Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 2019

Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 2019
18.07.2019

Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 47

Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar

VAZ-2114'ün arka direklerini değiştirmeBasitçe, bu, en az sayıda araç gerektirir. Bağımsız olarak onarım birkaç saat içinde yapılır. Bu işin en önemli unsuru, yeni elemanları doğru seçmek ve kurulum sırasında talimatları izlemektir.

Arızalı bir raf durumunda, tüm arka süspansiyonyanlış iş Pürüzlü bir yüzey üzerinde hareket sırasında titreşim sönümlemesi oluşmaz, bu nedenle direkleri ve elemanları değiştirmek gereklidir. Ve amortisörleri çift olarak değiştirmek gerekiyor.

Nasıl seçilir?

Hangi arka direklerin konulacağını bilmek gereklidirVAZ-2114 üzerinde. Her şeyden önce, her üreticinin kendi özellikleri vardır ve en önemlisi - elemanların maliyeti oldukça yüksektir. Arka süspansiyonda teleskopik raflar monte edilmiştir.

vazoların arka direkleri 2114

Tabii ki, elemanları edinmek arzu edilir"AvtoVAZ" şirketinin resmi tedarikçileri olan bu bitkilerin üretimi. Bu tür bilgiler ucuzdur, uzun ömürlüdür ve en önemlisi - daha çok taklitçidirler. Ancak, daha iyi olanları seçebilirsiniz.

 1. KYB - çok iyi özellikler var, varçeşitli performans türleri, hepsi sürücünün ne şekilde sürüşüne bağlı. Ancak burada rafların fiyatı çok yüksek çünkü pazarın yanı sıra büyük beğeni dolandırıcılıkla doludur.
 2. SS20 - bu elemanları kullanırken otomobilin yüksek kaliteli, çok iyi özelliktedir. Bu eksikliklerin arasında farklı bir destek tasarımı da tespit edilebilir.
 3. PLAZA - Üç değişiklik yapılmıştır ("Konfor", ""Spor" ve Supersport). Çok iyi bir performans. Kusurların arasında düşük donmaya karşı direnç tespit edilebilir, bu nedenle kışın rafların çalışması etkisiz olacaktır.

Ne zaman değiştirileceğini

Araç imal edilmemişseArka direk VAZ-2114'ün yerini almıştı, o zaman muhtemelen terkedilmiş durumda. Arka direkleri değiştirmeniz gerektiğini söyleyen birkaç işaret:

 1. Çukurlar, çukurluklar, çarpmalar yoluyla giderken kabin süspansiyonda sağır ve sert darbeler hissediyor.
 2. Küçük bir tepeciğe çarptığınızda sıçrayan. Bu, amortisörlerin düzgün çalışmadığını gösterir.
 3. Tam dolu engebeli bir arabaya çarptığınızdaSağlanabilir amortisörler hemen varsayılan pozisyonu benimsemelidir. Ancak, amortisörler kullanılamaz hale geldiyse, araç gövdesi bir süre tereddüt edecektir.
 4. Amortisörden sızıntı var. Hizmet verilebilir VAZ-2114 standlarında bu olmamalıdır.

vazoların arka direklerinin değiştirilmesi 2114

Bunlar, arabanın süspansiyonunda arıza olduğunu gösteren ana işaretlerdir. Tam teşhisten sonra, bir değişiklik yapmalısınız.

Rafları ne sıklıkta değiştirmem gerekiyor?

Arka amortisörlerin kaynağıOtomobilin hangi koşullarda kullanıldığını, sürücünün nasıl kullanıldığını ve en önemlisi - yedek parçaların kalitesi konusunda. Araba kullanımı pratiğine göre, arka direkler ön olanlardan çok daha beceriklidir.

Ama bu onların gelemeyeceği anlamına gelmez.değersiz olmak. Aracın zamanında sorun giderme olmalıdır çalışırken, yakından arızaların teşhis etmek düğümleri izler.

Amortisörlerin onarımı

Raflar kırılırsa, onları tamir edemezsiniz.Ancak, yeni bakımın kaynağını en üst düzeye çıkarmak, oldukça mümkündür. Doğru sürüş, çukur ve sapakların dolaşımı, ne yazık ki, yollarımızda çok fazla, arka rafların ömrünü uzatabilir. Arka direklerin seçimi yanlış yapılmışsa ya da ucuz bir taklit satın aldığınızda, doğru sürüşe yardımcı olmayın.

arka sütun montaj vazoları 2114

Bazı türlerin olduğuna dikkat edilmelidirAmortisörler tamir kitleri kullanılarak tamir edilebilir. Bunlar arasında kauçuk conta halkaları, valfler, somunlar, yağ keçeleri bulunur. Amortisör içindeki yağın değiştirilmesi kesinlikle gereklidir. Bu, cihazın verimliliğini artırabilir.

Hazırlık çalışması

Sadece hangi rafa kurulacağına karar verdikten sonra, değiştirmeye başlayabilirsiniz. Onarmaya başlamadan önce, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Arabayı bir köprü veya gözlem çukuruna monte edin. Tüm işlerin böyle bir "konfor" ile üretilmesi arzu edilir.
 2. Ön tekerleklerin altında, arabanın hareket etmesine izin vermeyecek ayakkabılar bulunur.
 3. Bagajı aç.
 4. Arka tekerlek cıvatalarını gevşetin. Mesajları çift olarak değiştirmek gerektiğinden, tüm arka parçayı takmanız gerekir.
 5. Sol tarafını bir kriko ile kaldırın ve altından birkaç ahşap çubuk kullanabileceğiniz güvenilir bir destek takın.
 6. Ardından sağ tarafa yükseltmek ve altındaki destekleri kurmak gerekir.

Vazo 2114 koymak için hangi arka direkleri

Arka tekerlekleri tamamen çıkardığınızdan emin olun. Süspansiyon, yüksüz bir durumda olmalıdır, aksi takdirde tamir etmek çok zor olacaktır. Arka kirişin altına takmayın. Bu, raf yayının sıkıştırılmasına neden olur.

iletken yedek

Sol ve sağ ayağı kaldırarak Daha fazla eylem aynıdır. Şunları yapmalısınız sökme için:

 1. Bagaj bölmesinde, fişi, amortisör çubuğunun bulunduğu delikten çıkarın.
 2. "17" lik bir anahtarın yardımıylaAmortisör çubuğunu sabitleyen somun. Çevirmeden, parçaları "8" için bir anahtar ile tutmak gerekir. Özel bir araç da kullanabilirsiniz.
 3. Arka stand VAZ-2114'ü sabitleyen alt cıvatayı, dönmesini engelleyin.
 4. Tüm rafı dikkatlice çıkarın.

Gerekirse, yayı değiştirin. Yükün uzunluğunu ve metalin durumunu kontrol edin. En ufak çatlaklar bile varsa, yeni yaylar aldığınızdan ve yüklediğinizden emin olun. VAZ-2114 bagaj bölmesi ara kolon arka gövdesine gövdeyi güçlendirmek için monte edilebilir. Viraj alırken silindiri azaltacak, aracın dengesini artıracaktır.

vazolar 2114 arka sütunlarının spacer

Yeni amortisörler ters sırada monte edilir. İlk olarak, bir yay, minder, yumru, lastik anter koydular. Sert plastikten yapılmış eski moda anterleri kullanmamaya çalışın. Çok çabuk yok oluyorlar. Tüm cıvata ve somunların sadece yeni olması gerekir. Bir arka raf grubu VAZ-2114 satın alırsanız, kit içindeki cıvata ve somunlar, bu nedenle ayrı olarak satın almaları gerekmeyecektir. Somunlar mutlaka dişli bağlantıyı mümkün olduğunca güvenilir bir şekilde sabitleyebilecek plastik burçlara sahip olmalıdır.

Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 2019

Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 2019

Related news

 • Çilekli Milföy Pasta Tarifi Videosu
 • Hem ajandanı al, hem Yırca’ya zeytin diktir
 • Yumurtalı Patates Salatası Videosu
 • Armani kodu - bir iş kadında dahi duyulan bir tutku
 • Asla Vazgeçmemm son bölüm izle

 • Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 85

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar


  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 82

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 94

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 85

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 4

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 88

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 88

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 92

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 63

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 19

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 31

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 62

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 96

  Arka rafın değiştirilmesi VAZ 2114: Adım adım talimatlar 70