin, onlar için sadece askeri değil, aynı zamanda sivil değil de başarılı bir kariyer için bir adım olacağını umuyorlar. Tabii ki memnun değiller. Çoğu zaman bunlar giriş sınavlarını geçemeyen adaylardır.

VUNTS VVS Hava Kuvvetleri Akademisi, Voronezh

Şimdi ne zaman kurulduğunu biliyorsunuztarihin Voronezh şehrinde Hava Kuvvetleri Akademisi vardır. Gelecekte, havacılık güçlerinin ülkemizin savunma güvenliğini sağlamada önemli bir rol oynayacağı açıktır, bu nedenle bu üniversitenin onurla yerine getireceği önemli bir misyonu vardır.

Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 2019

Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Kompozisyon akıl yürütme Aşk nedir - türün ve formun spesifik özellikleri hakkında
 • Evlilik Teklifi Püf Noktaları
 • Nissan böceğinin olumlu ve olumsuz geri çağrıları
 • 3-9 Aylık Kapşonlu Bebek Tulum Yapımı Videolu Anlatımlı

 • Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 73

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri


  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 31

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 48

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 8

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 57

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 9

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 46

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 88

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 13

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 90

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 34

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 33

  Askeri Hava Akademisi, Voronezh: tarih, fotoğraflar ve incelemelerin incelemeleri 66