Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 2019

Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 2019

Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 31 19.01.2019, 06:43

Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri

Arka direkleri değiştirmeden önceVAZ-2115, gereklilikleri tanımanız gerekiyor. Ayrıca, belirli bir araç ve cihazlar edinmeniz gerekiyor. Bağımsız olarak onarım yapmak için çift saattir. Çalışmaya başlamadan önce, sorumlu bir şekilde yaklaşmak için tercihe göre yeni amortisörler satın almanız gerekir.

Sonuçta, düşük kaliteli raflar seçerken veyaSüspansiyon normal modda çalışmaz. Düzensiz bir yolda sürerken, vücut salınımları sönmeyecek. Aynı zamanda arka camdaki çatlakların görünümü, plastik kaplama elemanları da mümkündür. Aracın, kontrol edilebilirliğin ve konforun önemli ölçüde daha kötü olması.

arka stand vazolarının değiştirilmesi 2115

Arabada hangi raflar yüklü?

Eleman seçimini okuduğunuzdan emin olun.VAZ-2115 arka sütunlarını değiştirmeden önce. Fotoğraf amortisörleri makalede listelenir. Piyasada birçok üretici bulunabilir, bunlar farklı maliyetlere sahiptir ve kalite doğrudan fiyata bağlıdır. Otomobillerin arka süspansiyonunda sadece teleskopik tipte monte edilir.

Amortisörleri monte ederseniz, o zamanAracın özelliklerini iyileştirebilir, ancak mükemmel olmayacaktır. Stok parçalarının maliyeti küçüktür, servis ömrü iyi ve piyasadaki sahte malları karşılaması pek olası değildir. Ancak satışta aşağıdaki üreticilerin daha kalitatif öğeleri var:

 1. SS20. Yüksek kaliteli ürünler, mükemmel performans, bu tür amortisörler kullanırken araba çok daha iyi kontrol edilir. Bu teleskopik rafları takmaya karar verirseniz, kesinlikle satın almanız ve desteklemeniz gerekir, standart kullanılamaz. Belki de bu unsurların tek dezavantajı budur.
 2. Amortisman için oldukça iyi özelliklerKayaba tarafından üretilen sütunlar. Sadece birkaç seçenek, sürücüyü herhangi bir şekilde seçerek seçebilirsiniz. Spor raflarını kurarak süspansiyonu daha sert hale getirebilirsiniz. Ve eğer "Konfor" tipi bir raf monte ederseniz, makinenin düzgün çalışmasını iyileştirirsiniz.
 3. Plaza üretim rafları da geliyorBirkaç değişiklik - "Spor", Supersport, "Konfor". Yüksek hizmet ömrü, mükemmel performans, ancak soğukta, amortisörler önemli ölçüde daha kötü çalışır. Bu üreticinin raflarının tek dezavantajı budur.

arka stand vazolarının değiştirilmesi 2115 talimatı

Ne zaman değişmeli?

Yeni öğeleri hiç yüklemediyseniz,daha sonra VAZ-2115 üzerindeki arka sütunların değiştirilmesi gerekir. Bu unsurların bir fotoğrafı aşağıda verilmiştir. Arka amortisörlerin arızasını belirleyebileceğiniz belirtiler:

 1. Amortisör gövdesinden yağ sızıntısı. Raflar iyi durumda ise, durumda hiçbir sıvı izi olmamalıdır.
 2. Araba küçük çarpmalardan geçerse, o zaman atlar. Bu, süspansiyon desteklerinin yanlış modda çalıştığını gösterir.
 3. Sağırlığın varlığı, ancak süspansiyon üzerindeki güçlü etkiler. Ve küçük çukurlar ve çukurlarda sürerken hissedilirler.
 4. Araba tamamen servis edilebilirİtfaiyecilik rafları, yol yüzeyinin dengesizliğindeki ilk pozisyonu hemen alır. Aynı durumda, bu süspansiyon elemanları arızalıysa, gövde salınmaya devam edecektir.

Arızadan emin olmak için basmanız gerekir.Aracın tarafında, böylece gövde mümkün olduğunca yol yüzeyine yakındır. Ondan sonra, son derece keskin bir şekilde gitmesine izin verin. Araç derhal yükselir ve durursa, amortisör arızalıdır. Eğer sallanmaya devam ederse, bu durum süspansiyonun sadece yaylar üzerinde çalıştığını gösterir.

arka stand vazolar değiştirilmesi 2115 fotoğraf

Değiştirme için hazırlanıyor

Onarıma başlamadan önce, aracı hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için ihtiyacınız olacak:

 1. Arabayı bir sehpa veya muayene çukuruna koyun. Sadece bu durumda tüm süspansiyon elemanlarının maksimum genel görünümünü alacaksınız.
 2. Ön tekerleklerin altında tekerlek takozları yerleştirmek gerekir.
 3. Ardından, aracın arkasına asılmanız gerekir, bunun için, tekerleklerin sıkma cıvatalarını gevşetin.
 4. Sol ve sağ tarafa dönüşümlü olarak kaldırın, tekerlekleri çıkarın. Her iki tarafta da güvenilir destek takın.

Bu hazırlık bitti. Arka ışının altına bir kriko yerleştiremeyeceğinize dikkat edin. Altında destek yerleştirmek de imkansızdır. Bu durumda, raftaki yay sıkıştırılacak ve bu da onarım sırasında rahatsızlığa yol açacaktır.

Amortisörlerin çıkarılması

Arka uç VAZ-2115'i değiştirmeden önce tüm vida bağlantılarını yerine getirdiğinizden emin olun. Onarım talimatı aşağıdaki gibidir:

 1. Bagaj bölmesindeki fişleri çıkarın. Bu nişlerde, amortisör çubuğunun sabitlendiği somunlar vardır.
 2. Somundaki somunu sökmek istenebilir.amortisör özel anahtar kullanın. Ancak böyle bir şey yoksa, çubuğu pense yardımıyla aşağıdan kelepçeleyebilirsiniz ve yukarıdan boru şeklinde bir anahtarla somunu sökebilirsiniz.
 3. Ardından alt cıvatayı sökerek, arka kolonun kirişe bağlanması gerekir. Cıvatanın dönmemesi için ikinci anahtarı tuttuğunuzdan emin olun.
 4. Bundan sonra raf tertibatını çekebilirsiniz.

bir vazo raf arka planını değiştirme 2115 fotoğraf

Değiştirme Özellikleri

Bazen yayı değiştirmek gerekir. Eski otomobillerde, özellikle de süspansiyon üzerinde ağır yükler yaşayanlar, yay kısalıyor. Bu, amortisörün strokunun azalmasına neden olur, tüm süspansiyonun çalışması bozulur. Ayrıca, çatlağı veya başka bir hasarı olması durumunda yayı değiştirmek gerekir. Aracınızı ayarlamada ciddi bir rol alıyorsanız, bagaj bölmesinde kaliteli arka amortisörler, yaylar ve bir ara parçayı takmak en iyisidir.

Raf ters sırayla kurulur. Tüm kauçuk elemanları - anterler, tamponlar, o-ringler, sessiz blokları değiştirdiğinizden emin olun. Montajdan önce, yayı hafifçe sıkıştırmak ve bunun üzerine lastik minderleri düzeltmek istenir. Cıvatalar eski monte edilebilir, ancak somunlar yenileri için en iyi şekilde kullanılır. İç kısımdaki plastik fiksatörlerin takılı olduğu bu somunların kullanılması tavsiye edilir.

Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 2019

Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 2019

Related news

 • Banyoda dikiş kiremit için harç nem geçirmez: üreticilerin genel bir bakış, açıklama ve gözden geçirmeleri. Banyodaki kiremit dikişlerini kendi elleriyle şekillendirin
 • Beşiktaş Belediyesi Çocuk Korosu Seçmeleri 2016
 • Lipitabs Fiyatı Nedir Nasıl Kullanılır
 • Bisikletle frenler nasıl ayarlanır Proses Özellikleri

 • Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 78

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri


  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 24

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 8

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 80

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 8

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 62

  Arka direklerin değiştirilmesi VAZ-2115: onarımın özellikleri 67